Arkana, MD, Unitone TXA + Vit C Cream (Krem wyrównujący koloryt skóry z kwasem traneksamowym i witaminą C)

Nowatorski dermokosmetyk marki Arkana z kwasem traneksamowym, aktywną witaminą C oraz niacynamidem (witaminą B3) Wysoko skoncentrowane substancje aktywne wyrównują koloryt skóry, działają rozjaśniająco na przebarwienia różnego rodzaju oraz zapobiegają ich powstawaniu. Dodatkowo mają działanie przeciwzapalne, redukujące zaczerwienienie i uszczelniające naczynia. Krem rekomendowany do stosowania po eksfoliacjach, podczas kuracji rozjaśniających oraz przed i po zabiegach z laserem i IPL. Również dla skór wrażliwych i naczyniowych.

Po prostu OK

Otrzymałam ten krem w prezencie. Nie da się ukryć, że był naprawdę mocno zachwalany i rekomendowany. Miał wyrównywać koloryt i niwelować zaczerwienienia, do tego super nawilżać... Same "ochy" i "achy". Z niemałym dystansem zabrałam się za testowanie. Jakie wnioski?

Zalety:
+ piękny zapach,
+ konsystencja - fajnie się rozsmarowuje i szybciutko wchłania,
+ nawilżenie (choć dla osób z bardzo suchą skórą na pewno nie będzie wystarczający),
+ wydajność (zużywałam do ok. 3 miesiące - co wieczór).

Wady:
- zużyłam całe opakowanie i nie zauważyłam, żeby moja skóra w znaczącym stopniu poprawiła koloryt,
- cena.

Podsumowując, stwierdzam, że ten krem niestety jest dość przeciętny.