SVR, Topialyse, Palpebral (Krem - żel na okolice oczu i powieki)

SVR, Topialyse, Palpebral (Krem - żel na okolice oczu i powieki)

SVR krem - żel na okolice oczu i powieki Palpebral to pielęgnacja skóry powiek ze zmianami atopowymi, suchością, podrażnieniami po stosowaniu kosmetyków, uczuleniami różnego pochodzenia (np. pyłki roślin).

Skład: Aqua (Purified Water), Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Polyacrylamide, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Xylitylglucoside, Caprylic/Capric Triglyceride, C13-14 Isoparaffin, Behenyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Anhydroxylitol, Camelina Sativa Seed Oil/ Palm Oil Aminopropanediol Esters, Xylitol, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrolyzed Rice Protein, Ceteareth-20, Laureth-7, Citric Acid, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Uratował moje powieki

Jakis czas temu przechodzilam ekstremalne zmiany atopowe w obrębie twarzy, szyi i ramion.. bylam jedna wielka czerwoną plamą.. w obrebie powiek skora robila sie szara i co gorsza pękała.. :( a pęknięcia na cienkiej skorze wokol oczu to jedno z najgorszych doswiadczen.. moja dermatolog polecila mi ten krem i .. okazal sie rewelacyjny;)
+ odczuwalnie nawilzal skore wokol oczu
+ przynosil jej ukojenie
+ redukowal zaczerwienienia
+ wspomagał redukcje obrzekow (laczylam go z platkami pod oczy)
+ był bardzo wydajny mimo malej gramatury
+ szybko sie wchlanial, mial bardzo fajna konsystencje
+ bezzapachowy, hipoalergiczny, dobry dla wrazliwcow
Szczerze powiedziawszy cena 50zl za ten krem to byla cena przywrocenia mojej skory oczu do porzadku i gdybym kiedys jeszcze tego doswiadczyla (a mam nadzieje ze tak sie nie stanie) to bez zastanowienia ponownie zainwestuje w ten kosmetyk. Polecam kazdej osobie z wrazliwa i problematyczna skora powiek. Zuzylam jakies 2-3 opakowania i na pewno do niego wroce.

Gdyby kosztował połowę ceny to może

Przed chwilą zrecenzowałam Ziaję oliwkową pod oczy- dokładnie takie samo działanie: nawilżenie, komfort wokół oczu, krótkotrwałe wygładzenie. Może bardziej precyzyjny aplikator z cieniutką dziurką przez co można kontrolować dozowanie produktu. Tylko żeby od razu 6 razy drożej...Relacja ceny do jakości wypada bardzo słabo.

Ciezko powiedziec.

W domu pojawia sie wtedy, gdy jest na promocji. Jest dosc rzadki. Bardzo rzadki. Mało wydajny, szybko sie kończy. Dobrze nawilza ale zostawia tłusta powłokę na powiekach. W chwilach gdy oczy sa podrażnione, suche i czerwone radzi sobie z ta sytuacja, ale nie lepiej niz każdy inny delikatny krem. Cena wygórowana jak za taka jakość i nic specjalnego. Straszny zapach. Chemiczny i śmierdzący. Strach podejść do kogos gdy sie posmarujemy tym kremem, bo pomyśli ze mamy na sobie chiński plastik. To jest wlasnie ten zapach.

DYLEMAT

SVR to dobra (moim zdaniem) marka stricte apteczna. Topialyse to dobra (moim zdaniem) seria w obrębie marki. Palpebral wzbudził mój zachwyt i wzbudzałby go nadal...

Jest świetny w używaniu. Nawilża, odżywia, koi. Nie wysusza, nie podrażnia, co niestety czyni u mnie 99% preparatów pod oczy.
Niezwykle atrakcyjna konsystencja, będąca połączeniem najlepszych cech żelu i kremu jednocześnie. Niby lekki, a odżywczy (ale UWAGA: oczywiście nie zastąpi odżywczego kremu-balsamu pod oczy).
Można sobie nim wykonać zbawienny masaż całej okolicy oka, ani przez chwilę nie naciągając przy tym skóry. Jeśli jeszcze preparat jest schłodzony w lodówce - robi się z tego piękna bajka z happy endem - i nasze oczy żyły długo i szczęśliwie...

Niestety, diabeł (lub anioł stróż) podpowiedział mi przeczytanie składu na kartoniku. Nie przeczytałam w sklepie, bo mam ślepe zaufanie do tej marki.
Na piątym miejscu w składzie jest poliakrylamid. To nie jest składnik demoniczny sam w sobie. Toksyczny i rakotwórczy jest akrylamid, zaś poliakrylamid to spolimeryzowany akrylamid. Jego polimerowa postać jest uznawana za w pełni bezpieczną i jest używana np. do uzdatniania wody pitnej. Narzucone są jednak prawne ograniczenia dopuszczalnej ilości poliakrylamidu w kosmetykach. Można też doczytać, że bezpieczeństwo tego składnika zależy od rzetelności jego wykonania i czystości - jeśli zrobią go byle jak, to może się uwalniać z niego akrylamid. SVR na pewno zastosował bezpieczną wersję, ale po co w ogóle?

Nie jestem ekowariatką ani żadną inną aktywistką tropiącą globalny spisek przeciw ludzkości, więc zużyłam tubkę SVR prawie do końca, ale już bez przekonania.
Internet ugina się od dywagacji na temat akrylamidu i poliakrylamidu, więc dziwi mnie, że apteczna marka wpakowała go do kremu z linii dla wrażliwców, w tym również niemowlaków.
Produkt świetny w używaniu (jak na kategorię kremożelu), ale nie powtórzę zakupu, bo po prostu w mojej głowie wykiełkowała (i rozrosła się na dobre) niechęć do tego produktu...
Daję uśrednioną ocenę, bo nie mam pojęcia jak go teraz ocenić? :noniewiem:
Jeśli moderator uzna, że powinnam podnieść ocenę i nie sugerować się składem, to oczywiście podniosę ocenę.

Używam tego produktu od: Półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Prawie całe