GlaxoSmithKline, Hinds, Crema Para Todo el Cuerpo (Krem do ciała dla wszystkich rodzajów skóry)

Krem do ciała Hinds jest w Argentynie kosmetykiem kultowym. Najstarsze ogłoszenia reklamowe Hindsa pochodzą z 1923 roku! Używały go pokolenia kobiet, dzięki czemu ma status podobny do europejskiej nivejki. Krem zawiera witaminę A, i nadaje się szczególnie do cery suchej. Zapewnia nawilżenie, wygładzenie i odżywienie skóry. Na opakowaniu nie ma podanego składu, co wiąże się z innymi normami, za to jest hologram, chroniący kupującego przed nabyciem podróbki. Krem ma dwie cechy charakterystyczne: ostry zapach i kształt różowego flakonu, niezmienny od lat.

Cena: 2,80 Peso / 75 ml, 4 Peso / 125 ml

Argentyńska ikona

Taki kosmetyk - ikona, poopularny aż do bólu zebów. W Argentynie był po prostu wszędzie, a ja nie byłabym sobą, gdybym nie wypróbowała tego, co jest aż tak popularne po drugiej stronie Oceanu :) Na tamtejszych Wizażach znalazłam pełne nostalgi opisy zapachu tego kremu, który dla mnie... po prostu śmierdzi :). Hinds pachnie niesamowicie: jak jakiś smar samochodowy, coś na bazie benzyny, słowem: koszmarnie, jak na stacji benzynowej :) Jest rzadziutki, wodnisty nawet bardziej od niektórych mleczek do ciała. Wchłania się całkiem dobrze, nawilża bez większych zachwytów. Nie jest zły, ale też nie podjęłabym się importu na nasz rynek :) ALe trzeba spróbować, gdyby któraś z Was trafiła do Argentyny :)