Etja, Olej ze słodkich migdałów

Etja, Olej ze słodkich migdałów

Sprawdź ceny produktu

Wieloletni krzew lub drzewo o wysokości do 10 metrów żyjące więcej niż 2 lata i wielokrotnie w tym czasie wytwarzający nasiona. Należy do rodziny różowatych i pochodzi z Azji Środkowej. Uprawiany głównie w okolicach Morza Śródziemnego: Włochy, Hiszpania, Turcja, Francja, a także na zachodnim wybrzeżu USA w Kalifornii. Owocem jest podłużny spłaszczony pestkowiec w kruchej skorupce o długości kilku centymetrów. Po wyschnięciu owoce noszą nazwę migdałów, które w handlu są sprzedawane jako bakalie. W przemyśle kosmetycznym wytwarzany jest z nich olej migdałowy, który jest składnikiem wielu kremów, mleczek i lotionów.
Olej uzyskiwany w procesie tłoczenia na zimno słodkich migdałów i poddawany późniejszemu procesowi rafinacji. Bardzo lekki i łagodny olej zawierający wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, proteiny oraz witaminy A, B1, B2, B6 i D. To naturalne rozwiązanie problemu każdego typu skóry oraz cery, szczególnie wrażliwej, suchej oraz dojrzałej. Doskonale tolerowany i wchłaniany przez skórę, dobrze rozprowadzony nie daje efektu tłustości. Olej migdałowy jest stosowany przy stanach zapalnych skóry, podrażnieniach, egzemach i łuszczycy.

Olej ze Słodkich Migdałów oferowany przez firmę ETJA jest w 100% naturalny.

w butelce
Struktura
bogate
olejek
50 – 100ml
olejki

5/5

Olejek stosuje do włosów. Sam albo mieszam go z innymi olejami, ze zwykłą oliwą z oliwek lub olejem z kiełków pszenicy.
Zapach ma delikatny.
Zostawiam go na włosach na noc, na drugi dzień po umyciu włosy są wzmocnione, błyszczące i dobrze się układają. Bardzo dobrze chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, nakładam go przed treningiem. Zawsze miałam potargane włosy, odkąd go używam dobrze chroni mi je na treningu.

Olej jest stosunkowo bardzo tani, dobrze działa sam lub w połączeniu z innymi olejami.

nie do twarzy

Na fali kupowania kosmetyków naturalnych kupiłam również ten olej. Pierwotnie miał służyć mi do twarzy, ale używany przez około miesiąc bardzo wysuszył mi twarz. Jestem posiadaczką cery suchej i już wiem, że oleje zdecydowanie nie są dla mnie. Na początku wszystko jest ok, jednak później twarz zaczyna się przesuszać.
Postanowiłam olejek zużyć do ciała i na włosy.
Włosy olejowałam nim raz na kilkanaście myć. Trzymany około 2 godziny przed myciem ładnie nawilżał włosy, zdecydowanie ułatwiał rozczesywanie i nabłyszczał nie przetłuszczając jednocześnie.
Do ciała sprawdził się średnio. Moja skóra na ciele również jest sucha i naolejowana wieczorem rano znów domagała się nawilżenia. Zaznaczam jednak, że używałam olejku zimą.
Smarowałam nim również moją dwulatkę. U niej sprawdził się bardzo dobrze. Mała jest alergiczką, uczula ją bardzo dużo kosmetyków, a ten olej nie spowodował żadnych nieprzyjemności. Szybko się wchłaniał i ładnie nawilżał. Od czasu do czasu dodawałam go również do kąpieli dziecka i skórka była nawilżona bez smarowania.

Olejek jest tani, ma wygodne opakowanie i łatwo go dostać. Myślę, że warto spróbować.

Mój ulubieniec

Uratował moją skórę podczas ciąży.
Stosowałam różne balsamy, olejki i kremy na rozstępy żeby zapobiec ich powstaniu. Były to produkty z różnych półek cenowych, często bardzo polecane jednak nie uchroniło mnie to przed powstaniem rozstępów na piersiach.
Nawilżenie jakie daje ten olejek jest nieporównywalne ze wszystkimi innymi, gotowymi produktami na rozstępy.
Wchłania się po chwili i można się od razu ubrać.
Działa jeszcze lepiej jeśli dodamy do niego np. odrobinę żelu hialuronowego który pozwoli jeszcze lepiej mu się wchłonąć.
Serdecznie polecam szczególnie kobietom w ciąży ale nie tylko.
Przed pojawieniem się ich zaczęła mnie bardzo swędzieć skóra a po tygodniu pojawiły się pierwsze czerwone linie, więc jak zaczęła swędzieć mnie skóra na całym brzuchu postanowiłam spróbować klasyczną metodę czyli olejek ze słodkich migdałów i jak ręką odjął przestała mnie swędzieć skóra. Do końca smarowałam się nim dwa razy dziennie i swędzenie powracało tylko jeśli zapomniałam użyć olejku.