Eveline, Foot Therapy Professional, SOS Profesjonalny peeling i maska do stóp

Eveline, Foot Therapy Professional, SOS Profesjonalny peeling i maska do stóp

Foot Therapy Professional peeling do stóp skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek, pozostawia skórę gładką i przyjemną w dotyku.
Foot Therapy Professional peeling do stóp wygładzający przeznaczony jest do skóry stóp ze skłonnością do silnego rogowacenia. Formuła bogata w składniki aktywne, działające w synergii z mikrogranulkami, delikatnie usuwa obumarłe komórki z zewnętrznej warstwy naskórka, intensywnie wygładza i nawilża. Kompleks Duo Active Moist oraz ekstrakty z nagietka, szałwii i rumianku wspomagają odnowę i regenerację oraz zapobiegają tworzeniu się zrogowaceń. Zastosowanie peelingu do stóp doskonale przygotowuje je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Foot Therapy Professional maska odżywczo - regenerująca intensywnie i trwale nawilża, widocznie poprawia kondycję suchej skóry stóp.
Foot Therapy Professional maska odżywczo - regenerująca o wysokiej zawartości mocznika maksymalnie i długotrwale nawilża skórę oraz chroni ją przed wysuszeniem. Formuła bogata w kompleks witamin (A, E, F) głęboko odżywia i regeneruje skórę, zapewniając jej elastyczność. Olejek z kiełków pszenicy wzmacnia bariery chroniące głębsze warstwy naskórka przed utratą wody, nawilża i uelastycznia. Ekstrakt z rumianku łagodzi podrażnienia.
Foot Therapy Professional maska odżywczo - regenerująca sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka i delikatna w dotyku.

Struktura
lekkie
krem
<50ml

Dobry produkt

Miałam już Profesjonalny peeling i maskę do rąk, postanowiłam więc od razu spróbować wersji do stóp. Uwielbiam takie zabiegi, często eksperymentuję z nowymi, choć mam już swoich ulubieńców, do których często wracam. Ten zabieg określiłabym jako dobry - u mnie się sprawdził.

OPAKOWANIE

Saszetka o ślicznej kolorystyce oraz grafice przedstawiającej stopy prezentuje się zachęcająco. Saszetka podzielona jest na 2 części - w jednej znajdziemy peeling, w drugiej maskę. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, a w dodatku pozwala na kompleksowy zabieg przy zakupie 1 produktu. Zawartość opakowania wystarcza na 1 zastosowanie.

PEELING

Jest to dość gęsty, półprzezroczysty żel z widocznym mnóstwem drobinek. Ma obłędny cytrusowy zapach, taki świeży i soczysty, który umila cały zabieg. Peeling nie jest mocnym zdzierakiem, jego siłę określiłabym jako średnią. Aby wzmocnić jego działanie nakładam go na suche stopy - wtedy sprawdza się o wiele lepiej. Po zmyciu peelingu i skończonym masażu czuję, że stopy są gładkie i nawilżone. Peeling ma ciekawy skład, z wieloma ekstraktami roślinnymi, podobnie jak maska i kompleksem nawilżającym z mocznikiem.

MASKA

Ma konsystencję dość gęstego, białego kremu o przyjemnym, lekko miętowym zapachu, takim odświeżającym. Maskę nakładam na osuszone stopy po wykonanym peelingu. Nie żałuję sobie i staram się nałożyć grubą warstwę na każdą ze stóp, co przy użyciu saszetki jest wygodne. Maska potrzebuje dłuższej chwili na wchłonięcie, więc polecam relaks np. czytając magazyn lub oglądając krótki film. Resztę maski wmasowuję, ubieram bawełniane lub foliowe skarpetki i idę spać, czasem gdy musze szybko wyjśc pomijam ostatni krok, choć zastosowana na noc daje o wiele lepsze efekty. Stopy i pięty po całym zabiegu są nawilżone, wygładzone i odżywione. Efekty są zadowalające.

PLUSY:
+ praktyczna saszetka
+ przyjemny zapach obu produktów
+ peeling o średniej sile ścierania
+ bogata maska
+ stopy są nawilżone, wygładzone
+ niska cena
+ dobra dostępność

Używa produktu od: próbka

Taki sobie

Miałam z tym produktem do czynienia tylko raz: zakupiłam go w przypływie impulsu i od razu po powrocie do domu zastosowałam. Peeleing ma konsystencję żelu z małymi drobinkami; maska - jak to maska - jest dość gęsta. Obydwa produkty rozprowadza się przyjemnie.

PLUSY:
+ wydajność (zarówno peeling, jak i maska nie tylko wystarczyły mi na aplikację, ale wręcz było ich w nadmiarze. Może to kwestia tego, że mam małe i drobne stopy. Wg jednej z blogerek kosmetycznych zawartość tego produktu nie jest wystarczająca. Widać, jest to kwestia indywidualna)
+ już po zastosowaniu peelingu odczułam komfort: stopy były przyjemnie wygładzone i bardziej miękkie
+ maseczka ma fajną konsystencję
+ po aplikacji maseczki miałam odczucie nawilżenia i kojącego chłodu na skórze.

MINUSY:
- produkt nie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem
- zapach