Loton, Spa & Beauty, Oil Therapy, Coconut & Sweet Almond Oil (Olejek do ciała i włosów)

Coconut & Sweet Almond Oil z serii Loton Spa&Beauty przeznaczony jest do bezpośredniego stosowania na włosy oraz ciało. Olej kokosowy oraz olej ze słodkich migdałów mają podobne właściwości. Chronią włosy przed utratą wody, dzięki czemu stają się one miękkie, lśniące i mocne. Wcierane w skórę głowy poprawiają jej ukrwienie i wzmacniają cebulki włosowe.
Posiadają właściwości kojące i łagodzące. Coconut & Sweet Almond Oil z serii Loton Spa&Beauty stosowany na ciało nawilża i wygładza skórę. Obecne w olejach naturalne antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, spowalniają procesy starzenia skóry i sprawiają, że staje się ona jędrna i elastyczna. Coconut & Sweet Almond Oil z serii Loton Spa&Beauty nie zawiera parabenów, silikonów, alergenów i składników pochodzenia zwierzęcego.

100 – 250ml
Struktura
bogate
olejek

W zależności od upodobań

Kupiłam olejek po zrobieniu ombre by nieco nawilżyć koncówki. Jeśli chodzi o stosowanie na sucho - moim zdaniem jest zbyt ciężki, nieco skleja włosy. Używam go dodając do maski i wtedy działa całkiem dobrze. Do ciała jest w porządku. Ma słodki zapach ktory mi odpowiada ale to wiadomo - rzecz gustu. Nie mozna jednoznacznie stwierdzić czy jest ładny czy nie.

Nie odpowiada mi

Ten olejek jest moim zdaniem do niczego. Kupiłam go, żeby stosować po wysuszeniu włosów na same końcówki, żeby wyglądały na zdrowsze i nie puszyły się. Niestety to jeden z tych olejków, który na włosach pozwala osiągnąć jedynie dwa efekty - jeśli weźmiemy go baaardzo mało, to efekt jest zerowy, włosy są takie jakby nic się nie nałożyło. A jeśli weźmiemy choć odrobinę więcej, to włosy są totalnie tłuste i posklejane. Efektu pośrodku po prostu nie da się osiągnąć.

Teoretycznie mogłabym zużyć ten olejek do typowego olejowania włosów, czyli po prostu nałożyć go sowicie a potem umyć włosy szamponem, ale do tego celu wolę używać 100% naturalnego oleju kokosowego, a nie takiego sztucznego półproduktu.

Teoretycznie mogłabym zużyć olejek do ciała, ale nie mam ochoty! Kupiłam go, żeby stosować go do włosów, bo producent twierdzi, że do tego się nadaje, więc nie widzę powodu, żebym to ja miała dostosowywać się teraz do kosmetyku i głowić się nad tym do czego może się nadać. Zresztą jak rozcieram olejek w dłoniach żeby nanieść go na włosy, to wcale nie mam ochoty cała się nim wysmarować. W ogóle zresztą nie przepadam za olejkami do ciała.

Denerwuje mnie też jego słodki, totalnie sztuczny i intensywny zapach. Z plusów jest praktyczne opakowanie z pompką i wydajność, chociaż ja akurat chciałabym, żeby już się skończył i więcej mnie nie denerwował. Moim zdaniem to bubel, nie wiem skąd takie pozytywne oceny od innych dziewczyn.

Plusy:
+opakowanie z pompką
+cena
+wydajność

Minusy:
-nie nadaje się do stosowania na końcówki po umyciu włosów, bo daje efekt tłustych włosów
-nieprzyjemny, słodki, totalnie sztuczny i intensywny zapach

Chyba nie muszę dodawać, że więcej go nie kupię?

Wielozadaniowy produkt

Był to pierwszy produkt o właściwościach olejku, który kupiłam i miło się nim zaskoczyłam.

Konsystencja:
* jak każdy olej "oleista" ;) Ale, gdy temperatura w łazience spadnie poniżej 20 stopni, produkt zmienia swoją konsystencję na bardziej zbitą i ciężko go wyciągnąć z opaowania, w kontakcie z ciepłą skóra wraca do swojej wyściowej formy,

* połączenie nuty kokosowej i słodkich migdałów to dosłowna rozkosz dla naszego nosa i zmysłów,
* po nałożeniu na skórę zapach utrzymuje się przez kilka godzin,
* nawet mój mąż, wrażliwy na wszelkiego rodzaju intensywne zapachy przyznał, że ten jest wyjątkowo przyjemny,

Właściwości i działanie:
* nakładany na skórę ciała: idealnie ją nawilża, ujędrnia, dodaje jej blasku, dosyć szbko sie wchłania i nie pozostawia tłustych plam na ubraniach,
* nakładany na twarz: nawilża ją, rozświetla, odżywia, po długotrwałym stosowaniu może zatykać pory
* nakładany na włosy: chroni końcówki włosów przed rozdwajaniem, chroni przed przesuszaniem, dodaje blasku,

Opakowanie i cena:
* fajna pompeczka, która się nie zatyka, aplikuje idealną ilość produktu,
* fajnie, że produkt jest bez korka, bo byłby cały zatłuszczony, ale fakt, że go nie posiada utrudnia jego transport w walizce - nie ma dodatkowego zabezpieczenia,
* cena, w stosunku do jakości jak najbardziej odpowiednia.

