Gosh, Professional Hair Care, Much More Moist!, Shampoo (Szampon do włosów suchych intensywnie nawilżający)

Delikatny szampon nawilżający marki Gosh, który nada kręconym włosom wyrazu, blasku oraz zapobiega "mechaceniu" się włosów, zarówno tych kręconych, jak i prostych. Oczyści, wzmocni i nawilży włosy oraz sprawi, że "loczki" staną się gładkie i falujące. Włosy staną się lśniące i zdrowe.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laurentth-11 Carboxylate, Sodium Chloride, Glycerin, Glycereth-2 Cocoate, Acrylate Copolymer, PEG-4, Rapseedamide, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltriamonium Chloride, Isoalkylamidopropylethyldimonium Ethosulfate, Panthenol, Beet roqt Extract, Honey Extract, Phospholipids, Seaweed Extract, Hialuronic Acid, Sphingolipids, Dipropylene Glycol, Styrene Copolymer, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Propylene Glycol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, Fragrance, Limonene, Geraniol, Linalool, Citrol.

• Sodium Laureth Sulfate,
  • Dicaprylyl Et-her,
  • Lauryl Alcohol,
  • Citric Acid,
  • Fragrance (Parfum)**

nie do końca spełnia swoje zadanie

W związku z okresem jesienno-zimowym skóra mojej głowy zrobiła się bardzo kapryśna. Szampony drogeryjne zaczęły bardzo przesuszać skórę co objawiało się strasznym swędzeniem i łuszczeniem. Włosy zrobiły się matowe co podkreśliło ich delikatność. Postanowiłam zasotosować szampon nawilżający, z półki wyżej ;-). Jako, że myję włosy codziennie, po tych kilku tygodniach mogę co nieco powiedzieć o tym produkcie

+ gęsta, treściwa konsystencja, przez co szampon jest wydajny
+ nawet niewielka ilość dobrze się pieni
+ działanie: na początku byłam przerażona - niby szampon nawilżający a moje włosy są suche jak wiór i splątane niczym drut kolczasty! postanowiłam jednak dać mu szansę - producent obiecuje działanie po 3 zastosowaniu - faktycznie z mycia na mycie było coraz lepiej, włosy niestety nadal są "sianowate" ale skóra głowy już mnie nie swędzi i jest dobrze nawilżona
+ włosy po wyschnięciu są jakby bardziej "uniesione" i grubsze, wydaje się, że optycznie jest ich więcej ale efekt jest raczej krótkotrwały - może niecałe 2 godziny i potem znów opadają
+ tubka jest poręcznym opakowaniem, łatwo wydobyć z niej produkt

- zapach - dla mnie pachnie imbirem z cytryną ale jest to zapach tak bardzo chemiczny, że niestety drażni mnie a mycie nie jest czynnością relaksującą
- delikatnie przyspiesza przetłuszczanie u nasady włosów
- niestety spełnia tylko część obietnicy producenta, nie odczułam aby włosy były bardziej nawilżone, przeraża mnie, że początkowo są takie "sianowate", ale moja skóra go polubiła i nie jest już przesuszona
- dostępność, dotychczas spotkałam tylkko w drogerii Hebe lub w drogeriach internetowych

Nie jestem przekonana do końca w kwestii jego działania, niestety nie odczuwam większego nawilżenia włosów przez co waham się czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie codziennego używania
Ilość zużytych opakowań: jedna cała tuba