City Matt, Fluid matująco-wygładzający

City Matt, Fluid matująco-wygładzający

Fluid nowej generacji doskonale matuje i wygładza niedoskonałości skóry dzięki zawartości Nylonu 12 oraz specjalnych mikrogąbeczek pochłaniających nadmiar sebum. Po nałożeniu fluidu skóra jest nawilżona i sprężysta. Odpowiednio dobrane pigmenty sprawiają, iż ma promienny wygląd.

nie dla mnie

Kupiłam ten podkład prawie 2 lata temu w jakiejś małej drogerii, gdy już trudno było go zdobyć. Ponieważ większość recenzji było dobrych, postanowiłam go wypróbować i kupiłam najjaśniejszy odcień Ivory. Od razu powiem, że nie jest to podkład dobry dla mnie przede wszystkim ze względu na brak naprawdę jasnych, chłodnych odcieni (taki mam odcień karnacji). Ivory jest dla mnie sporo za żółty i nie dopasowuje się do koloru skóry. Muszę go naprawdę dobrze rozsmarowywać i używać w b. niewielkich ilościach, by nie odcinał się zbytnio od szyi. Na szczęście nie ciemnieje w ciągu dnia. Konsystencja podoba mi się, podkład dobrze się rozprowadza, nie robi smug, ale niestety niezbyt dobrze stapia się ze skórą. Kryje słabo i to jedynie małe zaczerwienienia. Matowanie jest takie sobie, wystarcza tylko na kilka godzin, ale i tak używam pudru sypkiego. Sam podkład przetrwa w niezłym stanie jakieś 6 godzin. Najczęściej używam go razem z podkładem True Match (z przewagą TM), bo wtedy uzyskuję lepszą trwałość i kolor. Z plusów wymienię faktyczne wygładzenie skóry (szkoda, że niezbyt długotrwałe), opakowanie z dozownikiem (chociaż szkoda, że nie widać, ile podkładu zostało), wydajność i cenę (ja kupiłam na wyprzedaży za 14 zł, ale i regularna cena była niewysoka). Jakoś go zużyję do końca, bo ma jeszcze miesiąc przydatności do użycia, ale bez entuzjazmu.
P.S. Od długiego czasu w drogeriach widzę jego następcę, Lirene City Matt, ale ma odcienie jeszcze ciemniejsze od Privi. Testowałam 2 najjaśniejsze i niestety są dla mnie za ciemne. Szkoda, że producent nie pomyślał o naprawdę bladolicych Polkach, które nie mają w zwyczaju sztucznie się przyciemniać na solarium czy przez użycie samoopalaczy.

Używam tego produktu od: jesieni 2005 r.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

był fajny

Wspominam go bardzo miło, ale nie wróce do niego...
Ładnie matował na początku, nie krył, ale wszystko było ok do czasu gsy zaczął bardzo pokreślać suche skórki i objawił swój żółty odcień na mojej skórze :(

Używam tego produktu od:jakieś2latka temu
Ilość zużytych opakowań:jedno

lekki i dobry

kupilam ten puder dosc dawno( za namowa pani w drogerii) i bylam naprawde zadowolona. niedawno mi sie skonczyl:/ planuje kupno drugiego
opakowanie starcza na bardzo dlugo.konsystencja bardzo przyjemna, nie zapycha skory.wada dla niektorych moze byc to ze nie pokrywa mocno skory, delikatnie tylko wyrownuje kolorek.i zeczywiscie sie 'dopasowuje'