Zdecydowanie polecam produkt. Na pewno kupię jego kolejne opakowanie.

Rozczarowanie

Kupiłam ten produkt zachęcona pozytywnymi recenzjami zamieszczonymi na portalu, dodatkowo skusiła mnie promocja w Rossmannie.
Produkt zakupiłam typowo do stosowania na włosy, które zmęczone zabiegami chemicznymi, potrzebowały porządnego wygładzenia i odżywienia.
Pierwsze zastosowanie produktu spotkało się z bardzo nieprzyjemną reakcją mojego organizmu - mocny, dusząco słodki zapach spowodował zawroty głowy. Po jakimś czasie postanowiłam podjąć kolejną próbę - już bez nieprzyjemnego uczucia słabości - i trzymałam produkt na włosach przez ok. 1-2 godziny.
Niestety nie zauważyłam absolutnie żadnego efektu. Wypróbowałam go jeszcze kilka razy w różnych odstępach czasu - bez zmian.
Moje włosy dość dobrze reagują na większość produktów - bardzo rzadko zdarza się, żeby produkt po prostu nie spowodował żadnych zmian,
Użyłam olejku kilka razy do ciała - w ten sposób sprawdził mi się znacznie lepiej, ale nie w takim celu niestety go kupiłam, a za olejkami do ciała nie przepadam.
Niestety nie jest to produkt dla mnie.

Strzał w dziesiątkę!

Jestem bardzo zadowolona z tego olejku! Wymienię od razu jego plusy:
+ skład
+ bardzo przyjemny zapach pozostający długo na skórze/włosach
+ do różnego stosowania (ja stosuję go jako maskę na włosy, jako balsam do ciała i jako olej do włosów w celu ich przygładzenia)
+ zmiękcza skórę
+ wygładza włosy
+ dostępność produktu
+ cena ok. 15 zł bez promocji, 10 zł na promocji- w porównaniu z produktami mocno chemicznymi wygrywa!
+ nie potrzeba go dużo przy aplikacji, bardzo dobrze się rozprowadza (przykładowo do nasmarowania jednego nogi potrzebuję dwóch aplikacji)
+ bardzo fajny aplikator

Jedynym minusem jest to, że w niższych temperaturach przybiera postać stałą, jednak da się temu zaradzić wkładając go do miski z ciepłą wodą.
Ten olejek to mój stały kompan w codziennej pielęgnacji! :) Polecam!!!

Znakomity!

Natknęłam się przypadkowo na ten specyfik w Rossmannie,szukając zupełnie czegoś innego...a tu moim oczom,ukazał się olejek,który przykuł od razu moją uwagę,a że był w promocji,myślę sobie ''czemu nie kupić i nie wypróbować?'' I powiem tyle...nie żałuję i na pewno nie skończy się tylko na jednej buteleczce bo mam w planach kupić dwa pozostałe,cudne olejki.:)

+cena
+prosta pompka i aplikacja zabezpieczająca,
dzięki temu olejek nie ma praw się wylać
+lekkie i przyjemne nakładanie,dopasowana ilość produktu na dłoń
+ zapach..zapach i jeszcze raz zapach!
+sama buteleczka ,sprawiająca wrażenie jakby był to
olejek ''z wyższej półki'' ;)
+pięknie nawilża włosy
+...i relaks dla samego ciała po kąpieli
+bez różnych syfów chemicznych itd.

-wydajność

Jestem na "tak".

Do olejowania zawsze podchodziłam ostrożnie, bo z moich włosów ciężko się zmywa oleje. Ale, ale:

+ten olejek nawilża - naprawdę - nawilża;
+ma zbawienny wpływ na rozdwojone końcówki; może nie jest w stanie ich ocalić, ale wyglądają po nim znośnie;
+skład jest wybitny, są w nim po prosto oleje, żadnej zbędnej chemii. Moje włosy akurat lubią kokos, więc gorąco, gorąco polecam do regeneracji. Stosuję ją raz na ruski miesiąc, pod czepek, na całą noc, i rezultat utrzymuje się przez jakiś tydzień, a to dużo, zważywszy na to, że przez ten tydzień całkowicie odstawiam odżywki.

-trudno - naprawdę - trudno to szczęście zmyć z włosów.
- kokos nie każdemu pasuje, wiem, że puszy niektóre rodzaje włosów.

Mimo to gorąco polecam!