Yves Rocher, Neonatura Cocoon EDP

Yves Rocher, Neonatura Cocoon EDP

Nowa kreacja Yves Rocher - propozycja na zimę 2004. Ciepły zapach zawarty w pięknym, prostym flakonie w kolorze kakao.
Porywający zapach, który otacza niczym ciepły kokon. Klasyczne nuty tych orientalnych perfum zostały wzbogacone nutami wanilii, paczuli i kakao.

kocham Cię a łzy takie....

to zapach definiujący moją osobowość kochałam go nie powinna u nich juz nic zamawiać po tym wycofaniu i to bez ostrzeżenia
co do samego zapach to definicja tego co mnie podnieca najpierw chatka alchemika farmaceuta potem wymieszany z królestwem cukiernika któy zdążył tylko rozdrobnic ziarna czekolady ich praca niedokończona niejadalna w końcu to jaskiś nielegal w piwnicy i tylko zapach uwiódł tak wszystkich że niczego nie kończyli bo nie mogli

Używam tego produktu od: 2000 r.
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 50 ml

mój kwc

Wiele lat temu otrzymałam miniaturkę, którą oddałam komuś bo uznałam,że są zbyt dziwne.Kilka lat póżniej dostałam dezodorant perfumowany od mojego chłopaka(obecnie mąż) i wtedy dorosłam do tego zapachu, który w połączeniu z moją skórą stworzył jakąś niesamowitą mieszankę i już nie było dla mnie lepszego zapachu.Od razu powiem, że nie jest to zapach masowo lubiany, jednak jest rzesza osób z "innym nosem"którzy uważają, że jest to arcydzieło sztuki perfumiarskiej i nie ma drugiego takiego tworu.Niektórzy mówią,że czuć w nim mokrą ziemię i moim zdaniem się nie mylą, ale w pozytywnym wydaniu.Jest to zapach na zimę, wtedy rozwija się najpiękniej i nie jest duszący. Używałam go przez wiele lat i odkrywałam coraz to nowe jego oblicza, najpiękniej pachniał na moich włosach na drugi dzień.Za jego sprawą otrzymałam najwięcej komplementów i kojarzony był jako zapach z wyższej półki.To jedyny zapach o którem mój tata powiedział,że jast ładny(on na prawdę nienawidzi perfum)i podkradał go mojej mamie wychodząc rano do pracy.Cocon jest otulający, tajemniczy i rozkosznie czekoladowy w niejadalnym wydaniu kakao.Rozbrzmiewa w nim także moja ulubiona paczula.Odkąd nie jest dostępny w YR nie umiem znależdż zamiennika dla mojego numeru 1.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam, trochę tego było

Gleboki i rozgrzewajacy

Ostatnio nie chce mi sie w ogole testowac nowych zapachow (pewnie po czesci dlatego, ze wiekszosc z nich jest bardzo rozczarowujaca) dlatego powracam do swoich pewnych, ukochanych flakonow. Jednym z nich jest wlasnie Kokonik. Kokonik jest czesto i gesto porownywany do Marcela z Ori, no i sa podobne, tez tak uwazam, ale Cocoon wygrywa, jest bardziej slodki, ale to taka wytrawna slodycz, narkotyzujaca. Jest gorzka czekolada, kakao, jest paczula.
Kokon ma taka moc , trwalosc, intensywnosc i wyrazistosc, ze nie mozna go nie docenic.

Zuzylam juz 1 caly flakon, drugi wlasnie koncze, mysle ze starczy mi jeszcze do konca tego roku, a w nastepnym na pewno bede plowac na kolejny.

(Jesli ktos lubi delikatniejsze zapachy, ale wlasnie w klimacie czekoladopodobnym to polecam avonowe Extraordinary - dla mnie to gorzka czekolada, rum i skorka pomaranczy <3 albo roztopiona mleczna czekolada bez zadnej paczulowatosci - moje ukochane Chocolat Mat Masaki)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: prawie 2

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Fantastyczny koniec

Paczul wyczuwalna jest najbardziej na początku, ale jest to taka paczula, którą lubię- kamforowa. Poza tym zapach fajnie się rozwija i koniec jest przepiękny - czuć najprawdziwsze gorzkie kakao.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Ilość zużytych opakowań: testy

Kakaowa paczula

Bardzo oryginalny, nietypowy zapach, szczególnie jak na tak popularną, średniopółkową markę. Perfumy są bardzo trwałe. Pięknie pachną suchym kakao (czekolady ja nie wyczuwam) i kakaowo-ziemistą paczulą, przez cały czas czuję też kamforę, co idealnie dopełnia ten zapach. Wspaniałe do ciepłych swetrów, na jesienną pluchę i szarugę. Nie jest to mój ukochany zapach, ale ze względu na trudności z dostępnością baaardzo oszczędzam to, co mi jeszcze zostało. Na pewno warto przynajmniej przetestować.

Słodziak nietypowy

Nietypowy, bo czuć kakao i gorzką czekoladę, paczula też dodaje pieprzyka. Ale jednak perfumy są słodkie, a wanilia nie schodzi wcale na dalszy plan. Do tego całkiem trwałe. Szkoda, że wycofane, bo dopiero niedawno je odkryłam.

Gorzka czekolada

Zapach zakupilam w ciemno i przyznam, ze na poczatku wcale mi sie nie spodobal. Buteleczka wyladowala na dnie szuflady az do koncowki lata, kiedy przyszla mi ochota na cos slodszego. Wygrzebalam Cocoon i reakcja byla pozytywna. Od tamtego czasu uzywalam go az do ostaniej kropli.
Zapach pieknie lagodnial na skorze po pewnym czasie noszenia. Po dosyc ostrym poczatku przychodzila delikatna slodycz, ktora jakby wtapiala sie w skore, a przy tym byla caly czas wyczuwalna przez otoczenie. Zapach przypomina mi gorzka czekolade, poniewaz jest slodki owszem, ale nie mdlacy. Taka wlasnie gorzka slodycz (jesli to ma jakikolwiek sens :P) Niesamowita trwalosc!
Chetnie stane sie jeszcze kiedys posiadaczka kolejnego flakonu.

Używam tego produktu od: sierpien 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 x 50ml

Kamforowa czekolada

Zapach o mocnym, wyrazistym początku i ciepłej, rozgrzewającej głębi. Tylko na jesienne i zimowe dni. Polecam wcześniej przetestować, gdyż nuta kamfory zmieszana z paczuli może zniechęcić osoby z tendencją do lżejszych zapachów. Flakonik śliczny i bardzo poręczny. Trwałość znakomita. Niestety już wycofywany, ale można jeszcze upolować na allegro.

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 flakony po 50 ml

sentyment...

Jeden z najbardziej charakterystycznych zapachów YR. Przyznam, że nie rozumiem polityki tej firmy: jak można było wyrzucić ze swojej oferty taki ładny zapach? (za co obniżam mu notę o jedną gwiazdkę)

A jest naprawdę czego żałować...

Cocoon to zapach niezwykły. Ja czuję w nim głównie paczulę, kakao oraz wanilię. Mam wrażenie, że zapach inaczej pachnie w zależności od pory roku. Latem jest bardziej suchy, przebiają się zdecydowane nuty kakao. Zimą otula swoim ciepłem i rozgrzewa wanilią. Czy jest to zapach ciepły i bezpieczny niczym kokon? Myślę, że te perfumy raczej się podobają (zwłaszcza amatorkom słodkich, jadalnych zapachów). Raczej nie przypadną do gustu przeciwniczkom paczuli.

Zaznaczyłam, że nie wiem czy kupię ponownie bo obawiam się, że raczej już go nie kupię :( (ceny z Allegro niektórych wycofanych produktów dochodzą do granic absurdu więc nie dla mnie).

na mnie: stary ziemniak w jeszcze starszej piwnicy, na innych ciepłe, suche, kakaowe cudo

To jeden z tych zapachów, które na dwóch osobach dają kompletnie inny efekt i niestety nie chodzi tylko o po prostu inny zapach, tylko o wredną, dwojaką naturę patchouli:/

Ja niestety należę do tych, których Kokon nie lubi, a podejść miałam wiele, przez wiele lat. Inne zapach lubiane, przestawały się na mnie układać i na odwrót, niektóre nagle tak.

Tylko Kokon zawsze mi mówi - spadaj, nie jesteś dla mnie:/.

Zapach na blotterze, czy z koreczka uwodzi mnie - czuję to właśnie obiecane przez producenta kakao (nie czekolada!) i wanilię, z lekką nutką patchouli, w jej łaskawszej wersji.

Znam osoby, na których pachnie tak samo, może nawet jeszcze piękniej - otulający zapach, nieprzesłodzony, ale ciepły, suchy, cudownie jesienny ...

Ale na mnie ... trauma, także dla otoczenia. Czuć tylko patchouli w jego najgorszym wydaniu, śmierdzącej, zatęchłej woni starego kartofla w jeszcze starszej, brudnej i nigdy niewietrzonej piwnicy.

To zapach który darzę nieodwzajemnioną miłością, za efekt jaki daje na innych, a jaki na mnie nigdy się nie ziści, kocham i nienawidzę po prostu.

I może jednak kupię sobie jeszcze raz flakonik, może za następne 10 lat jednak mi pozwoli pachnieć .. Nadzieja ponoć umiera ostatnia;)

A i tak ma 5 gwiazdek, za efekt na innych. Niemniej polecam porządne testowanie przed zakupem, aby nie spotkało Was to co mnie.

Używam: wiele lat prób
Ilość: ze 3 flakony + multum prób nadgarstkowych

niestety nie dla mnie /testujcie

w ciemno nigdy zle się na mnie rozwija au innych czułam jednak kakao ,, mialam wielkopomne nadzieje odnosnie tych perfum atu po powrocie do domu zapach blota , wilgotnej ziemi, nawet plesni , zawilhocony ziemniak - racja MISIANKA
niestety paczula mnie TEZ nie lubi , plytki i jednostajnie masakrycznie przytlaczajacy ,nie wiem gdzie kakao ,wanilia podchodzilam z 5 razy mimo ze lubie zapachy dziwne ,zimne, surowe ,mocne oraz nieslodkie ten odor mnie zabil
Używam tego produktu od: proby nadgarstkowe
Ilość zużytych opakowań: zadne

To mój numer jeden!

To perfum, bez którego nie wyobrażam sobie funkcjonowania :-)
Cudowny, zmysłowy, długo się utrzymuje, piękna buteleczka... wszyscy zachwycają się tym zapachem, kiedy mam go na sobie.
Uwielbiam od pierwszego &quot;powąchania&quot; :-)
Ps. Do wszystkich niezadowolonych z wycofania - może napiszemy jakiś zbiorowy list z prośbą o przywrócenie hehe? ;-)