Faberlic, [S-4] Delikatny regenerujący krem na noc (do cery wrażliwej)

Faberlic, [S-4] Delikatny regenerujący krem na noc (do cery wrażliwej)

Pomaga zmniejszyć podrażnienia, zaczerwienienia, zapobiega wysuszeniu. Odżywia i łagodzi skórę. Formuła kremu została wzbogacona kompleksem aktywnych składników, które zostały poddane ścisłym testom klinicznym:
- szarotka alpejska jest antyoksydantem, uzdrawia, likwiduje podrażnienia i ma skuteczne działanie hamujące proces starzenia
- olej z drzewa karity - doskonale zmiękcza skórę, zapobiega wysuszeniu i likwiduje uczucie dyskomfortu przywracając barierę ochronną naskórka
- skwalen - naturalny składnik lipidów skóry, regeneruje uszkodzony naskórek i zapobiega wysuszaniu
- olejek z nasion ogórecznika bogaty w eteryczne kwasy tłuszczowe (Omega 3 i Omega 6) odbudowuje strukturę naskórka i odżywia skórę
- dalargine, który jest heksapeptydem, wzmacnia odporność skóry, koi i pomaga zmniejszyć podrażnienia.
Krem S-4 działa kojąco, sprawia, że skóra jest miękka i aksamitnie gładka.

Cena: 21,50 zł / 40 ml

nie przypadł mi do gustu

Faktycznie nadaje się dla wrażliwych cer, gdyż nie powoduje żadnych podrażnień - żadnego pieczenia, szczypania, zaczerwienienia... Niemniej jednak jakoś mimo tego nie przypadł mi do gustu :( I zapach jakiś taki nijaki i konsystencja niby lekka, a w rzeczywistości krem ciężko się wchłaniał i pozostawiał na twarzy nieprzyjemny tłustawy film. Wiem, że to krem na noc, który potrzebuje trochę czasu na wchłonięcie, a tłusta warstwa nocną porą nie powinna nikomu przeszkadzać, ale mimo tej wiedzy jakoś nie mogłam się do niego przekonać. Dla mojej mieszanej cery był jednak za ciężki, ale myślę, że z racji dużej zawartości odżywczego masła karite posiadaczki cery suchej bedą z niego zadowolone. Ja sama początkowo używałam go co noc, ale potem stwierdziłam, że dla mojej buźki to aż za dużo i smarowałam się nim tylko wtedy, gdy odczuwałam potrzebę silniejszej regeneracji i z takiego działania byłam nawet zadowolona. Ale że i tak musiałam kupić inny krem do conocnej pielęgnacji twarzy i mój wybór padł na odżywczy Iwostin, w obliczu tego fakt krem Faberlic'a okazał się całkowicie zbędny i powędrował w świat ;)

ilość zużytych opakowań: jakaś 1/3 z pierwszego i ostatniego