Nivea, Repair & Targeted Care, Szampon regenerujący do włosów suchych i łamliwych

Szampon Nivea Repair & Targeted Care z Systemem Inteligentnej Odbudowy – dla ochrony i odbudowy zniszczonych fragmentów włosów tam gdzie potrzeba: Pielęgnuje wykrywając zniszczone fragmenty włosów i odbudowuje je dokładnie tam gdzie potrzeba. Wzmacnia włosy poprzez odbudowę ich wnętrza. Chroni włosy przed uszkodzeniami i zapobiega ich łamaniu.

• Sodium Laureth Sulfate,
  • peg-3distearate,
  • Panthenol,
  • Lanolin Alcohol,
  • Oryzanol,
  • guar hydroxypro pyltrimonium chloride,
  • C12-15 Pareth-3,
  • Sodium Chloride,
  • Citric Acid

Po prostu myje

Próbowałam większości szamponów od Nivei i dosyć często mnie zawodzą.

Produkt Repair & Targeted Care to dobry szampon jak na swoją cenę. Świetnie się pieni, dobrze oczyszcza, nie wysuszył mi skalpu przez co nie powodował łupieżu..
"Ale"! Ten szampon ma być regenerujący. A nie jest. Dopóki nie użyję maski, czy odżywki do włosów, to nie są one ani trochę wygładzone, ani zregenerowane.

Ot taki chwyt marketingowy.
Odejmuję za to jedną gwiazdkę, bo jest to częsty zabieg, ale szampon jest bardzo wydajny, ładnie pachnie, dobrze myje..
Jestem mu w stanie wybaczyć kłamstewko ;)

Dobry

Szampon powinien przede wszystkim dobrze oczyszczać włosy z zanieczyszczeń i ze środków do stylizacji. Uważam, że obietnice typu "precyzyjna odbudowa i ochrona włosa" są w przypadku szamponu lekko przesadzone.
Ten szampon nie wykazuje jakiegoś nadzwyczgo wpływu na kondycję włosów. Dobrze myje włosy, bez ich plątania. Jest wydajny, dobrze się pieni i spłukuje.
Ma przyjemny, delikatny zapach typowy dla produktów Nivea.
Do zalet zaliczam też to, że nie przesusza.
Ogólnie dobry i delikatny szampon dla suchych włosów.

Myje i to wszystko

Tak jak w tytule. Szampon spełnia jedynie swoją podstawową funkcję, czyli oczyszcza włosy i skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń. Co do regeneracji i nawilżenia, to nic takiego nie zauważyłam. Poza tym produkt ładnie pachnie i jest wydajny. Cena też w porządku, dlatego polecam.

Ma myć i myje

Od szamponów nie oczekuję wiele: mają myć. Ten szampon dobrze się pieni, ma przyjemny zapach, nie wysusza włosów, nie powoduje plątania, ale też nie obciąża skalpu i nie powoduje przetłuszczania się włosów. Nie do końca zgodzę się z działaniem regenerującym, bo moje włosy były w tej samej kondycji, ale jest to naprawdę przyzwoity szampon. Używałam na włosach rozjaśnianych na ombre, więc suchych i z rozdwojonymi końcami. Nie pogorszył ich stanu, więc jest okay.

Nie dla mnie

Szampon otrzymałam już jakiś czas temu wraz z innymi kosmetykami z tej serii, z okazji urodzin. Jest to klasyczny, drogeryjny szampon, w którego składzie nie poskąpiono detergentu SLS oraz wysuszającej skórę soli (chlorek sodu) :). Dlatego też już na początku używania postanowiłam, że będę myć nim włosy raczej okazjonalnie, niż na co dzień. Nie lubię wyrzucać kosmetyków, najczęściej męczę do końca każdy z nich, nawet gdy nie jestem usatysfakcjonowana. Tak też zrobiłam, w wyniku czego szampon skończył mi dopiero się po około 6 miesiącach.

Szampon oczywiście bardzo mocno się pieni, ale jakże mogłoby być inaczej, gdy już na pierwszy miejscu w składzie posiada detergent? W związku z tym posiada także dobre właściwości myjące. Spłukuje się sprawnie, bez większych trudności. Co ważne, nie oblepia włosów nieprzyjemną warstwą. Przyjemnie, delikatnie pachnie, a zapach lubi pozostawiać jeszcze przez długi czas na włosach.

Na szczęście nie powoduje puszenia włosów i dość dobrze je wygładza oraz dyscyplinuje. Po jego użyciu układają się bez zastrzeżeń. Nie posiada większych właściwości pielęgnacyjnych, gdyż włosy po jego użyciu były w takim samym stanie, jak przed myciem - nie zrobiły się bardziej miękkie czy lśniące, były wręcz suche w dotyku. Włosy po jego użyciu szybko się przetłuszczają - już następnego dnia od umycia wyglądają nieświeżo i są oklapnięte.

Butelka plastikowa, duża, nawet wygodna w użyciu :). Szampon wylewa się z niej w pożądanej ilości, możemy to spokojnie kontrolować.

Bardzo dobry

To jeden z lepszych drogeryjnych szamponów jakie miałam okazję używać.
Jest gęsty, dobrze się pieni - ma ładny nienachalny zapach charakterystyczny dla produktów Nivei. Jest bardzo wydajny. Dobrze oczyszcza włosy i dogłębnie je regeneruje. Nie powoduje ich puszenia a wręcz doskonale je wygładza i ujarzmia. Mam włosy z tendencją do podkręcania i często używam prostownicy a ten szampon sam w sobie sprawia że są o wiele prostsze i lepiej się układają.
Zauważyłam jednak że w zimie w sezonie czapek się nie sprawdza - włosy szybko się po nim przetłuszczają. W innych porach roku jest jednak idealny.

