Balea, Balea, Vitalizing Shampoo, Lemongras & Grune Minze (Witalizujący szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się ‘Trawa cytrynowa i mięta`

Szampon witalizujący Balea oczyszcza włosy delikatnie, ale bardzo dokładnie, pozostawiając je czyste i pełne blasku aż po same końce. Dzięki specjalnej formule „Czysta świeżość” usuwa tłuszcz i brud z włosów, a także odświeża skórę głowy. Włosy stają się mocne i błyszczące. Świeży, orzeźwiający zapach trawy cytrynowej i mięty pobudza i dodaje energii.
Specjalna pielęgnująca formuła długotrwale rewitalizuje skórę głowy i włosy, pozostawiając je cudownie miękkie. Kompleks składników z witaminą B3 i prowitaminą B5 odżywia i uelastycznia włosy. Szczególnie łagodna formuła bez silikonów. Produkt przebadany dermatologicznie. Idealny dla vegan.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Alcohol, Niacinamide, Cymbopogon Schoenanthus Leaf Extract, Mentha Spicata Crispa Herb Extract, Parfum, Menthol, Glycol Distearate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, Laureth-4, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Linalool, Citric Acid

odświeżający

Szampon idealny na letnia porę i upały. Zapach trawy cytrynowej,
a szczególnie mięty działa chłodząco i odświeżająco.
Ponadto szampon dobrze oczyszcza włosy, po umyciu są miękkie
i sypkie.
Brak silikonów sprawia, że moje włosy nie przetłuszczają się szybciej.

Na pewno kupię następne opakowanie.

Nic złego, nic doobrego

Od momentu, gdy moja stopa stanęła na obcej ziemi w ramach wymiany studenckiej wiedziałam, że będzie to fascynująca przygoda również pod względem kosmetycznym. Oto trafiłam do stolicy małego południowoeuropejskiego kraju, w którym drogerie DM robią obecnie furorę i można je spotkać na każdym rogu.
Nastawiałam się zatem na dużą zmianę w pielęgnacji włosów traktowanych przez ostatnie lata głównie granatową Alterrą (zarówno szampon, odżywka jak i maska) a do której nie miałam teraz dostępu. Pomyślałam zatem, że jest do dobra okazja, by odświeżyć nieco swoją kosmetyczkę. Marki Balea i Alverde znane mi były głównie z kosmetycznych otchłani "internetów" i recenzji youtuberek i blogerek mieszkających w krajach niemieckojęzycznych. Tym bardziej cieszyłam się na możliwość wypróbowania tych kosmetyków za niską cenę, bez potrzeby sprowadzania ich.
Do niezaprzeczalnych zalet tego szamponu należy cena. Kupiłam go za równowartość około sześciu złotych za 300 ml. Opakowanie jest solidne (przez moje dziurawe ręce mam skłonność do zrzucania kosmetyków pod prysznicem, ten przetrwał nie tylko to, ale i trzydziestogodzinną podróż do Polski). Odświeża moje cienkie włosy na około dzień - półtora w zależności od pogody, poziomu stresu etc. Ciężko mi się wypowiedzieć na temat wydajności, ponieważ ze względu na przyzwyczajanie się moich włosów do kosmetyków często używam kilku szamponów naraz. Tak też było z tym. Nie przyczynił się jakoś specjalnie do zmniejszenia przetłuszczania moich włosów, nawet w okresach regularnego stosowania (codziennie lub co dwa dni). Zapach miły, lekko ziołowy.
Na plus - brak testowania przez DM na zwierzętach.
Reasumując kosmetyk mnie ani nie zachwycił, ani nie zniechęcił do siebie. Nie zrobił mi krzywdy, choć użyty sam, bez odżywki trochę puszył włosy.
Nie wiem, czy będąc w kraju, w którym są drogerie DM kupiłabym go jeszcze raz. Raczej miałabym ochotę wypróbować inne kosmetyki tej marki tudzież Alverde.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno (300 ml)

Spodziewałam się lepszych efektów

Szampon ten jest tani, wydajny, ładnie delikatnie pachnący, dobrze oczyszczający. Może nie daje on super efektów ale i tak jest zwykłym szamponem dobrze oczyszczającym. Jego działanie porównała bym do działania szamponu pokrzywowego. Osobom o włosach szybko przetłuszczających się jak najbardziej mogła bym go polecić.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Nie wyróżnia się z tłumu

Od wakacji, czyli od czasu mojej pierwszej wizyty w Drogerii DM, moja miłość do kosmetyków marki Balea trwa nieprzerwanie. Szczególnie namiętnie testuję te do pielęgnacji włosów. Wersja z trawą cytrynową i miętą okazała się typowym, niewyróżniającym się z tłumu, średniakiem.
O opakowaniu nie da się napisać zbyt wiele. Jest proste, wygodne, chociaż zamknięcie czasem przysparza problemy, trafiają się wybrakowane sztuki. Szata graficzna przyjemna dla oka, przynajmniej moim zdaniem. Moja mama za to twierdziła, że wygląda tanio i tandetnie.
Konsystencja typowa dla szamponów Balea, czyli dość rzadka. Kolor jasny, lekko perłowy. Pieni się nieźle, jednak jednorazowo trzeba go wylać nieco więcej niż w przypadku innych wersji.
Zapach generalnie ładny, na pierwszy plan wysuwa się trawa cytrynowa, mięta jest gdzieś z tyłu, jednak mnie nie porwał, nie utrzymuje się na włosach.
Fajnie odświeża, rzeczywiście sprawdza się przy włosach przetłuszczających się. Nie powoduje podrażnień, swędzenia skóry głowy, łupieżu, tych wszystkich nieprzyjemności, których zawsze tak bardzo się obawiam.
Do minusów zaliczam to, że szampon plącze włosy. Nie zaobserwowałam żadnych spektakularnych efektów podczas jego używania. Włosy nie były dłużej świeże, nie pachniały, nie błyszczały się.
Produkt jest tani, obecnie zamawiam je w Internecie po 5 zł za sztukę.
Wprawdzie wersja z trawą cytrynową i miętą mnie nie porwała, był to po prostu zwykły drogeryjny szampon. Dlatego nie ma sensu się gimnastykować i zamawiać go z sieci Jednak nie zmniejszyło to mojej miłości do marki Balea i dalszej chęci do testowania ich produktów, kolejne wersje przede mną!

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca