Yves Rocher, Bio Spécific Active Sensitive, Lait nettoyant Dermo apaisant (Łagodzące mleczko do demakijażu)

Mleczko do demakijażu cery wrażliwej oczyszcza skórę w niezwykle łagodny sposób. Może być stosowane również do demakijażu oczu. Główny składnik - Soforyna roślinna łagodzi uczucie gorąca i zmniejsza wrażliwość skóry.

Podrażnia oczy

Obecnie butelka wygląda inaczej niż na zamieszczonym zdjęciu: http://www.yves-rocher.pl/twarz/cera_wrazliwa/bio_specific_active_sensitive/lagodzace_mleczko_do_demakijazu

Zmywa podkład poprawnie, nie podrażnia cery, natomiast w przypadku oczu w ogóle się nie sprawdza - zachodzą mgłą i szczypią.

Doceniam eko podejście w przypadku tej linii, składniki pochodzenia roślinnego oraz fakt, że flakon można recyclingować, ale jest to produkt bardzo przeciętny. Bez promocji kosztuje aż 33zł za marne 150ml, poza tym bardzo się niewygodnie dawkuje to mleczko. O wiele lepszym produktem jest "zwykłe" mleczko do demakijażu oliwkowe Ziaji, które kosztuje 4 razy mniej.

Jest ok

PLUSY:
+ konsystencja
+ wydajność
+ łagodzenie
+ oczyszczanie
+ łagodny zapach
+ nie wysusza
+ nie zostawia nic na skórze
+ cena

MINUSY:
- podrażniał oczy i okolice
- zbyt duży otwór

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: trzy

bardzo dobre mleczko

Przy mojej wrazliwej skorze sprawdzil sie swietnie.
Bardzo dobry do demakijazu zarowno oczu jak i twarzy. Delikatnie usuwa resztki makijazu. Dobrze radzi sobie z tuszem do rzes usuwajac nawet najmniejsze drobinki.
Nie podraznia oczu. Mily, przyjemny zapach.
Skora jest po nim swieza i aksamitna, nie pozostawia tlustego filmu.
Ladne opakowanie.

Minusem jest zbut duzy otwor, na poczatku zbyt duza ilosc wylewala sie na wacik, jednak doszlam juz do wprawy.

Ilość zużytych opakowań: 1 (150 ml)

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

Najlepsze :D

To mleczko bije na głowę wszystkie inne. Używałam różnych, ale ten o wiele lepiej radzi sobie z makijażem i nawilża moją skórę, zawsze przesuszoną różnymi mydłami i żelami.

Zmywa nawet makijaż wodoodporny, pozostawia kojącą warstwę na skórze, jest wydajny, nie podrażnia oczu ani stanów zapalnych na skórze (dobry dla cery trądzikowej). Minusem jest opakowanie, ale firma ta słynie z tego, że nawet opakowanie musi być ekologiczne. Z czasem się przyzwyczaiłam :) Cena jest zależna od promocji. Bez żadnych rabatów cena jest wysoka.
Akurat mi się skończył więc na pewno kupię następny :D

Używam tego produktu od: ponad roku

KWC

Moim zdaniem KWC wsród mleczek!
Bardzo delikatne. Nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej cery (moja jest po prostu wrażliwa, natomiast mojej mamy chorobliwie wrażliwa). Mam wrażenie, że mleczko łagodzi wszelkie podrażnienia i jest ukojeniem również dla skóry skłonnej do przesuszeń. Ładnie radzi sobie z makijażem, nie wysusza, ale i nie zostawia tłustego filmu. Nie szczypie w oczy, gdy dostanie się do oczu nie zostawia na nich mgiełki.
Stosowałam tak, że najpierw wylewałam sobie odrobinę tego mleczka na dłonie i masowałam twarz. Następnie zbierałam wszystko wacikiem. Polecam!
Kosmetyk mógłby być tańszy, ale przy takiej jakości cenę można przełknąć, bo to mleczko to naprawdę dobra inwestycja.

Dla wrażliwych oczu

Wreszcie zakończyłam poszukiwania płynu do demakijażu. Zawsze szukałam płynu, bo nie lubię gęstych mleczek. No i czegoś, co zmyje tusz nawet wodoodporny (nigdy nie przywiązuję wagi do tego jaki kupuję). Na mleczko trafiłam przypadkiem, dostając je jako miniprodukt przy zamówionych kosmetykach i ostatnio kupiłam pełnowymiarowy produkt.

Używałam różnych płynów, ostatnio dwufazowych (Loreal, potem Yves Rocher). Niestety zwykłe płyny nie radziły sobie z prawie żadnym tuszem a te do wodoodpornych dostawały się do oczu i piekły. To mleczko nic takiego nie robi, zresztą nawet jak się dostanie do oczu, to piecze mniej niż zwykłe mydło.

