Maybelline, Super Stay Better Skin Foundation (Podkład w pudrze)

Maybelline, Super Stay Better Skin Foundation (Podkład w pudrze)

Super Stay Better Skin marki Maybelline to podkład w pudrze zapewniający matowe wykończenie. Zawiera 2% kwasu salicylowego dzięki czemu minimalizuje występowanie niedoskonałości na skórze. Super Stay Better Skin marki Maybelline występuje w kilku kolorach: 005 Light Beige, 10 Ivory, 20 Cameo, 21 Nude, 30 Sand.

Idealny

Puder idealnie kryje i dostosowuje się do koloru skóry, jestem zadowolona z jego trwałości i wydajności. Używam jednego produktu już około rok.
Opakowanie jest bardzo wygodne, wyposażone w gąbeczkę i lusterko.

Całkiem ok

Używałam go jako puder, nie nadawał się dla mnie jako podkład bo miał za słabe krycie.Ma bardzo fajne wygodne opakowanie z lusterkiem i gąbeczkę. Do tego jest bardzo wydajny, starczył mi na prawdę na bardzo długo. Nawet się tego po nim nie spodziewałam. Z trwałością średnio ale przy mojej tłustej cerze mam w sumie tak w każdym przypadku, bynajmniej na pewien czas odpowiednio matował buźkę. Plus za to, że się nie osypuje. Jest taki bardziej twardszy niż inne pudry jakie do tej pory używałam. Zostanę wierna pudrowi Affinitone, lecz na pewno wart zainteresowania

Puder idealny

Stosuje od kilku miesięcy jako puder na podkład Lasting Performance . Mam problematyczną cerę, trądzikową, z dużą ilością przebarwień. U mnie sprawdza się super. Gąbeczka w zestawie nadaje sie tylko na szybkie poprawki w ciągu dnia w biegu, rano używam puszku do pudru. Kryje fajnie, trzyma się długo.
W kwestii matu nie mam zdania, ponieważ wcześniej na strefe T nakładam puder ryżowy i to chyba bardziej jego zasługa, że sie nie świece :)

Dobry puder

Better Skin kupiłam z myślą, że będę go używać jako puder. Dodam, że cerę mam suchą, a puder celowo wybrałam tylko do zmatowienia i poprawek w ciągu dnia. W takiej wersji sprawdza się świetnie. Używałam odcienia 005Light Beige, jasny beż, który na szczęście nie ciemnieje, jest dość jasny i nadaje się dla bladziocha. Puder ma duże, przydatne lusterko. Jest lekki, nie waży się. Stanowi ładne wykończenie makijażu. Subtelnie matuje na kilka godzin, bez efektu maski. Krycie ma bardzo słabe, nie zakryje ani przebarwień ani naczynek. Nie miałam po nim żadnych niespodzianek zapewne to zasługa kwasu salicylowego.
Ogólnie dobry, lekki puder.

Dla mnie puder.

Mam ten "podkład" już chyba rok. I wciąż jestem w trakcie pierwszego opakowania, choć używam go prawie CODZIENNIE (!). Lecz dla mnie.. puder, nie podkład. Z początku był to dla mnie hit. Wyrównywał kolor podkładu, dobrze wyglądał na skórze, nie rolował się, dość długo utrzymywał. Oraz opakowanie z lusterkiem było dla mnie po prostu genialne. Lecz im dłużej go używałam, tym moja miłość się wypalała. Praktycznie po godzinie nie ma go już na twarzy. Bez znaczenia czy używany sam, czy na podkład. Po prostu chwilowo i delikatnie wyrównany koloryt i po godzinie jakbym nic nie nakładała. Nie zauważyłam, że poprawiał moją cerę. Raczej po prostu nic złego nie robił. Chce w końcu skończyć to opakowanie i myślę, że to będzie na tyle.

Raczej nie.

Jeden ze słabszych pudrów (bo był dla mnie pudrem a nie podkładem w kompakcie), jakie do tej pory używałam. Dawał mat na krótko, zbierał się w załamaniach, brzydko warzył się.
Mój odcień to 005 Light Beige, dość dobrze dopasował się do mojego koloru podkładu, nie odcinał się od szyi i dekoltu.
Używałam dołączonej do opakowania gąbeczki, ponieważ nie mogłam nabrać tego pudru za pomocą pędzla! Bardzo dziwna sprawa.
Ogólnie nie polecam.

Raczej tylko do poprawek.

Puder ten kupiłam na CND w Rossmanie za ok. 10 zł. Pudry idą u mnie jak woda, więc żal było nie skorzystać z takiej okazji :)
Na co dzień używam pudrów na krem (nie na podkłady). Mam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T z drobnymi niedoskonałościami.

