Calaya, Żel z aloesu

Calaya, Żel z aloesu

Rozgrzewał, zbyt mocno

Uwielbiam żele aloesowe. Przez długi czas byłam wierna żelowi z GorVita, ale chciała wypróbować coś nowego. Padło na produkt marki Calaya.

Pierwsza aplikacja mocno mnie zaskoczyła. Zaraz po rozsmarowaniu żelu na twarzy poczułam intensywne ciepło, na skórze pojawiało się delikatne zaczerwienienie. Po ok. 5-10 minutach to minęło, ale było to mało komfortowe. Od tego czasu użyłam go jeszcze kilka razy solo na twarz i za każdym razem było to samo.
Bałam się efektów przy dłuższym stosowaniu dlatego przez większość czasu mieszałam go z innymi kosmetykami (żelem hialuronowym, olejami).

Żeli aloesowych używam często na oparzenia słoneczne, ale tego bym się nie odważyła ze względu na mocne rozgrzewanie skóry. Obawiam się, że wyszło by z tego więcej szkody niż pożytku.

Całkiem nieźle sprawdzał się na końcówki włosów. Nawilżał je i wygładzał. Na skalp nawet nie próbowałam go nakładać.

Nie kupię ponownie tego produktu. Jest zbyt "agresywny". Po żelu aloesowym powinno następować złagodzenie i wyciszenie skóry, ten ją rozgrzewał co przy aplikacji kiedy jest podrażniona i uwrażliwiona (kąpiele słoneczne, mocne przesuszenie, itp.) może skończyć się mało ciekawie.

Skład:

Aqua- woda

Aloe barbadensis Leaf Extract- ekstrakt z aloesu

Carbomer- zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu

Sodium Hydroxide- regulator pH

Benzyl Alcohol- składnik kompozycji zapachowych, konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 1%

Methylchloroisothiazolinone- konserwant

Właściwości żelu

Z chemicznego punktu widzenia nie jest to właściwie żel, a jedynie żelopodobna substancja wyprodukowana z zagęszczonego soku aloesowego. Możemy go stosować w postaci czystej lub w kremach - zarówno kupnych, jak i przygotowanych samodzielnie.

Żel aloesowy działa szybko i skutecznie, szczególnie w oparzeniach, poparzeniu słonecznym czy atopowym zapaleniu skóry.

Bardzo szerokie właściwości kosmetyczne sprawie, że żel aloesowy można z powodzeniem wykorzystać w większości produktów kosmetyków. Przede wszystkim będzie to składnik łagodzący działanie detergentów w szamponach, płynach myjących, składnik toników i mleczek oczyszczających.