Manicure - marynarskie paski

City wróć

Nie pamiętam powodu zakupu, bo poprzedni matujacy PRIVI, czyli Velur mat był okropny, wiec nie wiem czemu dałam sie namówić na ten. Ale nie żałowałam ani chwili! Tera zużywam już drugie opakowanie i od oceny opakowania zaczną - higieniczne - dozownik, poza tym zwykle w takich przypadkach dużo podkładu się marnuje, nie w tym, jego denko podnosi się do góry i w ten sposób zużywa się caluteńki podkąłd - rewelacja (wiem, bo rozebrałam, jak mi się skończył, liczyłam, że wygrzebię coś jeszcze).
Sam podkład jest:
- wydajny, starcza na ponad pół roku, tak długo że nie pamiętam ile go mam)
- ładny kolor, ja mam odcień Sand 02, beżyk o ciepłym kolorycie,
- miła konsystencja, świetnie się rozprowadza i dopasowuje do skóry,
- całkiem nieźle matuje, naturalnie wygląda, w połączeniu z pudrem, spokojnie nadaje się na wieczorne imprezy,
- niestety niezbyt trwały,
- no i najgorsza wada - już go nie ma:((( Ostatnie opakowanie kupiłam po cynku na Wizażu gdzie go można dostać, niestety zapłaciłam chyba z 10 zł więcej - zdziercy!! Chciałąm kupić nawet dwa, ale cena mnie jednak powstrzymała... Ale chętnie bym go jeszcze "pomiała". Na razie jest lato, więc prawie się nie "pacykuje" podkłądem, więc licze, że ten wystarczy spokojnie na całą jesień i dpiero w zime wyrusze na poszykiwania kolejnego, nowego cuda.

Godny uwagi

Podkład bardzo dobry, moim skromnym zdaniem :) Wiele razy zawiodłam się na podkładach średniopółkowych i raczej stronię od podkładów w tym przedziale cenowym. W tym przypadku dałam się namówić i ani trochę nie żałuję, ma ładne jasne kolory, żółta nuta praktycznie mi nie przeszkadza, bo jestem zdecydowanie ciepła w kolorycie, na buźce wygląda pięknie, bardzo naturalnie, naprawdę ładnie wyrównuje i wygładza. Jedyne moje zarzuty to, to że mógłby lepiej kryć i matować- jak na tego typu podkład to zdecydowanie za mało. Mimo wszystko bardzo żałuję że został wycofany, był naprawdę dobry tym bardziej biorąc pod uwagę cenę.

w porządku

To własciwie pierwszy mój podkład kupiony w tak niskiej cenie 12zł-wyprzedaż.Mam najjaśniejszy odcień.Podoba mi się opakowanie -jest dozownik.Zapach miły,choć pasuje bardziej do kremu lub balsamu.Skóra jest gładziutka,krycie średnie.Matuje rzeczywiście nie na długo ale mi to nie przeszkadza.Tak też zaobserwowałam,że kolorek jest lekko żółty co w pierwszych dniach troche mnie przerażało.Jednak po kilku minutach kolor jakby się utlenia pozostawiając skóre w moim naturalnym kolorze.Z racji problemów ze skórą(czasami),łuszczenie się przy skrzydełkach nosa(cera mieszana),na jakiś czas musze go odstawiać.Jestem z niego zadowolona a używałam wielu podkładów.Smuci mnie fakt że niestety już go nie kupie.Poprostu PRIVI już nie będzie.

Przeciętny żółtek ;(

Kupiłam go na wizażowym targowisku. Miałam najjaśniejszy odcień (Ivory). Podkłat ten nie jest żadną rewelacją. Nie matuje dobrze. Najbardziej nie mogę znieść, że wszystkie kolory mają w sobie jakąś chorą żółtą nutę! Brzydko to wygląda. :( Nie podkreśla porów, nie kryje dobrze. Opakowanie paskudne! :( Dość dobrze się rozprowadza i jest wydajny. Dziwny zapach - nie przypadł mi do gustu. Nie polecam. Spodziewałam się po nim czegoś lepszego. :(

Jest nieźle

Faktycznie ten podkładzik potrafi dopasowywać się do kolorytu cery - mam odcień <i>Ivory</i>, który w pierwszej chwili po nałożeniu wydaje się być bardzo żółty, jednak po dobrym rozprowadzeniu przestaje być widoczna różnica w kolorycie. Co do matowania, to u mnie nie działa, czyli wszystko w normie. :p Natomiast rzeczywiście zauważyłam wygładzanie, choć nie jestem do końca pewna, czy sobie tego nie wkręcam, bo bardzo chcę zobaczyć. ;) W przeciwieństwie do większości wizażanek uważam, że ten podkład kryje całkiem nieźle, a (niestety) jest u mnie co kryć.
Cóż jeszcze można powiedzieć - bardzo fajnie się go rozprowadza, nie zasycha na buzi szybko i ma dobrą konsystencję - jest generalnie lekki, nie za gęsty i nie za rzadki. Pompeczka działa prawidłowo, można dzięki niej nabrać tyle kosmetyku, ile potrzeba. Przyjemny zapach.