Plusy:
*puder ma dobrą pigmentację
*dobrze zakrywa drobne niedoskonałości (z czerwonymi nie zawsze sobie radził)
*nadaje się do utrwalania korektora pod oczami
*nie wysusza twarzy
*stapia się ze skórą i nie robi efektu maski
*jest wydajny, nie pyli się
*opakowanie – plus za lusterko i gąbeczkę. Opakowanie nie ściera się.

Minusy:
*bardzo szybko ściera się z twarzy
*jest nietrwały
*krótko utrzymuje mat
*po kilku godzinach waży się i ciastkuje (u mnie np. na nosie)
*zapychał mnie? (tutaj zostawiam duży znak zapytania, bo nie mogę poręczyć za to w 100%).

Nawet gdybym go gdzieś znalazła to raczej do niego nie wrócę.
Dla mnie to dobry puder do torebki na poprawki. I z pewnością nie jest to podkład.

Korektor i puder w jednym!

Kupiony w promocji (Rossmann), szukałam pudru, który nie zawiera soli aluminium. Ładnie zapakowany, z dużym lusterkiem i poręczną gąbeczką, która może nie nadaje się do nakładania podkładu na całą twarz, jednak idealnie działa do korygowania punktowych niedoskonałości. Aby uzyskać efekt wyrównującego pudru wystarczy nałożyć pędzlem. Mam kolor 021 nude beige dore, lekko różowy, ale dobrze dopasowuje się do koloru skóry (mam raczej opaloną twarz). Polecam tym, którzy szukają kosmetyka uniwersalnego, raczej pudru niż mocno kryjącego podkładu (to zupełnie nie to), oraz korektora. Nie wiem, czy kwas salicylowy zawarty w kosmetyku bardzo wpływa na polepszenie stanu skóry, ale na pewno nie zapycha. Może trochę wysusza. Bardzo polecam!

Mieszane uczucia

Mam naprawdę mieszane odczucia wobec tego produktu. Wielkim plusem dla mnie jest to,że idealnie stapia się ze skórą, mam bardzo jasną cerę i ciężko znaleźć mi idealny kolor podkładu, ten pasuje wprost idealnie. Nie tworzy maski. Lekko zakrywa niedoskonałości i zaczerwienienia, raczej dla cer bez większych problemów. Świetnie matuje, zapewnia bardzo naturalny efekt. Lekko wysusza skórę, to przez kwas salicylowy,więc polecam stosować na wieczór krem nawilżający by zrównoważyć to działanie.
Jak dla mnie ten puder ma za małe krycie-pewnie latem byłabym bardziej z niego zadowolona niż zimą, kiedy oczekuję nieco większej warstwy kryjącej skórę.
Minusem jest za duża cena jak na działanie. Dodatkowo mój kompakt jest bardzo suchy, mocno się kruszy i sypie. Plus za praktyczne pudełko z lusterkiem, łatwo zrobić poprawkę w ciągu dnia.

Dobry na lato :)

Wystarczył jeden bardzo słoneczny dzień nad wodą, aby wszystkie moje podkłady stały się za jasne o kilka tonów. Musiałam coś kupić na już. W Naturze akurat promocja była -40%, więc szarpnęłam się w ciemno na ten podkład. I jestem bardzo zadowolona.

Moja cera jest sucha, i trochę wbrew logice, przy pudrach i fluidach płynnych wygląda jeszcze gorzej. Ten produkt bardzo fajnie się spisuje na opalonej już buzi, kiedy nie trzeba wybitnego krycia, bo słoneczko wyrównuje koloryt. Latem dobrze jest mieć coś lżejszego na twarzy. Ogromnym plusem jest to, że mogłam dobrać kolor pasujący do opalenizny, który nie odcina mi twarzy od reszty ciała :)

Nakładam pędzlem kabuki. Gąbka dołączona do produktu nie nadaje się do niczego. Nakładając małym pędzelkiem można punktowo zakryć wyprysk, ale potrzeba 2 cienkich warstw.

Trwałość jest średnia 4-5 godzin, ale o tej porze roku chyba żaden produkt nie zagwarantuje mi naturalnego wyglądu, komfortu noszenia i do kompletu nieśmiertelności :D zwłaszcza, że moja praca nie polega na siedzeniu w klimatyzowanym biurze.

Nie przesusza skóry, ale to zasługa tego, że stosuję na odżywczy krem. Nie robi mi się maska, bo czekam, aż krem porządnie się wchłonie - nawet do 30 minut.

Daję 5 gwiazdek, bo spełnia moje oczekiwania o tej porze roku :)

+ Produkt dobry na lato,
+ naturalny efekt,
+ udało mi się dobrać perfekcyjny kolor, czego do tej pory nigdy nie potrafiłam osiągnąć :D
+ skóra wygląda świeżo, zdrowo,
+ dobrze matowi - nie używam na niego żadnego pudru matującego,
+ cena na promocji - lekko ponad 20 zł.