Niedomywa!

Szampon pieni się ładnie, a zapach miał typowy dla kosmetyków Nivea. No to teraz najgorsze, czyli skuteczność. Ja nie zauważyłam, żadnej poprawy stanu moich włosów, oczywiście trzeba też uwzględnić, iż moje włosy są mocno zniszczone i przesuszone, ale żebym nic nie zauważyła? Świadczy to tylko o jednym, pożądany efekt jest słaby.
Jest jeszcze jedna rzecz, która u mnie skreśla dany szampon, czyli skuteczność mycia. Po prostu jeśli, ktoś lubi, nie myć włosów przez 2 lub 3 dni, to tym szamponem, później ich nie domyje, dodatkowo przy używaniu tego produktu włosy szybko się przetłuszczają.

Myślałam że ideał

Na początku myślałam że znalazłam w końcu idealny szampon. Włosy wyglądaly zdrowo, fryzura się utrzymywała, włosy się nie puszyły i co najważniejsze - to czego szukałam - wytrzymywaly o 1 dzień dłużej bez mycia. Czyli ideał ale niestety ma jedną wadę. Po pewnym czasie użytkowania wywołał łupież. Gdyby nie to, to byłby hitem.

Moze być

Po zastosowaniu tego szmaponu, włosy faktycznie nie są już suche. Co do zaniku łamliwości nie jestem pewna, ponieważ to się u mnie raczej nie zmieniło. Ale szapon dobrze myje, ładnie pachnie i jest bardzo wydajny, więc to go ratuje.

Używa produktu od: próbka

Nie

Na szczęście miałam tylko próbkę z gazety tego szamponu .
Moje włosy są bardzo wymagające . A ja wymagam od szamponu chociaż tego aby dobrze umył. Niestety po nałożeniu szamponu na mokre włosy stały się tępe i szorstkie, wiedziałam że to nie zda egzaminu.
Gdy wyschły - nie wiem czy lepiej wyglądały przed myciem czy po. Efekt tylko chwilowy pod tym względem że lekko odświeżył a wieczorem już nadawały się do ponownego mycia.

Polubiłam

Nie wiem czemu wcześniej nie brałam pod uwagę szamponów tej firmy. Miałam kiedyś i był straszny. Ten kupiłam w przypływie nagłej miłości do niebieskiego;)
O dziwo spodobał mi się od pierwszego użycia. Pieni się i dokładnie myje. Używam go od jakiegoś miesiąca. Wymaga odżywki, bo placze włosy. Nie czuję ekstra nawilżenia i regeneracji. Trochę się martwię o łupież. Pojawił się w tych dniach i dziwny zbieg okoliczności. Jedyna nowością jeśli chodzi o wlosy- jest właśnie ten szampon.
Opakowanie wygodne i praktyczne. Zapach, który się kocha lub nie

Lubię.

Nie jestem obsesyjną włosomaniaczką. Mam fajne włosy, dbam o nie, ale nie obce są mi rzeczy, których wystrzega się większość osób dbających o czuprynę, ba, ja takich rzeczy używam i to z pełną świadomością :D Do takowych zalicza się drogeryjny szampon pielęgnujący-kremowy, napakowany silikonami, pieniący się jak wściekły i mający(według producenta) robić cuda-lubię czasami umyć głowę czymś kremowym i cudownie pachnącym, to pewnie sentymentalna pozostałość z czasów szkolnych gdy próbowałam namawiać rodziców na kupno ,,lepszego" reklamowanego szamponu, a nie znowu pokrzywowy 5 złotych za litr. Czasami mi się udawało i to zazwyczaj był szampon firmy Nivea :)
Ogólnie to włosowe linie Nivei poznałam w pełnym zakresie i je lubię, na moich włosach dobrze się sprawdzają. Chciałam kupić szampon z serii Long Repair, ale go nie było, więc kupiłam wersję Repair&Targeted, gdyż wydawała mi się najbardziej zbliżona do tej pierwszej. Takich szamponów używam raz na kilka dni(zamiennie z ziołowymi rypaczami i szamponami dla dzieci), więc nie zauważyłam żadnych sensacji typu łupież, podrażnienia skalpu czy wypadanie-pewnie przy codziennym i długim stosowaniu by się to u mnie pojawiło, bo skórę głowy mam dosyć wrażliwą, ale codziennie go nie stosuję, bo szampon bardzo konkretnie wygładza włosy, przy codziennym używaniu spowodowałby u mnie obciążony oklap(włosy z natury mam ciężkie+przetłuszczanie się). Ja używam go gdy chcę, aby włosy dobrze się rozczesywały i wyglądały ładnie bez dużego nakładu pracy-mi wystarczy umyć nim włosy, aby były gładkie, miękkie i zmiękczone, rozczesują się bez problemu i łamania, nie puszą i nie elektryzują-bez użycia odżywki. Właściwości myjące też są dobrze-szampon dobrze zmywa sebum i resztki lakieru z grzywki, dał też sobie radę z maską zastosowaną przed myciem. Włosy po jego użyciu są czyste, przepięknie pachnące(ja uwielbiam zapach produktów Nivea), nie wiszą smętnie, choć w przypadku moich włosów muszę go stosować zamiennie z czymś przezroczystym i stricte oczyszczającym, aby silikony z tego produktu nie nadbudowały mi się na włosach.
Szampon jest bardzo gęsty i kremowy, dosyć ciężko jest go spienić na włosach, ale jak już się to uda to piany jest mnóstwo-jest zwarta i kremowa, trzeba długo ją wypłukiwać. Mi opakowanie osobiście się nie podoba-nadal jest dosyć twarde, ciężko jest je zamknąć, jedynie otwór jest w sam raz. Ja akurat wolałam starszą wersję opakowań produktów do włosów Nivei.