Chanel, Egoiste Platinum EDT

Chanel, Egoiste Platinum EDT

Egoiste Platinum marki Chanel to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Egoiste Platinum został wydany w 1993 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Nutami głowy są rozmaryn, lawenda, neroli i petitgrain; nutami serca są galbanum, szałwia muszkatołowa, jaśmin i geranium; nutami bazy są Żywica bursztynowa, drzewo sandałowe, mech dębowy, wetyweria i cedr.
`Egoiste Platinum` to połączenie wielkich cech : potęgi i męskości. Mężczyzna `Egoiste Platinum` kocha akcję, rywalizację i próbę sił. Szuka przygód i nie boi się ryzyka. Zapach ten urzeka swoją odświeżającą wonią lawendy i rozmarynu, zadziwia nutą szałwi i pelargonii, a aromat z drzewa cedrowego dodaje tej kompozycji prawdziwego męskiego charakteru.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kolendra, bergamotka, drzewo różane.
nuta serca: ylang - ylang, jaśmin, wetiwera.
nuta podstawy: ambra, drzewo sandałowe, cedr.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Moja najlepsza woda toaletowa

Ten zapach dostałem od kochanej Żony na 30 urodziny. Od początku przypadł mi do gustu ale z każdym dniem lubiłem go jeszcze bardziej.
Zapach jest mocno wyczuwalny ale nienachalny i trwały. Jest to zapach zwracający uwagę ponieważ w pracy wszyscy go wyczuli i okazali aprobatę. Nie było komentarzy typu: brzydki, za mocny, nie pasuję Ci. Same pochlebne opinie a ludzie z którymi pracuję raczej nie ściemniają.
Zapach jest bardzo męski i mocny ale nadaję się na codzień.
Żona mówi, że jest tam świeżość lawendy ale mimo to jest męski?
Cóż... mi się bardzo podoba.
Flakon jest fajny i prosty ale widać, że to kosmetyk z wyższej półki.
Zresztą na flakonie jest duży widoczny napis CHANEL. To mój pierwszy zapach od Chanel ale na pewno nie ostatni.
Z tej jakże aromatycznej wody toaletowej jestem bardzo zadowolony.

Używa produktu od: próbka

Zapach, którego szczerze nie cierpię!!!

Egoiste od Gabrieli Chanel zupełnie nie dla mnie. Mogłabym przestać spotykać się z facetem gdyby przyszedł na spotkanie ze mną wypsikany tym zapachem. Jest przesądzony, zbyt intensywny i ziołowy. Nie dla mnie nie.

Absolutny numer jeden

Muszę tutaj koniecznie napisać coś od siebie. Dla mnie to numer jeden, więc nie wypada, żeby nie dostał mojego głosu. Pokochałem ten zapach od pierwszego kontaktu z nim, który to miał miejsce w sumie całkiem niedawno, bo trzy lata temu. Nie sądziłem, że w wieku grubo powyżej 30-tki coś może mnie tak zaskoczyć. Nie wiem, gdzie ukrywał się ten Chanel przede mną aż do tej pory. Kiedy trafiłem pierwszy raz na jego próbkę poczułem, jakbym znalazł zapach, którego poszukiwałem przez całe swoje dorosłe życie i nawet nie byłem pewien, czy istnieje.

Zapach niesamowicie intrygujący, bardzo ciekawy, powodujący zainteresowanie. Pasujący nie tylko do garnituru, ale do wszystkiego, co wiąże się z jakimś minimum elegancji i schludności. Do tego bardzo trwały, już niewielka ilość potrafi o sobie przypominać nawet przez 8 godzin.

Brak minusów!

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: jedno duże zakończone, drugie w drodze :)

garniturek, krawat, lśniące buty, może nawet włosy na żel. elegancki, ale przewidywalny do bólu

Owszem, zapach doskonały do garnituru, do biura na spotkania z kontrahentami, dla dyrektorów i kierowników w ciemnych "uniformach", może na wesela, święta, sylwestra dla ustatkowanego zawodowo faceta, czy też na inne oficjalne wyjścia. Ale nie wyobrażam sobie mężczyzny w tych perfumach popołudniem, w domu, na spacerze, randce (chyba, że w bardzo eleganckiej restauracji), wyprawie, wakacjach. Dla mnie to zapach "wyścigu szczurów", korporacji, sztywnej nudy. Ale przyznaję, że jako typowo elegancki będzie idealny! Na wielkie wyjścia rzeczywiście wymarzony, ale to nie jest zapach przygody, fantazji, zdobywcy. Chyba, że premii, bo na pewno nie gór ;)

Jeżeli tak pachnie, egoista - to jestem egoistą

Zakupu dokonałem pod wpływem chwili. Nigdy nie miałem nic od Chanel i postanowiłem to zmienić. Jest już ze mną rok i jak tylko dokona żywota, na pewno ponownie pojawi się na mojej półce.

Gdzieś spotkałem się ze stwierdzeniem, że jest to zapach dla dojrzałych, statecznych mężczyzn - bzdura. Wyznaję zasadę, że jeżeli jakiś zapach mi się podoba, to po prostu go kupuję.

Zapach lekki, doskonały na każdą okazję, jednak zalecam ostrożność w dozowaniu - jest strasznie wydajny.

Jak dla mnie jedynym minusem jest jego cena, ale wiadomo, za jakość spod znaku Chanel trzeba trochę zapłacić.

Pojawia się tam wprawdzie różana nuta, ale nie zniechęcajmy się nią. W połączeniu z cedrem i resztą nut tworzy świetną, jednolitą całość. Zapach ten znajduje się w pierwszej piątce moich ulubionych.

Pokochałem...

Nie wiem co się stało,bo ten zapach był dla mnie strasznym śmierdzielem,stał w szafce i się kurzył...przyszła wiosna i postanowiłem dać mu kolejną już szansę i tu zaskoczenie podoba mi się!może to tak wiosenny klimat na mnie wpłynął,nie wiem ale egoista jest super męski,rześki i dobrze mi z nim:-) napewno już nigdy nie pozwolę na to żeby stał samotnie w szafce pod warstwą kurzu!

siła męskiego magnetyzmu

obdarowałam nim mojego męża- ten zapach jest dla mnie jak magnes :D dobry na każdą okazję chociaż najbardziej lubię kiedy mój mąż używa go gdy gdzieś idziemy, do kosszuli, no do dresów i t-shirta nie pasuje.. :)

zapach dla mężczyzny który wie co sobą reprezentuje- świadomego, elegancki, nienachalny, seksowny, troche uwodzicielski :)

na pewno gdy zabraknie znowu sprezentuję mężowi- z resztą zapach go nie męczy, nie przytłacza, jest trwały, bardzo zadowolony jest z tego zapachu :)

Używam tego produktu od: od 1,5 roku, zamiennie z innymi zapachami
Ilość zużytych opakowań: dwie trzecie flakonu 100 ml

Klasyka, ale niestety po reformulacji....

Od tego zapachu zaczęła się na dobre moja przygoda z perfumami. Przewąchałem już trochę i niedawno sobie "odświeżyłem" Platinum. No cóż, mój nos najwyraźniej przeszedł metamorfozę, gdyż... "Platynowy" mi się spodobał! I to bardzo. Myślę, że spokojnie można go nazwać "nowoczesnym fougere", mimo tego, iż ma już 20 lat. Rzeczywiście, "brzmi" nieco "metalicznie" na mojej skórze, to chyba zasługa połączenia galbanum, rozmarynu, lawendy, jaśminu i wetywerii z mchem dębowym, a przynajmniej mi się tak wydaje.
Dwie rzeczy są "in minus" i nie będę owijał w bawełnę. Po pierwsze - cena, a po drugie - jakość. Nie idą one niestety ze sobą w parze. Zdaję sobie sprawę, że na przestrzeni tych 20-tu lat musiała zajść reformulacja, szkoda tylko, że cena nie uległa reformulacji...
EDIT: Do trwałości tego zapachu nie mogę się przyczepić. Co prawda muszę go obficie aplikować na skórę(5 aplikacji z flakonu), ale wtedy uzyskuje trwałość rzędu 12 h. Co innego projekcja - tu moim zdaniem jest nie najlepiej. Perfumy projektują dobrze przez ok. 3 godziny, potem jakby przyklejaja się do skóry i są wyczuwalne tylko przy bliskim kontakcie.