***

Mimo wielu pochwał kosmetyk zdecydowanie nie zasługuje na *****. Owszem, jest dobry,ale tylko dobry. Gorszy od podkładów Oceanica.
Pół Warszawy złaziłam by dostać nieliczne już sztuki tego mazidła. W końcu udało mi sie trafić i na kosmetyk i na odpowiedni odcień no i cena nie była wygórowana (21zł)
Podkład daje bardzo delikatny efekt, nawet jakbym bardzo sie starała efektu maski brak :D Powiem nawet, ze chwilami był za lekki, gdyz nie krył wszystkich niedoskonałości. Poza tym podkład jest nietrwały - nie wiem czemu tak się działo, ale po kilku godzinach (4-5) zaczynał znikać z buzi.. co prowadziło do tego, że koło godziny 12-13 wyglądałam, jakbym wogole nie malowała niczym buzi. Podkład,mimo obietnic producenta, nie ukrywał zmęczenia. Z matowieniem to też nie do końca tak było...nosek już po 2 godzinach się świecił ;( NIe kupie więcej i cieszę się, że już go wykończyłam :)

Używam tego kosmetyku od 2-3 miesięcy
ilość zużytych opakowań: 1

Privi, wróć!!!

Długo się nie mogłam przekonać do tego podkładu. Zabierałam się do niego jak pies do jeża: wypróbowywałam, kręciłam nosem, wyszukiwałam dziury w całym, odstawiałam na półkę i... wracałam :-D Dziś, po nieudanych próbach z: Colorstay, TrueMatch, Lasting Performance, Cashmere Perfect, Unifiance i nie pamiętam czym jeszcze, mogę stwierdzić, że City Matt to bardzo dobry produkt.

Ma higieniczne i wygodne opakowanie, sensowne kolory dostosowujące się nieco do karnacji, łatwo się nakłada, fajnie (ale odrobinę zbyt krótko) matuje nie tworząc mącznej maski, nie podkreśla suchych partii i odstających skórek (brrr), kryje akuratnie, nie warzy się (a to u mnie ho ho!) równo i niezbyt szybko ulatnia się z twarzy... Słowem: dobry jest!

A właściwie "był" i w tym cały szkopuł. Tak na niego wybrzydzałam, że w ciągu kilku miesięcy zdążyłam zużyć zaledwie jedno opakowanie, zanim przekonałam się, że to naprawdę solidna rzecz.

Teraz co dzień rano modlę się, żeby coś jeszcze udało się wydusić z buteleczki. I pluję sobie w brodę, że nie zrobiłam sobie zapasu choćby na kilka miesięcy. Wycofanie go z rynku to był duży błąd, bardzo duży! Zwłaszcza że te nowe "rzekomo-podkłady" Eris to porażka kompletna.

B.dobry

to chyba jeden z lepszych pudrów jakie uzywałam, największa jego zaleta jest to ,że praktycznie jest niewidoczny ,bardzo ładnie stapia się ze skórą-mam kolor najjaśnieszy i idealnie dopasowuje się do mojej karnacji.Nie wyobrażma sobie ,że ktoś mógłby zrobić sobie smugi na buźce używając go- chyba trzeba byłoby się naprawde bardzo starać.Jest średnio kryjący -kryje mniejsze przebarwienia , na większe trzeba pomóc sobie korektorem .Do tej pory uzywałam ideal balance- ale ten jest o wiele lepszy,zdecydownie mniej widoczny.Polecam

jak dotąd the best

Bardzo dobrze się rozprowadza ( choć to może zależeć od kremu wcześniej zastosowanego), nie pozostawia żadnych smug (nakładam go tylko przy dziennym świetle!), autentycznie stapia się z cerą.
Cera zaczyna świecić się po ok. 3 godz. (ale żaden z używanych dotąd podkładów dłużej nie wytrzymał, np. Clinique).
Wygląda bardzo naturalnie.
Ściera się w ciągu dnia i może nie jest super kryjący, ale mnie to nie przeszkadza - niedoskonałości zakrywam korektorem.
Kolorystycznie bardzo udany. Cena rewelacyjna do jakości. Wydajny!!!