Deep Radiance Exfoliating Creme (rozświetlający krem złuszczający)

Deep Radiance Exfoliating Creme (rozświetlający krem złuszczający)

Zgłaszająca osoba: neuilly

Delikatny, przyjemnie pachnący krem - peeling wzbogacony w granulki ścierne. Oczyszcza pory, usuwa nadmiar obumarłych komórek naskórka, odnawia i wygładza cerę. Zwiększa działanie kremów i maseczek. Zawiera Hydra Vitamin Complex, który łagodzi, nawilża i wygładza skórę - dzięki czemu peeling może być również stosowany przez osoby o cerze wrażliwej.

Skład: aqua, isopropyl isostearate, butylene glycol polyethylene, nylon - 11, cellulose, paraffinum liquidum, glyceryl stearate, paraffin, cetearyl alcohol, methylparaben, parfum, cetyl alcohol, chlorphenesin, polysorbate 60, butylparaben, sodium acrylates / C 10 - 30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, tetrasodium edta, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, silica, hydrolyzed lupine protein, potassium ascorbyl phosphate, phenoxyethanol, CI 15895, CI 14700

Cena: 130 zł / 100 ml

porażka

Właściwie powinnam poczekać z recenzją tego peelingu na jakiś gorszy dzień - wtedy mogłabym powyżywać się na tej paskudzie i bez wątpienia poprawiłby mi się humor ;)
Jestem w stanie oskarżyć go o wszystkie plagi egipskie, wojnę w Iraku i talibów w Afganistanie, a nawet o zamachy z 11 września... ale ad rem.
Peeling ten to najgorsze paskudztwo, jakie w życiu miałam i nadal nie wiem, co mnie podkusiło, żeby go kupić. Jest twardą, kleistą mazią, zawierającą grube i ostre drobinki. Wyciśnięcie go z tuby wymaga długiej praktyki na siłowni. Po naniesieniu na twarz rozprowadza się w miarę poprawnie, ale nic więcej, a i to przy użyciu sporej ilości wody. Jak na kosmetyk Diora za 130 zł jest zdecydowanie zbyt tępy. Koszmarem jest natomiast zmywanie - konia z rzędem temu, kto potrafi go sobie zaaplikować nie biorąc po nim prysznica, a przynajmniej nie myjąc włosów, między które ów peeling namiętnie się wżera. Efekty mizerne, no, może poza podrażnieniem twarzy, jeśli pokusi się człowiek o intensywniejszy masaż, nie mówiąc o programowo zdartej skórze z rąk i przykrym uczuciu ciagnięcia.
Po jakimś czasie walki z nim odkryłam, że najlepsze efekty daje stosowany jako peeling do stóp (szkoda mi go było wyrzucić, a nie podarowalabym go nawet najgorszemu wrogowi), choć i tutaj ustępował mojemu ukochanemu Schollowi. Nie wiem kto i po co go wymyślił, gdyby go nie było, bynajmniej nie ucierpiałaby na tym ani ludzkość, ani dobre imię marki Ch. Dior.

***

Dobry - mógłby być lepszy . Przyjemnie pachnie ( jak toniki Diora ) , ma delikatną , puszystą kremową konsystencję ( podobną - ale lżejszą - do peelingów Clinique ) jednak za bardzo mnie drapie ten peeling . To wszystko za sprawą granulek , peeling w kontakcie z wodą robi się ciut za ostry i te drobinki trochę ,, uszkadzają '' moją skórę . Drobinki są drobne i dość ostre ( drobniejsze niż w peelingu Clarinsa ) , peeling z łatwością wydobywa się z tubki . Jestem fanką delikatniejszych peelingów - nie muszę zdzierać skóry z twarzy . Pozostawia twarz świeżą , gładką i nie wiem , czy to tylko moje wrażenie - jasną i promienną . W tej chwili używam go do szyi i dekoltu ponieważ tak jak już wspomniałam wyżej - zdecydowanie wolę łagodniejsze peelingi . Jest bardzo , bardzo wydajny .