Eudermine, Revitalizing Essence (Esencja rewitalizująca)

Eudermine, Revitalizing Essence (Esencja rewitalizująca)

Sztandarowy produkt firmy Shiseido, którego pierwszą wersję wypuszczono na rynek w 1897 roku. Wspomaga odnowę komórek skóry, utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności i reguluje metabolizm komórek naskórka. Silnie nawilża i wygładza skórę. Pachnie piwonią, przez co wykazuje także działanie aromaterapeutyczne. Polecane do skóry szarej, zmęczonej, przesuszonej, ze zmarszczkami. W zależności od stanu skóry można ją przetrzeć nasączonym wacikiem lub wklepać Eudermine w skórę.

Nigdy więcej!

Kupiłam Eudermine zachęcona peanami, jakie na jego temat głosiła konsultantka w Sephorze. Podkreślała nawet, że pomaga cerze naczynkowej. BZDURA! Dziś już wiem, że kosmetyk z alkoholem w składzie wręcz szkodzi naczynkom, sprawia że stają się bardziej widoczne. Jeszcze jeden minus za przetłuszczanie mojej mieszanej cery - po kilku godzinach od nałożenia błyszczałam się jak choinka na święta. Plus za nawilżanie (natłuszczanie? - Eudermine ma lekko oleistą konsystencję). Polecam osobom z cerą suchą/normalną, które chcą nawilżyć, ujędrnić cerę, pozbyć się pierwszych zmarszczek.

EDIT: Shiseido testuje swoje produkty na zwierzętach. Wcześniej nie byłam tego świadoma, ale teraz jestem. Nigdy więcej nie kupię!

Używam tego produktu od:4 miesięcy

lubimy się i to bardzo...

Przychylam sie do opinii poprzedniczek. Krótko:
- mam skórę skłonną do podrażnień i pomimo alkoholu na drugim miejscu w składzie żadnych przykrych niespodzianek
- niesamowicie wydajny, pod warunkiem nie wylewania na wacik, ja przelewam małą ilość do czegoś w rodzaju atomizera i aplikuję po kilka kropli na twarz - używam od 11 m-cy i zużyłam w ten sposób niecałe pół butelki
- po tym czasie mogę powiedzieć, że jednak możliwa jest ocena działania czegoś co i tak nakładamy pod krem i nie wiadomo co działa, teraz mam pewność, że Eudermine działa
- skóra jest NAPIĘTA I LEPIEJ NAWILŻONA w zestawie krem + Eudermine, niż sam krem
- PRZYJEMNOŚĆ Z WCIERANIA CZEGOŚ O TAK MIŁYM ZAPACHU - BEZCENNA

POLECAM GORĄCO!

Używam tego produktu od: 11 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego !!!

naprawde dobry

To będzie bardzo entuzjastyczna recenzja.
No więc kupiłam to cudo. Moja skóra - naturalnie tłustawa - teraz zimą przesusza sie i potrzebuje nawilżenia i odżywienia. Czasem mnie wyrzuci tu i ówdzie pryszczem ale generalnie bez niespodzianek. Zmarszczki - prawie żadnych. Po miesiącu używania mam wrażenie że Eudermine normalizuje skórę = przestała sie nadmiernie tłuścić oraz w miejscach suchych jest sprężysta i dobrze nawilżona. No i nie wypryszcza mnie już tak jak do niedawna. Mogę również potwierdzić słowa Nan jeśli chodzi o pojaśnienie cery - lekko rozjaśnia i wyrównuje koloryt (no w każdym razie mam gładką buzię, choć nie należy liczyć na zlikwidowanie przebarwień). Trochę pomaga na naczynka ale bez rewelacji (akurat na to wcale nie liczyłam). Rozjaśnił też trochę cienie pod oczami.
Fantastycznie zastępuje całą baterię kremów i inne toniki (oprócz kosmeti demakijażowych, żelu do mycia twarzy i filtra używam tylko Eudermine). Mam dość wrażliwą skórę i skłonności do alergii ale nawet nie zauważyłam, że Eudermine ma w składzie alkohol :confused: Jest naprawdę delikatny. Nie ręczę jednak, że komuś z bardziej wrażliwą skórą (atopową np) ten kosmetyk nie zaszkodzi/nie doprowadzi do podrażnień.

Wydajny i to bardzo. Nie nakładam na płatek bo mi szkoda. Leję parę kropel na czyste palce i rozsmarowuje na twarz.
Zapach ma przepiękny :)

Używam tego produktu od: 2 miesiecy prawie
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

masaz shiseido

czarodziej w czerwonym ...

