Oriflame, Stardust EDT

Oriflame, Stardust EDT

Stardust marki Oriflame to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Perfumy Stardust zostały wydane w 2015 roku.

Nuty zapachowe: śliwka i paczula

50 - 100ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Troszkę naleweczka

Wodę toaletową Stardust zamówiłam ładnych kilka lat temu w zestawie z żelem pod prysznic. Praktycznie cały ten czas przeleżała w szafie, aż w końcu migoczące gwiazdki skutecznie zwróciły moją uwagę i od około roku znowu weszła w obieg.

Nie jestem fanką mocnych, duszących i obezwładniających zapachów. Zawsze wydawało mi się, że mam zbyt czułą głowę na takie aromaty, a tutaj jestem zaskoczona, że mam odmienne zdanie od tych poniżej.

Fakt, początek może dusić co wrażliwsze nosy, bo mam wrażenie jakbym wąchała nalewkę śliwkowo-różaną. Początek zapachu, to całkiem przyjemna i słodka mieszanka śliwki i róży, którą niestety psuje alkoholowy wyziew.

Na szczęście kolejne fazy już są znacznie przyjemniejsze. Głównym tematem Stardust jest paczulowa śliwka.
A kiedy alkohol zwietrzeje do różanej śliwki dołącza lilia. Słodycz ustępuje, a woda dostaje suchego i pylistego charakteru. Co dla mnie ważne, bez wrażenia kurzu, który moja skóra lubi wybijać.

Na sam koniec zapach nie jest już tak suchy. Dalej pierwsze skrzypce grają śliwka i paczula, a ambra ociepla i osładza ich wizerunek.

Fakt, Stardust nie jest dziełem sztuki i nie zmieni historii świata, ale moim zdaniem jest ciepły, kojący, elegancki, otulający. Idealnie nadaje się do pracy, czy na oficjalne spotkanie. Pod warunkiem, że początkowa alkoholowa woń zniknie.

Trwałość, jak na wodę toaletową, wcale nie jest najgorsza, ale spowija nosicielkę raczej delikatną, bliskoskórną mgiełką. Te 4-5 godzin jest wyczuwalna. Na ubraniach trochę dłużej.

Flakonik zwraca uwagę holograficznymi gwiazdkami, ale wygląda raczej jak produkt dla młodych dam.
Atomizer działa bez zarzutu. Rozpyla idealną mgiełkę bez zacinania się.
Teraz już ukazuje się bardzo rzadko, bo zdaje się, że była to edycja limitowana. Cena dobra jedynie w promocji, jak wszystkie wody Oriflame.

Nigdy w życiu

Pierwszy zapach , który mnie dusi, męczy i dokucza. Chciałabym, żeby był delikatny i ulotny, a ten jak na złość-trwa! Skusiła mnie śliwka w opisie. Niestety tej śliwki nie czuję. Tak, jak któraś z Pań czuję się jak obryzgana tanim odświeżaczem powietrza. Jakiś dramat

Słabizna

Kupiłam na prezent mojej siostrze i nie był to zbyt udany wybór...

+ ciekawe opakowanie (jak dla gimnazjalistki)
I to by było na tyle plusów...

- zapach utrzymuje się bardzo krótko, najlepiej co godzinę poprawiać
- nie warte żadnej ceny, perfumy typowo drogeryjne bywają trwalsze i to za dużo mniejsze pieniądze

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 0,5 flakonu

jak Miss Dior Cherie

Ta woda bardzo przypadła mi do gustu więc zupełnie nie zgadzam się z poniższa opinią.
Zapach jest szyprowo-owocowy. Bardzo przypomina mi perfumy Diora-Miss Dior Cherie, które też miałam. Nuty zapachowe są inne, jednak bardzo przypomina mi właśnie ten zapach. Stradust nie jest duszący ani męczący natomiast MissDior czasami mi się takie wydawały, poza tym były nieco za słodkie.
W Stardust główne nuty to: kwiat lotosu, śliwka, księżycowy powój, biała lilia, róża, paczula, ambra.
Buteleczka bardzo ładna i nietypowa.
Trwałość u mnie to ok.5 godzin

Używam tego produktu od: grudzien

A miało być tak pięknie...

Perfum kupiłam zachęcona testerem w gazetce reklamowej.
Niestety po pierwszym użyciu cały czar prysł. Zamiast ładnego, delikatnego kwiatowego zapachu poczułam najtańszy odświeżacz powietrza z toalety na stacji benzynowej. O zgrozo!
Zapach jest ostry, gryzie w nos, denerwuje, na szczęście jego trwałość to maksymalnie 4h.
Opakowanie na zdjęciach wydawało się porządne, w rzeczywistości trąci tandetą.
Zawiodłam się i czuję się oszukana, nigdy więcej.