Cerko, Cerkogel 30 (Żel keratolityczny do skóry głowy)

Cerko, Cerkogel 30 (Żel keratolityczny do skóry głowy)

Cerkogel 30 żel keratolityczny do skóry głowy Intensywnie nawilża, eliminuje suchość i nadmierne złuszczenia naskórka, likwiduje objawy świądu.

zapobiega łuszczeniu

Bardzo dobry i skuteczny produkt. Wysokie stężenie mocznika bardzo dobrze działa na skórę głowy, odpowiednio ją złuszczając i przy tym zapobiegając suchym skórkom. Żel początkowo przez tydzień stosowałam codziennie, a później przez tydzień, podtrzymując kurację. Bardzo dobrze na mnie działał, był wydajny oraz jest dobrze dostępny, w dodatku produkowany jest przez polską markę. Później przerzuciłam się na cerkoderm 40 gdyż mogę go stosować rzadziej, ale uważam, by kurację złuszczającą zacząć od niższych stężeń, aby znaleźć złoty środek. Niezbędnik każdej włosomaniaczki. Nic tak dobrze nie oczyści skalpu, jak produkty cerko.

Rewelacja

Momentami moja skóra głowy zaczyna się przetłuszczać i wytwarza za dużo łoju. Wtedy bardzo pomaga mi ten produkt. Złuszcza naskórek i jednocześnie nawilża. Skalp jest odświeżony. Żel jest bardzo wygodny w nakładaniu. Generalnie polecam wszystkim, którzy potrzebują stosować peeling na skórę głowy.

Opis Produktu:

Uwielbiam ten żel na moją skórę głowy. Widzę znaczną różnice po stanie skóry głowy teraz gdy skończyłam całe opakowanie. Miałam sucha skórę głowy a ten żel jest jak żelowy peeling. Oczyszcza skórę głowy pozostawiając ją nawilżoną i oczyszczoną.Super polecam. :)

ok

Choruję na łuszczycę, więc potrzebuję regularnego złuszczania i nawilżania skóry głowy. Produkt jest całkiem w porządku, robi to co powinien- złuszcza martwy naskórek, nawilża a dodatkowo jest wygodny w aplikacji, jednak ma też trochę minusów- opakowanie jest dosyć małe jak na moje potrzeby- starcza na kilka tygodni (3-4), po nałożeniu zasycha tworząc pewnego rodzaju skorupę/wylinkę. Zanim odkryłam emulsję marki Squamax przez kilka lat był to mój must have,

Zmiękcza, nie zostawia tłustego filmu - rewelacja!

Od roku szukam specyfików, które pozwolą mi pozbyć się łuski ze skóry głowy. Łojotokowe zapalenie skóry leczyłam lekami na receptę, które były potwornie drogie i przynosiły ulgę jedynie na chwilę. Cerkogel 30 pozwolił mi pierwszy raz od kilku miesięcy poczuć moją własną skórę pod palcami.
Osobiście muszę pilnować czasu trzymania żelu na głowie, aby nie narobić sobie szkód.
Polecam.

na mnie nie działa :/

kupiłam ten żel pod wpływem świetnych opinii w internecie. niestety, chyba jest nie dla mnie. nałożyłam przed myciem na 30 minut. i tak kilka razy. biały nalot na skórze jak był tak jest, może trooooszeczkę coś się zmieniło, ale nie bardzo zauważalnie. możliwe, że to kwestia mocznika, bo jakoś po prostu się chyba nie lubimy :(

Przydatny

Bardzo ciężko jest ocenić tego typu produkt, gdyż efekty stosowania nie są dobrze widocznie. Nie od dziś wiadomo, że peeling skóry głowy ma wiele zalet - umożliwia lepsze wchłanianie substancji odżywczych z wcierek, pomaga przy łupieżu, nadmiernym prztłuszczanie, swędzeniu itp. No i właśnie dlatego zdecydowałam się na ten żel, stosuję go raz na 2 tygodnie, wieczorem przed myciem. Żel bardzo dobrze się rozprowadza, dzięki jego konsystencji nie mam problemu z pokryciem całej skóry głowy, wystarcza do tego już mała ilość, więc żel jest bardzo wydajny. Niestety włosy po jego użyciu wyglądają strasznie i wyczesywanie nic nie pomaga, są sklejone i wyglądają jak nie myte od miesiąca, więc żel może być stosowany jedynie przed myciem; ja nakładam go wieczorem, a rano myję głowę. Nie mam problemu z łupieżem czy swędzeniem, więc czy na to pomaga nie mogę powiedzieć, nie zauważyłam żadnego wpływu na przetłuszczanie. Niemożliwe jest też ocenienie czy żel ułatwia wchłanianie wcierek, mam jednak wrażenie, że po jego użyciu skóra głowy jest jakby gładsza, a włosy puszyste, więc zakładam, że rzeczywiście usuwa martwy naskórek. Podsumowując żelu będę używała nadal, prewencyjnie, by zapobiec dolegliwościom skóry głowy i raczej nie żałuje zakupu, tym bardziej, że ten żel nie jest drogi.

Skutecznie łagodzi skalp

Stosuję regularnie w okresie letnim. Skóra mojej głowy wymaga wtedy szczególnej uwagi. Dopada mnie łzs, skóra swędzi, włosy zaczynają się przetłuszczać w zastraszającym tempie a na skalpie pojawiają się swędząco - bolące krosty. Żel ten stosuje regularnie, przeważnie punktowo nakładam na miejsca chorobowo zmienione. Małe krosty, które dopiero zaczynają kiełkować praktycznie w ciągu kilku godzin znikają. Natomiast, jeśli nie zauważę, że coś urosło zbyt mocno to taką zmianę muszę smarować ze 2 dni z rzędu.
Sam produkt jest w wygodnej tubce, żel delikatnie wypływa,raczej nie zdarzyło mi się wycisnąć zbyt dużej ilości. Produkt bezwonny, transparenty. Nie zostawia żadnych śladów na skórze głowy albo włosach. Nie przetłuszcza włosów. Jest dla nich neutralny.
Mimo małej pojemności jest bardzo wydajny. jedna tubka starcza mi na kilka m-cy. Cena w stosunku do wydajności znośna (ok. 25zł).
Szkoda, że całkowicie nie jest w stanie wyeliminować zmian skórnych, ale znacząco łagodzi objawy.

wydaje mi się, że działa

Od jakiegoś czasu zmagam się z zaczopowanymi mieszkami na skroniach. Na skórze czuję takie grudki, a włosy wypadały oblepione białą substancją przy cebulce.

Jednym z elementów "terapii", który postanowiłam zastosować było złuszczanie skóry w tych miejscach. Zaznaczam, że to mój pierwszy "złuszczacz", więc nie mam porównania.

Aplikacja żelu jest dzięki tubce z dziubkiem bardzo wygodna. Po nałożeniu żelu nic mnie na skórze głowy nie szczypało, aż się zastanawiałam, czy to działa.

Trudno mi ocenić efekty, bo przecież na oko tego nie widać. Jednak nie wyczuwam (lub wyczuwam bardzo mało) tych grudek, o których pisałam. Włosy też nie są niczym oblepione. Sądzę więc, że działa.