Artego, Rain Dance, Cream Shampoo (Szampon intensywnie nawilżający)

Artego, Rain Dance, Cream Shampoo (Szampon intensywnie nawilżający)

Pojemność 1 000 ml

Kremowy szampon Easy Care Rain Dance Artego wzbogacony w olejek Tsubaki, olejek z kamelii, arganowy, proteiny jedwabne i składniki pielęgnacyjne: środki powierzchniowo-czynne pochodzenia roślinnego, mieszankę aminokwasów. Nawilża i odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie. Nie zawiera siarczanów i fosforanów (brak SLS-SLES), parabenów, formaldehydu, substancji petrochemicznych.

Pełen skrajności

Mam dość kapryśne włosy, które generalnie ciężko ujarzmić. Są farbowane, wysokoporowate, suche, falowane, z tendencją do łamania i rozdwajania. A ponadto moja skóra głowy ma tendencje do przetłuszczania się, łupieżu i podrażnień, dlatego ciężko jest mi znaleźć szampon, który jednocześnie dobrze oczyści włosy u nasady, nie powodując obciążenia, ale też nie spowoduje suszy na długości. Szampon z Artego całkiem dobrze się zapowiadał, ale jego zalety mieszały się z wadami.

Szampon ma lejącą konsystencję, mleczny kolor i bardzo przyjemny, kosmetyczny zapach. Pieni się raczej na średnim poziomie i musiałam go trochę zużyć, żeby dokładnie oczyścić moje średniej gęstości i długości kłaki. Dobrze się spłukiwał, ale czuć było, że włosy potrzebują dobrej i konkretnej odżywki, a nawet maski. Niestety, strasznie plątał włosy.

Po wysuszeniu pasma faktycznie były ciut bardziej nawilżone i lśniące, a na pewno bardzo przyjemne i miękkie w dotyku. Jednak w nadmiarze lubił puszyć. Musiałam go używać zamiennie z innymi produktami.

Dobrze oczyszczał skórę głowy, nie podrażniając jej i nie powodując łupieżu. Unosił włosy u nasady.

Skład bardzo dużo obiecywał. Brak silnych detergentów dawał nadzieję. Ale sukces był tylko połowiczny.

Poza tym cena przy takiej pojemności i naprawdę niskiej wydajności jest zdecydowanie zbyt wysoka. Dostępność też raczej nieciekawa.
Butelka z brązowego, przezroczystego plastiku, dzięki czemu kontrolujemy zużycie kosmetyku. Wygodna w używaniu pod prysznicem.

Ok , choć wymaga odżywki i stylizacji

Szampin Rain Dance ładnie pachnie, w wyczuwalny sposób nawilża włosy, ale powoduje też puszenie i ciężko zdyscyplinowac po nim włosy. Zawsze muszę użyć po nim ciezkiej odzywki, olejków i poddać włosy suszeniu lub prostowaniu by uniknąć efektu szopy na głowie. Ratuje też użycie razem z pianką też nawilzajaca tej samej serii.

coś nie tak

Całkiem fajny szampon, nie ma SLS-u w składzie, a jednak bardzo dobrze oczyszcza. Moje długie włosy plącze i puszy, ale to jest pewnie indywidualne. Ponadto dostałam od niego łupieżu, więc w obliczu tych wszystkich indywidualnych niepowodzeń chyba go więcej nie kupie :D
Ale obiektywnie oceniając - dobrze myję, pięknie pachnie, trochę drogi :)

Nawilżenie w drodze

Witam, lubię ten szampon. Ma oleje i to dość wysoko. Zapach dla mnie na plus. Kolor taki żółtawy, pieni się dobrze. Na moje włosy działa świetnie, ale na początku mojej włosowej historii tak nie było, kupowałam wszystko i myślalałam, że jak drogi kosmetyk to zdziała cuda, a to nie tak. Wszystko powoli i nagle człowiek zauważa co potrzebne dla jego włosów. U mnie emolienty to podstawa, Szampon nie puszy mi włosów. Po umyciu zawsze nakładam odżywkę, ale to niezależnie od szamponu. Osobiscie polecam.

Świetny szampon na co dzien

+ dobrze oczyszcza
+ całkiem nieźle się pieni
+ ładne pudełeczko

- cena (jak na tak mały szampon 30zł to dość dużo)
- wcale tak dobrze nie nawilża
- wydajność