Avon, Mesmerize EDT

Avon, Mesmerize EDT

Mesmerize for Women marki Avon to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet. Perfumy Mesmerize for Women zostały wydane w 1992 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, jabłko i bergamotka;
nuta serca: egzotyczne przyprawy i mirra;
nuta bazy: żywica bursztynowa i nuty drzewne.

50 - 100ml
Nuty
drzewne

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Avon, Mesmerize

Zapach, z czymś mi się kojarzy - nie pamiętam z czym, nie mniej jest to zapach śmierdzący. Stoi na półce i raz na jakiś czas robi za odświeżacz powietrza. A jako, że z trwałością na bakier- to strata nie wielka. Nie polecam.

Jeden z moich ulubionych z Avonu

Jestem konsultantką firmy Avon. Ogólnie nie przepadam za zapachami tej marki. Wszystkie dla mnie są bardzo podobne, kwiatowe i brak słodkich wód toaletowych. Jednak zapach Mesmerize zmienił wszystko...
Pomimo opakowania, które wskazywałoby na ciężki zapach przeznaczony dla eleganckich kobiet, te perfumy są słodkie. Choć trzeba przyznać, że jest to elegancka słodycz. Flakon, zapach jak i trwałość bardzo mi się podobają i jestem zadowolona z tego produktu. Zdecydowanie różni się od klasycznych, znanych przez większość kobiet zapachów. Może nie jest to mój hit i nie kupuję go co katalog, jednak sam zapach bardzo mi się podoba i jest wart uwagi.

Skąd te słabe oceny?!

Perfuma o pięknym i uwodzicielskim orientalno-słodkim zapachu (choć patrząc na butelkę miałam wrażenie, że będzie to zapach bardzo mocny i duszący). Czuć tutaj przede wszystkim mandarynkę i brzoskwinię, w mniejszym stopniu głównie drzewo sandałowe i bergamotkę. Zapach bardziej na dzień i na okres jesienno-zimowy. Idealny na poprawę humoru w takie szare, deszczowe dni, które zresztą ostatnio bywają zbyt często. Trwałe. Plus za ładną buteleczkę i atomizer, który się nie zacinał.

przyjemny, choć bardzo nietrwały

Lubię takie orientalno-słodkie zapachy, szczególnie zimą. Pierwsze skojarzenie - podobny do avonowego (i już niedostępnego!) Little Gold Dress. Tam pudrowa mandarynka, tutaj pudrowa brzoskwinka - dla mnie główna nuta. Peonia raczej zakamuflowana, kwiatów tutaj nie wyczuwam tylko słodkie apetyczne brzoskwinki. Drewno sandałowe nadaje lekko orientalną nutę. Całość wypada bardzo przyjemnie, niestety aplikacja to masakra. Pierwsze 2 minuty to wyziew alkoholowy, potem mamy właściwą projekcję zapachu, tylko szkoda że tak szybko wietrzeje! Na skórze utrzymuje się skandalicznie krótko, za to na ubraniach to już inna bajka - cały czas wyczuwam go na swoim szaliku, kurtce itp. Podoba mi się bardzo, ale już nie kupię ze względu na słabą trwałość. Mimo wszystko warto go mieć, nawet by psiknąć się w domu na poprawę nastroju w szarobure i deszczowe popołudnia :)

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
Ilość zużytych opakowań: ok 1/4 flakonu

Cukierkowy zawrót głowy

Zapach zdecydowanie przeznaczony na długie, chłodne wieczory lub ...noce. Kojarzy mi się z kobietą w czerni, kobietą dworu osmańskiego, kobietą pewną siebie, KOBIETĄ CZARNOKSIĘŻNIKA. Zdecydowanie jest to zapach dla kobiety z charakterem, dla żelaznej damy. Uwodzicielska i enigmatyczna słodycz przyciągnie do siebie nie jednego łasucha i konesera słodyczy. Nuta jak dla mnie zagadkowa.
Pierwszy psik ...przyprawia o mdłości.
Po chwili jednak ta dusząca słodycz przeobraża się w cukierkowo-pudrowe ciepło przyprawione słoneczną, soczystą brzoskwinką. Gdzieś z tyłu wyczuwalne egzotyczne akordy.
Zapach niestety ulotny.
Flakonik jak dla mnie tandetny, kojarzony z "Panią Walewską".
Cena co do jakości do zniesienia.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: do ośmiu psiknięć

Nietypowy słodziak

Perfumy są bardzo uwodzicielskie i intrygujące, kojarzą mi się z nocą, z orientem i niespotykaną słodyczą, z pudrowymi cukierkami w otoczeniu błyszczących kamieni szlachetnych. Cudeńko.
Niestety są mdłe i przyprawiające o zawrót głowy - dosłownie - może od nich aż rozboleć głowa, słodycz słodyczą, ale to nie jest coś na wzór laski wanilii, to bardziej zapach cukru rozsypanego po całym pokoju pełnym róż. Mówię nie.
Czuć drzewo sandałowe, peonię, mirrę i całą masę słodyczy w stylu waty cukrowej. Za słodko.
Flakon ładny, cena w promocji bywa dobra, ale ciężko je znieść na dłuższą metę.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: niewielki ubytek - oddałam koleżance