Penhaligon's, LP No:9 EDT

Penhaligon's, LP No:9 EDT

LP No:9 marki Penhaligon`s to perfumy dla kobiet. LP No:9 został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Provenzano.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: lawenda, bergamotka, cytryna amalfi, estragon i geranium;
nuta serca: goździk, jaśmin i róża;
nuta bazy: piżmo, paczula, cedr virginia, Żywica bursztynowa, cynamon i wanilia.

jeszcze nie czas na podsumowania

Miał to być prawie plagiat Dune - dlatego wróciłam do klasyka i porównałam... Hmmm - zaskoczyły mnie Dune tak odmiennym dziś odbiorem ciepłym, słodkawym, orientalnym, nieco tylko ziołowym. Natomiast gdy minęły pierwsze nuty No:9 - męskie, kolońskie, wytrawne - wydawało mi się że czuję spore podobieństwo do Dune - owszem tego lekko słono mydlanego tak zapamiętanego.
Penhaligon\'s raczej przechyla swój charakter w kierunku szypru - trochę jak No19, jaśniej i delikatniej niż w Cabochard i nieco Kingdom - mniej drzewnej róży na rzecz ziół. Na pewno nie ewoluuje jak Dune w kierunku gęstego orientu... a szkoda...
Niestety mocno zniechęca wytrawnym, męskim otwarciem i dość krótkim rozwojem - nie zwraca szczególnej uwagi otoczenia, bo jednak brakuje ogona i przestrzenności - do pracy bezpieczny, ale raczej dla poważnej osobowości, nie jest to śmieszek różowy choć fuksjowy kolor i serduszko mogłoby tak sugerować... Nie poprawi nastroju - raczej podkreśli powagę a nawet smutek.
Na razie ostrożnie testuję, czekam na rozwój naszej znajomości, bo jednak oczekiwania miałam i wciąż mam spore w stosunku do tej wody toaletowej...

Odkrywam kolejne podobieństwa z innym zapachami - aktualnie najmocniej przebija się w mej pamięci Jil Sander Woman III

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze