Phyto, Phytokeratine Extreme, Shampooing d`Exception (Szampon odbudowujący do włosów zniszczonych i uszkodzonych)

Szampon Phytokeratine, bez zawartości siarczanów, delikatnie myje i chroni wrażliwe włosy. Odbudowuje wewnętrzną strukturę włókien włosowych. Włosy odzyskują siłę, sprężystość i jedwabistą miękkość.

RATUNEK DLA WŁOSÓW

Bardzo lubię ten szampon - stanowi u mnie *must have* w pielęgnacji włosów - wyratował je ze stanu zniszczenia po szamponach z silikonami. Zaczęłam mieć już na głowie siano - serio... po rozczesaniu wszystkie włosy leciały do góry masakrycznie naelektryzowane, co wynikało z ekstremalnego przesuszenia, byłam już przerażona. Do kupna tego szamponu zachęcił mnie opis i skład - i wiecie co? Chyba już po dwóch albo trzech myciach efekt elektryzowania zniknął całkowicie. Potem było już tylko lepiej, włosy stały się zdrowo puszyste, lejące, błyszczące i po prostu piękne. Zauważyłam, że chyba zmniejszyło mi się również wypadanie włosów. W tej chwili aby nie przyzwyczajać głowy za bardzo, używam go co trzecie mycie, czasem dwa dni pod rząd a czasem tylko raz - aby dawkować jego cudowne działanie :) Będę kupować go regularnie, to pewne.
Odejmuję jedynie gwiazdkę za opakowanie - to trochę mało logiczne ładować kosmetyk do metalowej butelki, której nie da się potem ani wycisnąć ani rozciąć pod koniec...

nieadekwatna jakość do ceny

Kupiłam w zestawie promocyjnym z maską do włosów, w ładnej kosmetyczce. Mam włosy długie, cienkie, po pas, naturalne. Przetłuszczające u nasady, suche na końcówkach. Standard.

Kupiłam ten szampon uwiedziona składem i obietnic a odbudowy.

Szampon zamknięty w metalowej butelce, dobre dla utrzymania właściwości szamponu, niekoniecznie dobre dla emaliowanej wanny i fajtłap.

Szampon sam w sobie ma gęstą konsystencję, żółty kolor. Ciężko wydobyć go pod koniec opakowania. Przyjemny, lekki zapach. Bardzo słabo się pieni, za jednym myciem nie ma szans dobrze poradzić sobie z włosami. Trzeba myć dwa razy. Co za tym idzie, wydajność szamponu jest słaba, mi wystarczył na nieco ponad 2 tygodnie codziennego stosowania.

Największym plusem tego produktu jest fakt, że przy codziennym stosowaniu naprawdę poprawił kondycję włosów, są miękkie, przestały wypadać, łatwo się rozczesują. Niestety szampon wzmaga tłuszczenie się włosów u nasady, choć staram się nakładać go od skalpu, ale coś za coś. Oczywiście od razu, gdy się skończył, włosy wróciły do "starych" zwyczajów, także działanie jest krótkotrwałe. Nie podrażnił, ale na początku spowodował lekki łupież. No skrajne odczucia mam co do niego.

Ja nie kupię ponownie, za tę cenę kupię 400ml Vichy przeciw wypadaniu, który działanie ma podobne, a jest go więcej. Nie wiem nawet, komu ewentualnie można by go polecić.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie