Garnier, Czysta Skóra Active, Tonik redukujący niedoskonałości (nowa wersja)

Garnier, Czysta Skóra Active, Tonik redukujący niedoskonałości (nowa wersja)

Garnier tonik Czysta Skóra Active jest przeznaczony do skóry przetłuszczającej się. Usuwa zanieczyszczenia się i jednocześnie matuje ją i oczyszczaa. Zwężająca pory formuła toniku działa podwójnie przeciw niedoskonałościom i przeciw śladom po nich:
1. Wzbogacona w składnik aktywny o właściwościach przeciwbakteryjnych redukuje niedoskonałości.
2. Wzbogacona w składnik aktywny o właściwościach regenerujących widocznie zmniejsza ślady po niedoskonałościach.
Połączenie składników, które jednocześnie zwalczają niedoskonałości i ślady po nich: Kwas salicylowy. HerbaRepair to składnik aktywny pochodzący z Vaccinium myrtillus, rośliny o właściwościach regenerujących i odbudowujących

Bardzo mocny

Produkt wpadł do koszyka podczas zakupów w biedronce. Akurat potrzebowałam toniku, a cena tego produktu była bardzo niska.

Tonik jest bardzo charakterystyczny dla kosmetyków z linii Czysta Skóra Aktive. Po otwarciu opakowania wyczuwalny jest mocny alkoholowy zapach. Tonik ma mocne działanie oczyszczające, domywa to co zostało po umyciu twarzy żelem. Za to plus. Jednak ilość alkoholu bardzo podrażnia skórę. Z jednej strony dezynfekował zmiany trądzikowe, z drugiej wysuszał skórę. Od toników nie wymagam zbyt wiele, jest to po prostu drlugo krok w oczyszczaniu mojej twarzy. Zmniejszenia niedoskonałości nie zauważyłam, nie miał chyba jakiegoś większego wpływu na polepszenie stanu mojej cery.

Alkoholowy śmierdziuch

Produkt znajduje się w 200 ml buteleczce. Opakowanie jest koloru białego, a przez to, że nie jest choć trochę przezroczyste, nie ma możliwości kontrolowania ilości produktu. Na opakowaniu znajdują się najważniejsze informacje, tj. skład, działanie.
W zapachu tego toniku wyczuwam wyłącznie alkohol. Zapach jest jeszcze bardziej nieprzyjemny, niż w wersji niebieskiej, ale na szczęście nie powoduje łzawienia oczu, jak jego poprzednik.

Jest to wersja dla skóry tłustej, ja mam mieszaną w stronę tłustej właśnie. Produkt mnie nie podrażnił i dobrze oczyszczał z resztek makijażu. Niestety po jego zastosowaniu pojawiało się uczucie ściągniętej skóry oraz jej szczypanie. Nie zauważyłam, aby redukował niedoskonałości - czasem wyskoczą mi jakieś przykre niespodzianki - głównie przed miesiączką i to się nadal nie zmieniło - pojawiają się z tą samą częstotliwością. Pamiętając, że niebieski tonik powodował wysuszanie skóry, ten stosuję co najwyżej raz dziennie - ta mała częstotliwość stosowania i ciągłe nawilżanie skóry sprawia, że suche skórki mnie nie dotyczą. Ale podejrzewam, że byłoby zupełnie inaczej, gdybym swoją pielęgnację twarzy opierała wyłącznie o ten produkt - bez stosowania nawilżających/odżywczych maseczek czy też kremów. Działanie matujące? Z własnego doświadczenia wiem, że alkohol nie matuje, a wysusza skórę. A wysuszanie skóry nie jest dobrym rozwiązaniem na nieświecenie się, bo nasza skóra jest sprytna, więc żeby nawilżyć skórę, produkuje jeszcze większą ilość sebum, a my znowu się świecimy - błędne koło ;).
Podsumowując, tonik nie jest dla mnie. Nauczona poprzednimi doświadczeniami, że alkohol w kosmetykach do twarzy robi więcej szkody niż pożytku, zaczęłam go świadomie unikać w tonikach. Niestety, ten produkt kupiłam przy kasie, na szybko, nawet nie patrząc na skład. Produkt stosuję maksymalnie raz dziennie, aby nie spowodować jej wysuszenia. Produkt krzywdy mi nie zrobił (ale skoro ograniczyłam jego użycie do minimum i dbałam o stałe nawilżenie skóry, to nie bardzo jak miał się negatywnie wykazać :P), ale też obietnice producenta nie zostały spełnione. Niestety nie lubię wyrzucać niedokończonych kosmetyków, więc stosuję - tym bardziej, że przez dbanie o stałe nawilżenie, wielkiej krzywdy skórze nie robi. Nie wspomógł też redukcji niedoskonałości - chociaż nie mam z tym dużego problemu, każda pomoc ze strony kosmetyków jest na wagę złota.

Sam alkohol

plusy:
+ dobrze oczyszcza
+ matuje

minusy:
- wysusza
- podrażnia

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena
- słaba dostępność

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Bardzo wysusza skórę

Mam cerę trądzikową i poszukiwałam jakiegoś dobrego toniku. Akurat natrafiłam na ten, a że akurat lubię kosmetyki Garniera to go kupiłam za jakieś 10zł. Tonik okropnie śmierdzi, aż nie dało się znieść oraz bardzo wysuszył mi skórę. Myślę, że najtańszym odpowiednikiem tego mógłby być spirytus kosmetyczny

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno