YSL, Black Opium Nuit Blanche EDP

YSL, Black Opium Nuit Blanche EDP

Black Opium Nuit Blanche marki Yves Saint Laurent to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ryż, pieprz bourbon;
nuta serca: kwiat pomarańczy, kawa;
nuta bazy: wanilia, drzewo sandałowe, białe piżmo.

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

Piękne

Pachną bosko i są bardzo trwałe. Na drugi dzień czuć je jeszcze na ubraniu. Zapach raczej na wieczór, przynajmniej mi bardziej się podobają wieczorową porą. Zapach słodki, ale nie mulący, bardzo kobieco i intrygujący. ButelacKa śliczna, bardzo ładnie się prezentuje na toaletce. Zdecydowanie polubiłam się z tymi perfumami.

Bardzo intensywny zapach na wieczór

Fajny zapach ale na wieczór. Jest bardzo trwały i intensywny.
Zdecydowanie dla mnie zbyt intensywny ponieważ wolę delikatniejsze nuty.
Buteleczka przepiękna i przyciąga uwagę choć trochę niewygodna do trzymania.

Black opium YSL

Nieskrępowana i kobieca. Życie przeżywa z pasją. Wolna. Wie, czego chce i dąży do celu. Tajemnicza. Elegancka. Zmysłowa. Lubiąca zabawę. Zapach wyzwala jej prawdziwe oblicze. To kobieta Black Opium. ...

Zapach... Cóż dużo mówić... trzeba powąchać REWELACJA !!!

Zimowa słodkość

Jest to kompozycja nieco słodsza, idealna na zimniejsze pory roku, taka typowo otulająca. Jednak jest to słodycz umiarkowana, nie powoduje zawrotów głowy u otoczenia. Przepiękny flakon, trwałość również dobra. Jedynie przy dłuższy użytkowaniu trochę mi się znudziły, stały się monotonne.

Przedobrzony

Przesłodzony, waniliowo/karmelowy. Z odrobiną zapachu ryżu i drzewa sandałowego. Nie ma kawy. Ulepkowaty, przedobrzony, za słodki jak dla mnie. Nie mają te perfumy nic wspólnego z pierwszym Opium.

Świetny

Produkt zakupiłam online skuszona opiniami, wcześniej nie sprawdzając jak pachnie, i nie zawiodłam się produkt o słodkim zapachu jednak nie mdlącym, pięknie się rozwija doskonały będzie na jesień/zimę. POLECAM

Niepowtarzalne

Piękny zapach, zupełnie inny od poprzedniczki Black Opium. Niestety - za trwałość, po 3 godzinach znika, przez co nie jest zbyt wydajny jeśli ktoś szuka perfum które będzie czuć cały dzień na sobie, ubraniach i włosach to raczej nie dla niego. Bardzo zmysłowy, kobiecy zapach, sprawdzi się na wieczorne wyjścia, ale warto mieć go w torebce. Flakon niezniszczalny, przeżył upadek torebki ;)

Ciekawe, ale ulotne

Mają niesamowicie ciekawą nutę serca, rozwijają się przepięknie, ale po dwóch-trzech godzinach nie czuję już ich na skórze, ani na ubraniu. Należą do tych perfum, które są zarówno delikatne jak i ciężkie. Na pewno nadają się dla osób, których nudzą kwiatowe, pudrowe wody perfumowane. Te się wybijają, są bardzo intrygujące, aczkolwiek po kontynuacji klasycznych Black Opium, które czułam na sobie nawet po całym dniu, spodziewałam się czegoś trwalszego.

W końcu nowe Opium godne polecenia

Zgodzę z poprzedniczkę. Jest to piękniejszy zapach niż Black Opium ale i także moim zdaniem fajniejszy od Opium Vapeurs czy Opium Belle. (Miałam wszystkie). Obecnie mam Opium jak i Opium Nuit Blanche i ten drugi dorównuje klasycznemu Opium. Niewątpliwie jest to piękny, trwały, elegancki zapach. Zdecydowanie ciepły rozgrzewający oraz uzależniający. Ciągle chce się go czuć. Na mnie w nich strasznie działa ta kawa, którą kocham na życie ale i także: drzewo sandałowe i białe piżmo, pieprz i Bourbon. Niewątpliwie mocny zapach ale spokojnie można go używać wiosną w dzień lub wieczorem. Nie dusi on a jedynie jest wyrazisty. Szkoda, że mało orientalny.
Flakon? Oj przyciąga oko :) Podoba mi się tak jak flakon bordowy Opium. Blanche ma fajne srebrne iskierki na fioletowym tle. Można na niego patrzeć godzinami i tak samo z wąchaniem nadgarstkami. Tylko go wąchać bo jest to tak piękny zapach. Zdecydowanie uzależnia od swego piękna

Wykorzystała: kilka próbek

ładniejsze od Black Opium

Podczas gdy Black Opium nie wzbudziło żywszego bicia mojego serca, to ten flankier je właśnie skradł ;-)
Owszem podobieństwo obydwu zapachów jest wyczuwalne, jednakże wersja nuit Blanche jest moim zdaniem bardziej żywa, nie jest tak jednostajna i płaska jak klasyk.
Black Opium Nuit Blanche to piękny zapach z kategorii gourmand. Nosząc go, czuję się jakbym przebywała w luksusowej kawiarni, gdzie mieszają się ze sobą aromaty szlachetnych kaw, przepysznych, słodkich deserów oraz aromatycznych likierów. Ciężko mi wyodrębnić dominujące nuty, gdyż w Nuit Blanche wszystkie nuty harmonijnie ze sobą współgrają tworząc jedną, smakowitą mieszankę.
Perfumy YSL są bardzo słodkie, ale w wytworny sposób. Mają w sobie klasę i luksus. Nieraz nosząc jakiś zapach z mojej ulubionej katagorii gourmand miałam wątpliwości, czy słodycz nie jest aż zanadto ulepna i przez to tandetna w odbiorze dla otoczenia.
Tutaj nie mam tego dylematu bo słodycz tych perfum jest w jakiś sposób wytworna.

Jeśli chodzi o trwałość i projekcje to wersja Nuit Blanche bije Black Opium na głowę. Jest od niej znacznie trwalsza i bardziej wyczuwalna, nie tylko przez osobę noszącą ale również przez otoczenie.