Platinum Egoiste sprzed reformulacji vs produkt poreformulacyjny:

Bardzo niedawno miałem okazję kupić używany flakon Platinum Egoiste sprzed reformulacji. Oto garść wskazówek jak je rozpoznać:
Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na dno butelki. Mówię o tych jeszcze przed zmianą kształtu na obecny. Wersja po reformulacji - czyli z roku 2012 lub 2013 ma całkowicie gładkie dno, przy czym starsze wersje mają wyżłobione na dnie flakonu CHANEL i pojemność (czyli 100 ML 3,4 FL OZ lub 50 ML FL OZ). Według mojej wiedzy – te z wygrawerowanym dnem były produkowane do końca 2011 roku. Jednak, niestety, reformulacja miała miejsce wcześniej. Owszem, perfumy z 2011 roku pachną lepiej niż te z 2012 roku, jednak ja zaobserwowałem już „cięcia” w kompozycji – zapach jest mniej przenikliwy, bardziej płaski, mniej przestrzenny, jest też jakby bardziej „pomarańczowy”, a mniej ziołowy. Nowa wersja ma znacznie mniejszą trwałość i projekcję, choć nie ukrywam, może to być kwestia skóry i jej chemii/reakcji z zapachem. Kolejnym, łatwym do zauważenia faktem jest miejsce, z którego wychodzi wężyk - stare wersje miały ten element dużo dłuższy (jest to biały „dzyndzelek”, który łączy wężyk z atomizerem) – w starych wersjach był dłuższy, bardziej podłużny i „rurkowaty”, natomiast w nowych – krótszy, bardziej owalny, czy też raczej okrągły. Stare wersje miały też szerszy otwór atomizera.
Na koniec – powiem, iż najnowsze wypusty, już po zmianie kształtu flakonu (wyglądają tak, jak niegdyś woda po goleniu) są bardziej zbliżone do wersji z 2010 niż z 2012. Tak więc, przypuszczam, że pod koniec 2013 lub 2014 nastąpiła kolejna reformulacja. Na szczęście, w mojej opinii, jak już wspomniałem przed chwilą, jest to reformulacja „na plus” (te zdarzają się niezwykle rzadko) – zapach z tego okresu bardziej przypomina mi ten z 2010, aniżeli z 2012 roku.Tym niemniej, każdemu zalecam solidne testy i wyrobienie sobie własnej opinii.

Używam tego produktu od: Niecałe 2 lata
Ilość zużytych opakowań: Odlewki, zacząłem 100 ml; 50 ml starej wersji w zapasie.

Numer 1 wśró męskich zapachów!!!

Zapach Chanel Platinium Egoiste jest połączeniem zapachu elegancji jak i zarówno sportu. Facet pachnący CPE jest w moich oczach niezwykle zmysłowy i pociągający. A czując zapach na ciele własnego faceta wzmaga moje lipido do górnych granic! ;)
Serdecznie polecam na prezent dla ukochanego (2 pieczenie na 1 ogniu: radocha dla obu stron).
Reasumując: REWELACJYJNY ZAPACH!!!

Używam tego produktu od: chłopak ok.1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (2-gie obecenie)

jestem na tak

mój chłopak używa tego zapachu i sądzę, że jest cudowny. bardzo długo się utrzymuje, ma wyjątkowy zapach, klasyczne i zgrabne opakowanie.

zalety:
sam produkt jest wielką bombą zalet;)

wady:
brak

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

męski

Kupiłam ten zapach tacie na święta i przyznaję, że chyba nie zrobiłam dobrze, bo ten zapach jest zbyt męski i nie przystoi rodzicielowi:) Panie z jego otoczenia nie narzekają. Niemniej jednak zapach jest przede wszystkim bardzo trwały i można wyczuć różę co chyba pierwszy raz wyczułam w męskim pachnidle, bo wydawało mi się, że ta woń jest raczej zarezerwowana dla kobiet. Jest to zapach raczej dla dojrzalszych panów, a chłopakowi na ewentualny prezent radzę kupić Chanel Allure Homme Sport. A jak jest już w wieku średnim to właśnie ten zapach będzie strzałem w dziesiątkę.

Używam tego produktu od: nie ja, tata:)
Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

Znakomity

Metaliczny, seksowny, odświeżający, męski. Oto Platinum Egoiste. Zapach luksusu, elegancji i klasy. Nienachalny, nie męczy swoją obecnością, choć mocy odmówić mu nie można.

Początek jest ostry, szamponowaty, ziołowy. Może znięchęcić. Do głosu dochodzą szałwia i lawenda. W dalszej części, zapach zaczyna uzyskiwać swoją metaliczną i seksowną świeżość. To nie jest zapach "cytrynki i melona", to świeżość absolutnie męska - ziołowa, mocna, potwornie zmysłowa. Jest tu wetiwer, jest tu jaśmin, wszystko znakomicie ze sobą skomponowane. Zapach jest wspaniały, w nucie bazy czuć wyraźnie drzewo sandałowe, otoczone galbanum, umocnione cedrem i ambrą.

Jakkolwiek nie lubię tego stwierdzenia, to jest to zapach, który spotyka się z ogromnym zainteresowaniem płci przeciwnej.