Neutralne:
+/- TRWAŁOŚĆ - 4-5h, całkiem ok, jestem wyrozumiała pod tym względem z powodu osobliwości pory letniej.

Minusów nie dostrzegam :)

Nietrafiony produkt

Kupiłam go mając na celu nie używanie go jako podkładu tylko pudru utrwalającego na podkład.
Okropnie wykańcza makijaż. Po nałożeniu na podkład podkreśla małe włoski na twarzy, tworzy efekt "ciasta", makijaż szybko się waży, spływa, świeci.
Przy nakładaniu produktu np, pędzlem, podkład który nałożyłam wcześniej ściera się szczególnie z niedoskonałości.
Absolutnie nie poprawia wyglądu skóry,wręcz przeciwnie, zapycha i podkreśla rozszerzone pory.

Gdy próbowałam nakładać go bezpośrednio na twarz bez innych kosmetyków, wyglądało to co najmniej śmiesznie i tandetnie.

Nie polecam, najbardziej zawiedzione będą osoby z trądzikiem. Nie dajcie się zwieść rzekomą "poprawą wyglądu cery" jaką obiecuje producent.

Jaki może być plus ? Na pewno ogromna wydajność.

To raczej nie jest podkład

Miałam w zamierzchłych czasach podkład w kompakcie L\'oreala - duże opakowanie, spore lusterko a w środku silikonowa gąbeczka i produkt, który przypominał glinę. A po nałożeniu na twarz robił coś okropnego. W ogóle nie nadawał się do użytku.
Myślałam, że z tym produktem będzie podobnie. Podkład w pudrze? Silikonowa gąbka? Miałam złe przeczucia ale zupełnie niepotrzebnie.

Opakowanie jest wykonane solidnie, gruby plastik nie sprawia wrażenia jakby miał się zaraz rozpaść. W środku porządne, spore lusterko. Jest też gąbeczka-aplikator ale o niej za chwilę.
No i podkład. Podkład żaden to to nie jest. To raczej nietransparentny puder dający delikatny kolor. Nie jest tłusty ani ciężki. Dobrze sprasowany, drobny,nie pyli.

Mam odcień 005 Light Beige dość jasny, wydaje mi się, że wpada w żółć.
Teraz słówko o mojej cerze - naczynkowa, raczej w kierunku suchawej (ale nie ekstremalnie). Latem stosuję filtry, jesienią i zimą gdy nie ma słońca pod makijaż lubię treściwsze kremy lub krem zmieszany z olejkiem. Zazwyczaj wolę transparentne pudry sypkie, moim zdaniem od wyrównywania koloru skóry jest podkład. Nie przepadam za mocnym kryciem, nie lubię matu na mur-beton.

Od razu powiem, że dołączoną gąbeczkę można wywalić. Nałożony nią puder wygląda tragicznie, gąbka robi niesamowitą maskę na twarzy, nakłada zbyt dużo produktu i w dodatku jest jakaś taka tępa, nie chce delikatnie sunąć po skórze. Nadaje się do "wbijania" pudru w twarz a to moim zdaniem wygląda źle.

Puder najlepiej nakładać pędzlem - solo, bardziej zbitym typu kabuki, na podkład czymś puchatymi delikatniejszym.

Produkt nałożony na nagą skórę lekko wyrównuje kolor, raczej nie kryje, lekko matuje (ale jeśli macie tłustą cerę lub lubicie tłuste kremy to efekt nie utrzyma się długo). Wygląda dość naturalnie, nie robi maski. Wykończenie nie jest mocno pudrowe, chyba, że nałożymy go naprawdę obficie ale wtedy wygląda to nieciekawie. Używam tego sposobu, gdy nie chce się zbytnio malować - ot po to by skoczyć do sklepu czy z psem, a nie mam ochoty pokazywać się zupełnie bez makijażu.
Nałożony na podkład matuje, utrwala makijaż. Aby nie przesadzić z kryciem na podkład nakładam go w niewielkiej ilości, używając dużego, miękkiego pędzla.

Trwałość nie jest jego mocną stroną, u mnie wygląda nieźle przez kilka godzin (ok 3-4),potem wymaga lekkiej poprawki.

Nie ma dobrego ani złego wpływu na cerę, nie zauważyłam żadnej poprawy stanu cery ale też tego nie oczekiwałam bo nie mam wyprysków.

Dawno nie miałam pudru prasowanego, jestem zwolenniczką sypkich ale powiem szczerze, że ten nie jest zły i chętnie go używam. Kto nie nastawi się na to, że faktycznie dostanie podkład ten powinien być zadowolony.

Używam tego produktu od: ok 3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte