Tutti Frutti, Collagen Procolor, Szampon włosów farbowanych

Tutti Frutti, Collagen Procolor, Szampon włosów farbowanych

Szampon Tutti Frutti Collagen Procolor został stworzony z formułą 5D Color protect. Ta nowa pięciowymiarowa technologia kompleksowej pielęgnacji opracowana specjalnie dla włosów farbowanych. Chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV i wypłukiwaniem koloru, nawilża je i regeneruje, przywraca elastyczność i blask. Składniki aktywne szamponu Tutti Frutti Collagen Procolor:
Kolagen- nawilża i uelastycznienia włosy, zwiększa ich sprężystość. Tworzy tarczę ochronną na powierzchni włosa przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Fruit UV system - cenne źródło witamin i kwasów owocowych, nawilża, ożywia i wzmacnia włosy, chroni ich kolor przed promieniowaniem słonecznym.

w butelce
100 – 250ml
Skóra głowy
normalna

Uwielbiam!

Wcześniej markę Tutti Frutti znałam przede wszystkim z peelingów o boskich, owocowych zapachach. Ten szampon, podobnie jak peelingi pachnie po prostu rewelacyjnie - słodkimi wiśniami. Uwielbiam jednak ten szampon nie tylko za zapach (który zresztą utrzymywał się na włosach aż do kolejnego mycia), ale także za to, że doskonale oczyszczał moje włosy i sprawiał, że nie były one matowe, a pełne blasku i gładkości.

nie jestem zadowolona

Używałam tego szamponu kiedy miałam włosy w kolorze pomiędzy czerwienią, a rudością. Liczyłam na wzmocnienie lub chociaż wolniejsze wypłukiwanie koloru. Ten szampon mi tego nie zagwarantował.
Kolor wypłukał się bardzo szybko.
Moje włosy są też suche, a ten szampon ich nie nawilżył, nie ujarzmił, nie wzmocnił. Dziwne, bo mył naprawdę słabo. Miałam wrażenie, że włosy pomimo mycia dalej są "niedzisiejsze".
Zapach, dla którego głównie go kupiłam po czasie zaczął mnie bardzo męczyć.
Konsystencję ma dość rzadką jednak nie trzeba go dużo żeby stworzyć ogrom piany.
Moje włosy po nim nie skrzypiały z czystości jak to mają w zwyczaju po szamponach ziołowych ani też nie były nawilżone i lejące jak po szamponach z silikonami. Nie podobał mi się ten efekt, dlatego mimo niskiej ceny i dobrej dostępności nie kupię go ponownie.

Serio do włosów suchych i farbowanych? Nie, ten szampon to pomyłka

Ten szampon okzał się pomyłką - zupełnie nie nadaje się do farbowanych włosów.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowanie jest bardzo wygodne - łatwo się otwiera, konsystencja żelowa.

Ale poza tym ten szampon to pomyłka. Wysusza włosy, ale ich nie domywa. Są po nim szorstie, ale jednocześnie nie domyte do końca. Takie nie wiadomo co. Nie ma po nim wzmocnienia koloru - miałam to po Joannie do w łosów czerwonych jak i Timotei do włosów brązowych - tu tego brak. Szampon pięknie pachnie - owocowo, ale nic poza tym sobą nie oferuje. Włosy są po nim jedynie suche, ale też niedomyte. Dobrze się pieni to fakt. Nie ma zaś efektu skrzypienia, ani wyczyszczenia włosów. Jest zaś obciążenie i dziwne poczucie zbyt mocnego niedomycia. Koloru nie wzmacnia, nie odżywia włosów - czyli nie działa jak szampon do włosów suchych i farbowanych. Takie nie wiadomo co. Bo ani to szampon oczyszczający ani odżywczy ani wzmacniający kolor.

Nie polecam tego szamponu. Nie jest drogi, ale to strata pieniędzy. Dośtępny w wielu drogeriach, wydajność w normie. Ale poza tym szampon ten to bubel. 2 gwiazdki.