Oriflame, Eclat Femme EDT

Oriflame, Eclat Femme EDT

Eclat Femme marki Oriflame to kwiatowe perfumy dla kobiet. Perfumy Eclat Femme zostały wydane w 2014 roku

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, czarna porzeczka, aksamitka.
nuta serca: kwiat pomarańczy, pąki róży, płatki jaśminu.
nuta bazy: wanilia, drzewo sandałowe, bursztyn.

50 - 100ml
Nuty
kwiatowe

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

femme czy raczej men?

Po pstryknięciu perfumami nie wiedziałam czy to jest zapach damski czy też męski.. na moje pytania odpowiedział napis "femme". Dopasowanie nut zapachowych według mnie fatalne.. Samo drzewo sandałowe i jaśmin nie współgrają ze sobą i tworzą traumę zapachową. Perfumy są ciężkie, lekko duszący, normalne do bólu.. nie mam ochoty wąchać zatyczki of flakonika znowu i znowu. Jeśli nie chcemy się wyróżnić to te perfumy będą jak najbardziej odpowiednie.

Oh no...

Dostałam, nie mogę używać, bo są straszne.
Zapach miał być chyba bardzo klasyczny, a wychodzą z niego ostre, plastikowe (?), duszace nuty, które niestety są dość trwałe.

Ten zapach jest po prostu tani i brzydki.

Przepiękne

Te perfumy absolutnie skradły moje serce gdy tylko powąchałam próbkę to wiedziałam, że prędzej czy później je kupię. Eclat Femme Oriflame to perfumy eleganckie i bardzo kobiecie mimo zapachu uważam, że mogę je polecić nie tylko na wieczorne wyjścia ale i na co dzień. Zapach jest lekki, kwiatowy i bardzo mocno wyczuwalny. Perfumy są dość trwałe nie wietrzeją szybko. Flakonik jest elegancki i pięknie wygląda na półce.

fajny

To zapach mocno kwiatowy, jaśminowy kojarzący mi się z klasyczną elegancją. Bez żadnych udziwnień. Ale jednocześnie bardzo kobiecy na co dzień, chociaż nosiłabym go raczej jesienią i wczesną wiosną. Mimo, że jestem raczej fanką zapachów słodko-owocowych ten również przypadł mi do gustu, aczkolwiek z projekcją też jest problem, bo mam wrażenie, że znika po około 2 godzinach przebywania na skórze. Flakon pasuje do zapachu, ponieważ jest klasyczny jak jego zawartość. Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ szybko nudzą mi się zapachy, jeden flakon danego zapachu to absolutny maks dla mnie.

Wykorzystała: kilka próbek

Nic specjalnego, a trwałość słaba

Niestety ale po prawie rocznym posiadaniu kilku próbek tego zapachu i używaniu wielokrotnym nie mam nic specjalnego do powiedzenia o tym zapachu.
Po 2 h znika zapach. Jest z typową nutą perfumową tej firmy. Bez nazwy nie do rozpoznania który to zapach oriflamu.
Woda toaletowa. Ale są inne wody toaletowe o dłuższej trwałości lub wyczuwalności. Ani to jaśmin ani drzewo sandałowe, ani nuty animalne, nut pudrowych też.
Niestety taka zleweczka czegoś, robi wrażenie po popsikaniu na skórę przez 1 lub 2 minuty. I to tyle. Nie polecam moim subiektywnym zdaniem.

Szału nie ma...

Woda ta jest trwała, ale zapach średnio zgadza się z tym, co prezentował katalog. Bardzo mocno wychodzą z niej ostre nuty, które w ciągu dnia zaczynają przeszkadzać. Zużyłam ją trochę na siłę, nie był to udany zakup. Opakowanie też nie jest zbyt szczególne. Firma nie postarała się ani pod względem kompozycji zapachowej ani też pod względem flakonu.

Uniwersalne :)

Ta woda jest bardzo klasyczna, uniwersalna, a zarazem mega kobieca. Nadaje się i na randkę i na spacer i do pracy. Jest to według mnie zapach całoroczny. Myślę, że w tej jego uniwersalności tkwi jego siła. Wszyscy w otoczeniu dopytują się co to za zapach... Czyli wychodzi na to, źe podoba się on nie tylko mi. Do tego są całkiem trwałe. Polecam.

Umiarkowanie klasyczne

Perfumy te są umiarkowanie klasyczne, czemu umiarkowanie? Ponieważ w dużej mierze pachną kwiatami, mają wydźwięk zmysłowy, może nawet sensualny, erotyczny.
Dominującym elementem kompozycji jest jaśmin, ale nie taki zwyczajny, mam wrażenie, że to jakaś egipska jego odmiana. Całość ma lekko gorzkawy charakter, ale to wcale źle nie wpływa na kompozycję.

Czuję także czarną porzeczkę, trochę mandarynkę, delikatne neroli, różę, trochę za mocne drzewo sandałowe i trochę za słabą wanilię. Na koniec okrasza wszystko bursztyn.

W sam raz do biura, szczególnie jesienną porą.

Zauroczona zapachem!

Perfumy Eclat były jednymi z pierwszych jakie kupiłam w Oriflame, bardzo cenię u nich trwałość perfum do stosunkowo niskiej ceny - często pojawiają się promocje! Slodkie, owocowo - kwiatowe, zdecydowanie moje zapachy! Są to perfumy, które wprawiają mnie w dobry nastrój, ich nuta zapachowa urzekła mnie od pierwszego... węchnięcia ☺☺

+ trwałość
+ częste promocje
+ flakonik, niesamowicie uroczy, choć prosty, wygląda na bardzo elegancki
+ zapach

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Wersja 30 ml

Kupilam w świątecznym katalogu, za 14 zł dostałam 30 ml zapachu. Opakowanie idealne do torebki. Małe, ładne i poręczne. Tu mnie zdobyły😀 a sam zapach, elegancki, do stroju biurowego, garsonki i czarnej sukienki. Pasuje idealnie! O dziwo spryskana nim często byłam pytana o little black dress firmy Avon. Zastanawiam się teraz nad tą podobizną... I w sumie coś w tym jest. Nie wiem co, ale maja w sobie jakąś podobną nutę. Tylko lbd Avon jest bardziej słodki, a ten bardziej kwiatowy... Taki casualowy look.
Trwałość jak na edt dobra, ogon najwidoczniej wyczuwalny skoro pojawiły się pytania o Avon😀
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, mimo iż nie trafiłam do konca z zapachem.
Dla milosniczek takich wariacji zapachowych będzie idealny!

Używam tego produktu od: Od 24.12.2015
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 butli

codzienna elegancja

Łapię sie na tym że ostatnio stosunkowo często je wybieram. Dlaczego? Są eleganckie w swej prostocie, ale niezobowiązujące. Czyste świeże kwiaty, całe ich naręcza. Są po prostu kwiatowe - bez żadnych wodotrysków - ale ja nie szukam skomplikowania gdy głowę mam przytłoczoną codziennymi sprawami. Przyjemnie mi się je nosi. Jak taki casualowy strój, niczym się nie wybijają ale i wszędzie pasują.

Trwałość zadowalająca - 6-7 godzin spokojnie, projekcja zauważalna, ale nienachalna.

Ilość zużytych opakowań: jedno 30ml