Etja, Olej krokoszowy BIO

Etja, Olej krokoszowy BIO

Olej o działaniu przeciwzapalnym. Oczyszcza skórę, łagodzi zmiany trądzikowe. Zmiękcza skórę i zapobiega utracie przez nią wody.
Olej z krokosza barwierskiego (Carthamus Tinciorius Oil) nazywany też olejem z ostu, tłoczy się na zimno z jego nasion. Zawiera największą ilość kwasu linolowego, spośród wszystkich olejów roślinnych. W jego składzie znajdują się też znaczne ilości kwasu oleinowego, palmitynowego, stearynowego oraz witamin A i E. Olej krokoszowy zapewnia ochronę antyoksydacyjną skóry, zmiękcza ją i dba o prawidłowy poziom nawilżenia. Ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i zmiany trądzikowe, oczyszcza skórę i zwęża rozszerzone pory. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry tłustej z trądzikiem, skóry mieszanej z tendencją do przetłuszczania się oraz skóry ze skłonnością do częstych stanów zapalnych.

Działanie:

- chroni skórę przed działaniem wolnych rodników
- zmiękcza skórę i reguluje poziom jej prawidłowego nawilżenia
- łagodzi stany zapalne i zmiany trądzikowe
- oczyszcza skórę i zwęża rozszerzone pory

Zalety:

- 100% naturalny olej roślinny bez substancji zapachowych, barwników i konserwantów
- doskonały do pielęgnacji skóry trądzikowej i ze skłonnością do częstych stanów zapalnych
- zawiera największą ilość kwasu linolowego spośród wszystkich olejów roślinnych.

w butelce
Cera
normalna

• Carthamus Tinciorius Oil

do cery mieszanej fajny

Bardzo lubię stosować oleje na twarz, także przy każdej wizycie w sklepie zielarskim zaopatruję się w buteleczkę kolejnego nowego olejku. Ten akurat kupił mi mój chłopak.

Olej działa bardzo podobnie jak ten z orzechów laskowych. Sprawdza się przy cerze mieszanej, tłustej i z niedoskonałościami. Łagodzi nieprzyjaciół. Nie zapycha porów.
Dla mnie jest cięższy niż ten z orzechów laskowych. Zostawia tłustą warstwę na buzi, nawilża już mocniej niż orzech laskowych. Na dzień, pod makijaż już się nie sprawdzi, ale na noc jak najbardziej.

Próbowałam do włosów używać, ale nie zbyt go lubią i trochę po nim są spuszone i suche, tak też mam np. po kokosowym.
Zapach oleju jest w porządku, a pompka w buteleczce działa bez zarzutu.

ratunek w krytycznych sytuacjach

To chyba jeden z moich ulubionych olejków. Mam skóre tłustą skłonną do wyprysków i często używam tego olejku zamiast kremu na noc.
Z reguły na mojej twarzy pojawiają się grudki i takie tam inne nie równości, zapycha się itd po tym olejku absolutnie się to nie zdarza, wręcz przeciwnie skóra jest gładziutka.
Olejek ma też super działanie na wypryski - wysusza je i o wiele wiele szybciej się goją! Właśnie to jest moje koło ratunkowe ;)
Olejek nie jest bardzo tłusty, mi osobiście przypomina konsystencje suchego olejku np z nuxe.
Nie wchłania się do końca także nadaje się wyłącznie na noc.
Bardzo wydajny, 3 kropelki wystarczą na całą twarz.
Raczej bez zapachu.
Nie jest drogi, ja zapłaciłam chyba coś ok. 13-16 zł
Polecam wypróbować szczególnie osobą z cerą trądzikową ;)