Ecolab, Balsam normalizujący do włosów przetłuszczających się

Ecolab, Balsam normalizujący do włosów przetłuszczających się

Sprawdź ceny produktu

Składniki aktywne Balsamu normalizującego Ecolab:
- Olejek jojoba regeneruje uszkodzone włosy. Odżywia, wzmacnia i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych
- ekstrakt z nasion pigwy zmniejsza przetłuszczanie się włosów i nadaje im jedwabistą gładkość.
- Ekstrakt z bergamotki normalizuje równowagę wodno-lipidową
- Ekstrakty z werbeny i oczaru wirginijskiego wzmacniają uszkodzone włosy, zmniejszają podrażnienia skóry głowy, eliminują łupież. Działają antyseptycznie i tonizująco.
- ekstrakt z imbiru reguluje wydzielanie sebum i działa antyseptycznie
Balsam normalizujący Ecolab nie zawiera: SLS, SLES, silikonów i parabenów oraz syntetycznych barwników i konserwantów

Naturalny, lekki i nabłyszczający

Sama raczej nie zdecydowałabym się na balsam normalizujący, ale tata sprezentował mi go z okazji dnia kobiet ;) Powiem krótko: dobry wybór.
Recenzję piszę z perspektywy włosów wysokoporowatych i suchych, problemów z przetłuszczaniem skalpu też nie mam, więc być może niektórych walorów należycie nie (d)ocenię.

Działanie: W największym skrócie: jak w przypadku lekkiej odżywki do spłukiwania, tylko lepiej. Nabłyszcza fenomenalnie, efekt lusterka porównywalny jak po fryzjerskiej odżywce z silikonami czy poliquatami. Włosy rozczesują się po użyciu balsamu znacznie łatwiej. I jedno i drugie prawdopodobnie jest zasługą dość mocno kwasowego pH (mierzyłam), jednak z tego powodu NIE polecam nakładać na długo lub pod czepek, bo przynajmniej mnie, podsusza i tak już suche końce. Z ,,efektywną regeneracją" obiecywaną w opisie balsamu, producent trochę przesadził. Balsam bardziej nadaje się do użycia w przerwie między kuracjami naprawdę regenerującymi (i cięższymi ;) produktami. Na temat działania na skalpie nie wypowiem się zbyt wiele, bo nie mam problemów ze skóra głowy - mnie nie nasila wypadania i z pewnością nie przyspiesza przetłuszczania.

Na plus:
-bardzo ładny wygląd włosów po użyciu: błyszczące, sypkie, lekkie, uniesione u nasady, pełne objętości i ogólnie dobrze się układają
-prześliczny zapach - dokładnie taki, jakbym wsadziła nos do dżemu jabłkowo-pigwowego mojej babci ;)
-nie obciąża włosów i ani trochę nie nasila zbijania się w strąki
-nie przyczynia się do puszenia się włosów
-konsystencja wystarczająco gęsta, łatwo się rozprowadza i trzyma na włosach

Na minus:
-nałożony na dłuższy czas, lub stosowany wiele razy pod rząd potrafi wysuszyć włosy (przynajmniej wysokoporowate)
-niespecjalnie cokolwiek regeneruje (i nie czepiałabym się, ale skoro producent bajdurzy, to będę)
-biorąc pod uwagę niewielką objętość (200ml) i średnią wydajność, cena stacjonarna (ok. 2zł w DP) wydaje się dość wysoka
-nie da się wydobyć do końca bez rozcinania opakowania

Podsumowując: Moja pierwsza przygoda z produktami Ecolab, z produktem raczej do innego rodzaju włosa - a i tak jestem zadowolona ;) Efekt wizualny bije na głowę wiele odżywek. Polecam spróbować, szczególnie jeśli nie macie włosów bardzo suchych i problematycznych.

Codzienna, naturalna odżywka

Na kosmetyki Ecolab natrafiłam ok. pół roku temu w jednej z internetowych drogerii. Od razu mnie zainteresowały swoim składem, nigdy wcześniej nie trafiłam na odżywkę do włosów, która na poczatku składu ma substancje aktywne, a dopiero potem wypełniacze nadające odpowiednią formę kosmetyku! Nazwa może być nieco zwodnicza, balsam sugeruje, że jest to bardzo odżywczy specyfik, a w rzeczywistości to lekka, codzienna odżywka - mnie to odpowiada. Kosmetyk ma jasny, prawie biały kolor, specyficzny zapach, gęstą, kremową konsystencję, ale nie tłustą konsystencję. Trzeba go nałozyć wiekszą ilość żeby odżywić włosy, strczył mi na ponad 2 miesiące używania 1-2 razy w tygodniu.
+dobrze nawilża do codziennego użytku
+nie obciąża włosów, nie powoduje przyklapu i szybszego prztłuszczania
+ułatwia rozczesywanie
+włosy są gładkie i zdrowo wyglądają
+świetny skład
Do bardzo suchych włosów się nie sprawdzi, ma za słabe działanie.
Spełnia wszystkie moje oczekiwania, na pewno siegnę po nią ponownie lub wypróbuje inne produkty tej firmy. Polecam!

Używam tego produktu od: pażdziernika 2015
Ilość zużytych opakowań: 1x200ml