Femi, Linia różana, Krem różany na noc

Femi, Linia różana, Krem różany na noc

Femi odżywczy krem na noc jest przeznaczony do cery naczynkowej, wrażliwej, mieszanej z tendencją do przesuszania, normalnej i suchej.
Femi odżywczy krem na noc składniki aktywne: ceramidy identyczne z naturalnymi, koenzym Q10, ekstrakt z dzikiej róży, ekstrakt z ruszczyka, naturalna witamina E, olej z masłosza, olej arganowy, olej z owoców mango, woda różana, woda lipowa, olejki eteryczne: różany, waniliowy.

Skład: Tilia Platyphyllos Flower Water, Rosa Centifolia Water, Mangifera Indica Seed Oil, Biosacharide Gum, Butyrospermium Parkii Butter, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Ubiquinone, Tocopherol ,Squalane, Lecithin, Soybean Glycerides, Butyrospermum Parkii Unsaponifiables, Parfum, Ceramide 3, Rosa Canina Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Vanilla Planifolia , Geranium Graveolens Oil, Xanthan Gum, Ascorbyl Palmitate ,Rosa Damascena Oil, Xantan Gum, Citronellol, Geraniol*, Linalool

Różane cudo

W opisie kremu są wyraźne sugestie: dla cery naczynkowej, wrażliwej, dojrzałej. Chyba pierwszy raz sięgam po krem z takim przeznaczeniem. Moja 35 letnia cera od jakiegoś czas lubi treściwsze kremy, dlatego sięgnęłam po krem Femi bez obaw. Liczyłam przede wszystkim na działanie regenerujące i zmniejszenie objawów rumienia na tle zmian temperatury (czerwony nos, policzki). Nie obrażę się jeśli krem opóźni mi powstawanie zmarszczek, nie ma się co łudzić, nastolatką nie jestem od dawna.

Krem znajduje się w słoiczku z matowego szkła. Już przy pierwszym otwarciu uderzył mnie w nos piękny, naturalny zapach róży. Uwielbiam ten krem nakładać na buzię, czuję się wtedy taka dopieszczona.

Konsystencja kremu na noc jest bogata, treściwa, jak masełko, ale dobrze się rozsmarowuje na skórze i szybko wchłania. Nie daje tłustego filmu, delikatnie chroni cerę niewidzialną powłoczką. Jest to krem na noc, ale nadaje się także na dzień, na chłodniejsze dni. Nie przetłuszcza cery, przy niższych temperaturach nie powoduje świecenia.

Krem pomimo, że do cery dojrzałej, świetnie się u mnie sprawdził. Stosuje go na noc, czasem też na dzień. Od pierwszej aplikacji odczuwam, jak pięknie nawilża cerę, koi , regeneruje. Dzieje się to bez nadmiernego obciążania cery, przetłuszczania, zapychania. Zapominam o uczuciu suchości i ściągnięcia cery, zwłaszcza po myciu jej wodą i żelem/mydłem. Staram się delikatnie oczyszczać cerę, ale z drugiej strony lubi się ona też zanieczyszczać i trądzik czasem wraca. Ten krem na pewno nie pogarsza tych problemów, jedynie je łagodzi. Warstwy lipidowe zostają odbudowane, cera jest chroniona w ciągu nocy.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1-4 opakowania