Calaya, Puder perłowy

Calaya, Puder perłowy

• Pearl Powder (100%)

Krem pielęgnujący

Ja swój puder dodaje do kremów aby uzyskać krem do pielęgnacji. Krem stanowi filtr przeciwsłoneczny w dodatku reguluję wydzielanie się sebum. Dba o właściwą czystość i świeżość skóry.

Pielęgnuje i pięknie wykńcza makijaż

Zmielone perły kupiłam z myślą o pudrowaniu korektora pod oczami jednak po 4 miesiącach, z tym produktem, wiem, że jak tylko skończę już rozpoczęte pudry to zacznę go używać na całą twarz.

Na sam początek zdecydowałam się na pojemność 6g (są jeszcze wersje 3g i 50g). Puder znajduje się w zgrabnym, okrągłym pojemniczku z zakrętką, dodatkowo opakowanie wyposażone jest w pokrywkę z sitkiem, co ułatwia korzystanie z produktu.

Nakładam go głównie pod oczy aby utrwalić korektor. Parę razy nałożyłam go też na całą twarz.
Świetnie utrwala, jednak jestem posiadaczką skóry suchej co również przedłuża trwałość makijażu więc osoby ze skórą tłustą muszą wziąć na to poprawkę.
Wspaniale wygląda na buzi i pod oczami. Wygładza skórę i tworzy efekt satyny, a nie płaskiego matu. Według mnie mógłby być bardziej rozświetlający, ale po prostu następnym razem zamówię perłową mikę i wymieszam z pudrem żeby uzyskać efekt jaki mnie satysfakcjonuje w 100%.

Prócz świetnych efektów wizualnych puder także pielęgnuje. Perły są świetnym antyoksydantem, zapobiegają przebarwieniom oraz posiadają naturalny filtr UV. Co prawda ciężko jest zaobserwować działanie pielęgnacyjne kosmetyków kolorowych, ale mi pudry nałożone pod oczy zawsze mocno przesuszały tą okolicę i sprawiały, że skóra była cienka i wyglądała na starszą niż powinna. Odkąd zaczęłam używać tego produktu ten problem znikną.

Jeśli jednak komuś sproszkowane perły nie podpasują w roli pudru zawsze można je dodać do kremu to twarzy.