Royal Alepp, Rękawica Kessa intensywnie peelingująca

Royal Alepp, Rękawica Kessa intensywnie peelingująca

Sprawdź ceny produktu

Kessa jest tradycyjną rękawicą w Hammam służąca do głębokiego oczyszczania skóry z martwego naskórka i wszystkich nieczystości z użyciem czarnego mydła lub glinki Rhassoul. Po regenerującym i oczyszczającym masażu z użyciem kessy skóra jest nie tylko jedwabiście gładka, ale przede wszystkim doskonale przygotowana do aplikacji kremów i naturalnych olejów.
Wykonana z wysokiej jakości tkaniny o ziarnistej strukturze. Nie farbuje podczas mycia.
Sposób użycia: Przed użyciem należy namoczyć rękawicę w wodzie dla zmiękczenia włókien. Rękawicę Kessa używamy do masażu całego ciała z wyjątkiem twarzy (do twarzy używamy rękawicy łagodnie peelingującej). Przed przystąpieniem do masażu Kessa najpierw należy nawilżyć ciało, aby skóra zmiękła i otworzyły się pory, następnie zaaplikować czarne mydło peelingujące Savon noir (naturalny gommage) odczekać kilka minut i delikatnie spłukując przystąpić do masażu wybranych części ciała. Po osuszeniu ciała najlepiej zaaplikować naturalny krem, olej lub balsam. Po taki masażu skóra doskonale wchłania kosmetyki.

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Dobry wybór

Peeling ciała to zdecydowanie zaniedbywana czynność w mojej pielęgnacji. Późno wprowadziłam tę czynność, używałam tanich drogeryjnych kosmetyków i robiłam to bardzo nieregularnie. Mimo, że zakup drogeryjnego peelingu to nie jest wielki wydatek to postanowiłam zredukować trochę koszty i kupić coś co wystarczy na dłużej. Rękawica jest wykonana z ziarnistej tkaniny, u dołu zakończona gumką, użyłam jej ok. 6 razy.

+produkt wielorazowego użytku, na razie nie zauważyłam starcia ziarnistej tkaniny rękawicy
+dobrze ścieara martwy naskórek, skóra jest gładka i jedwabista
+nie podrażnia, oczywiście zależy to od tego jak mocno będziemy masować, zaczerwienienie szybko znika
+zauważyłam wyrównanie kolorutu skóry
+niska cena

- rękawica jest kiepsko zszyta, po 4 użyciach rozpruła się prawie cała
- ma dziwny chemiczny zapach

Używam tego produktu od: października 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka, w trakcie