nie wiem właściwie od czago zacząć recenzję, bo to niesamowity produkt, niby nic, ale robi tak wiele, że aż mi trudno samej uwierzyć

konsytsencja płynna, taka jakby ciut gęstsza woda, pieknie pachnąca delikatną piwonią, zapach ulatuje w chwili nałożenia na skórę, ale jest to niezwykle subtelne i przyjemne odczucie

po nałożeniu na skórę, wnika w nią błyskawicznie, nie zostawia żadnej warstewki, nie lepi się, po prostu znika w jej wnętrzu, nawilża wspaniale, choc przez pierwsze dni miałam wrażenie, że jest inaczej, to po 2 tygodniach wyglądało tak, jakby skóra się wreszcie napiła i poziom nawilżenie jest stale podtrzymywany, trudne do okreslenia, ale tak własnie czuję :)

mam obecnie mieszaną cerę, policzki suche, strefa T lubi błyszczeć, miałam ogromny problem z doborem nawilżacza, bo wszystkie, których uzywałam natłuszczały skórę, wzmagając świecenie strefy T, teraz wręcz skóra się zbalansowała, mniej się świeci, a policzki sa nawilżone bez uczucia ściągania

na duzy plus jest tez mozliwośc stosowania Eudermine pod oczy i na powieki, nie ma mowy o podraznieniu - choć alkohol w składzie, wręcz uspokaja skórę, uwielbiam stosować E. zwłaszcza wieczorem, kiedy skóra zmęczona ogrzewanymi pomieszczeniami dostaje zastrzyk energii i nawilżenia, relaksuje się i rozjasnia w czasie snu, poza tym skóra stała się bardziej promienna, wygładzona, lepiej napięta - choć nie wiem, czy to napięcie nie jest spowodowane jedynie odpowiednim poziomem nawilżenia

Eudermine stosuje 2 razy dziennie, wklepując w skórę, nie nakładam na wacik, to tylko marnotrawstwo, a wklepywanie jest bardziej przyjemne :D

mam też wrażenie, że po Eudermine inne specyfiki nakładane na skórę szybciej się wchłaniają, jakby przyspieszała penetrację ?!?

butelka choć piekna w swej prostocie, niestety niezbyt praktyczna ( nie wylewa się co prawda za dużo płynu, ale brak dozownika mi doskwiera, więc przelewam Eudermine do małego higienicznego dozownika z pompką, żeby nie wietrzyć ciągle butelki, rozumiem zamysł firmy i nawiązanie do zatykanych karafek, jednak wolałabym opakowanie z dozownikiem, Używam tego produktu ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego - zużyłam jakieś 20 ml ze 125

Niezwykły produkt

Pora na ocenę legendy. Niestety jak to w przypadku produktu, którego nie używa się samodzielnie o ocenę trudno. Jedno jest pewne: nawilża wspaniale. Jest to zresztą jego główne zadanie, które spełnia doskonale. Poza tym z całą pewnością wygładza skórę. Pomimo, że mam cerę mieszaną i od czasu do czasu wysypuje mnie trądzik (co się zdarzyło ostatnio), skóra wygląda naprawdę bardzo dobrze. Gdyby nie trądzik i ślady po nim (występujące miejscowo, w strefie T) byłaby wręcz idealna. Eudermine w widoczny sposób napina skórę i rozjaśnia ją. Jestem pewna, że to zasługa właśnie Eudermine, bo poza tym kosmetykiem nie używam żadnych rozświetlaczy i kosmetyków liftingujących, tylko nawilżającego kremu i blokera Clinique. Bardzo pomógł mi w walce z odwodnieniem skóry, znosi uczucie napięcia po myciu twarzy, nasyca ją wilgocią. Prześlicznie pachnie (ponoć to orchidea), ale zapach znika natychmiast po nałożeniu kosmetyku na twarz. Ja nakładam go w ten sposób, że wylewam odrobinę na dłoń i wklepuję w skórę twarzy i szyi (szczerze mówiąc szkoda by mi było marnować kosmetyk za takie pieniądze poprzez nasączanie nim wacika). Jest niesamowicie wydajny, używam go z przerwami od ok. miesiąca 2 razy dziennie i nie wiem, czy ubyła 1/6 zawartości. Pomaga w tym pomysłowa (i śliczna) buteleczka o wąskiej szyjce, przez co nie ma szans wylać połowy zawartości jednym chlupnięciem. Po nałożeniu kosmetyk błyskawicznie wsiąka w skórę, nie pozostawia po sobie nic poza uczuciem nawilżenia i odświeżenia. Skóra traktowana Eudermine wygląda świeżo i ładnie, jest napięta i gładziutka. Podejrzewam, że o ile cera nie jest odwodniona i warunki klimatyczne są sprzyjające, możnaby spokojnie używać Eudermine samodzielnie, bez żadnego kremu.
Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, szczególnie że pomaga wyraźnie w walce z odwodnieniem i naprawdę poprawia wygląd zszarzałej cery (praca w klimatyzacji, niedosypianie, niedotlenienie plus papierosy). Spełnia więc obietnice producenta, a przy tym używanie go jest prawdziwą przyjemnością.
Na koniec małe ostrzeżenie dla wrażliwców: kosmetyk zawiera alcohol denat. (na 2-gim miejscu w składzie), więc osoby o cerze wrażliwej powinny najpierw go wypróbować (chociaż w polskich warunkach jest to dość trudne, gdyż perfumerie nie dysponują próbkami, a często nawet testerami tego kosmetyku).