Zalety:
- Skutecznie zmywa makijaż, łącznie z tuszem wodoodpornym
- Nie podrażnia oczu
- Nie wysusza skóry
- Ładnie pachnie
- Nie jest gęste (to zaleta dla miłośniczek płynów do demakijażu)

Wady:
- Opakowanie - wspominany za duży otwór butelki - idzie z tym żyć.
- Cena bez promocji

Jeśli chodzi o wydajność, to ciężko mi ocenić, bo schodzi 2-3 waciki na jeden raz (czyli tak jak przy płynie), ale jakoś długo mam jedno opakowanie, więc jak się nauczy używać opakowania, to mleczko okazuje się całkiem wydajne.

Używam tego produktu od: 2 -3 miesięcy (dość nieregularnie)
Ilość zużytych opakowań: jedna próbka, czyli 50 ml

bardzo dobry

bardzo delikatne, ładnie pachnie, dobrze oczyszcza. skóra jest po nim gładka i nie ma na niej tłustego filmu. używam z tej serii także tonik oraz krem i jestem bardzo zadowolona!

Używam tego produktu od:3 miesiące

cieknie i spływa

Nie kupię więcej mleczek z Yves Rocher... Tym razem jeszcze dałam im szansę, i to był błąd. Mleczko bowiem jest delikatne, nie podrażnia oczu, zmywa dobrze - ale jest przeraźliwie płynne, ściekało mi po twarzy i rękach, nawet gdy starałam się je aplikować w ilościach minimalnych. Zdecydowanie wolę kosmetyki o gęstszej konsystencji. Cena w promocji do przyjęcia.

Używam tego produktu od: używałam przez kilka miesięcy (?)

ulubione

W związku z moja nieciekawą kombinacją cery: mieszana + naczynkowa + wrażliwa nigdy nie wiedziałam jakich właściwie kosmetyków powinnam używać i koncentrowałam się na najbardziej przeszkadzającej cesze cery, czyli na przetłuszczaniu sie. Bez rezultatów. Skóra dalej się przetłuszczała, kosmetyki drażniły, naczynka coraz wyraźniejsze. W końcu kosmetyczka poradziła mi kosmetyki z tej linii i z kompletnym brakiem przekonania (tym bardziej, że to kosmetyczka z sieci Yves Rocher, czyli jednak reklama) kupiłam na próbę to mleczko.
Używam go już pół roku, efekty są porażające. Problemy skórne w tym czasie dosłownie zniknęły, skóra jest nawilżona (bo to mleczko naprawdę świetnie nawilża), po 2-3 tygodniach przestała się przetłuszczać. Mleczko nie podrażnia, wygładza, pięknie pachnie. Moja twarz wygląda świetnie, chyba nigdy w życiu nie wyglądała tak dobrze. Minusem jest brak zaślepki z dziurką w butelce.
To jeden z moich ulubionych kosmetyków, głównie dlatego, że zadziałał tak, jak miał zadziałać i moja skóra poprawiła się do tego stopnia, że nie tylko "ja to widzę", ale moi bliscy też to zauważyli.

dla wrażliwej skóry

Mleczko jest naprawdę godne polecenia, dobrze zmywa makijaż, nie wywołuje alergii, cena dość przystępna (ja kupiłam za ok. 12zł - fakt w promocji). Zapach, konsystencja - OK. Jedyna wada to opakowanie - dozownik, łatwo całe wylać, gdyż po odkręceniu zakrętki brak zabezpieczenia w postaci takiej np. nakładki plastikowej z dziurką.
Ja uwielbiam je w podróży gdyż opakowanie dosyć mało miejsca zajmuje :)
Polecam zwłaszcza alergiczkom i osobom o suchej skórze!

Używam tego produktu od:kwietnia

taki sobie

Kiedy po raz pierwszy postanowiłam użyć tego mleczka, połowa tego co na waciku znalazła się w umywalce, a druga połowa na moim t-shircie. Mleczko jest bowiem płynne. Zbyt płynne. Kiedy już nauczyłam się go używać, okazało się, że się niemal skończył. I to by było na tyle.
Na plus dodam, że nie podrażnia i rzeczywiście może nawet koi skórę. Oczyszcza też w miarę przyzwoicie.

Używam tego produktu od: ok. 1 mies

za rzadkie

Ogolem mleczko fajne. Mimo zawartosci parafiny sprawowalo sie ok, a moja ostatnio przesuszajaca sie cera bardzo je lubila. Jednak gdy dostanie sie do oczu moze szczypac. Zmywalam je woda jak kazde inne mleczko. Jednak konsystencje ma za rzadka. Lubie geste mleczka

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:miniaturka 50ml bardzo wydajna