H&M, Brow Shaping Gel (Żel do brwi)

H&M, Brow Shaping Gel (Żel do brwi)

Bezbarwny żel do modelowania i stylizacji brwi marki H&M. Wygodny w aplikacji dzięki zawartej w zestawie szczoteczce, co umożliwia idealne ukształtowanie brwi.
Sposób użycia: nakładać ruchem szczoteczki do góry na wcześniej nałożone produkty albo bezpośrednio na czyste brwi, by osiągnąć naturalny, wyrazisty wygląd.

Wow!

Nie spodziewałam się wiele po tym kosmetyku, ot zwykły żel utrwalający.
Jednak odkąd go dostałam i zaczęłam stosować, jestem pewna, że do niego wrócę (o ile będzie dostępny, bo teraz widzę na stronie, że jest wyprzedany).

Brwi podkreślam paletką cieni z Catrice, a później wyczesuję nadmiar cienia właśnie tym żelem. Żel genialnie dyscyplinuje brwi. Moje są raczej sztywne i niesforne, muszę je miejscami przycinać. Utrzymuje je na miejscu, nadaje im fajną naturalną teksturę, ale nie zlepia. Szczerze mówiąc codziennie jestem zachwycona efektem jaki daje! Ogromne TAK!!!

Bardzo mocno usztywniający

Jeśli ktoś ma bardzo niesforne, grube czy długie brwi i szuka czegoś, co utrwali je mocno i na cały dzień, że l H&M będzie dobrym wyborem.

To żel do brwiowych zadań specjalnych! Przezroczysty, bardzo mocno utrwala, po jego użyciu brwi są zdyscyplinowane na długie godziny. Dodatkowo lekko nabłyszcza włoski, dzięki czemu wyglądają one naturalnie, nadaje się do użycia po podkreśleniu ich cieniem. Fajna szczoteczka, mogłaby być tylko troszkę mniejsza. Czekam na wersję z kolorem :)

Ładne wykończenie

Makijaż brwi jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ moim zdaniem to one nadają kształt twarzy. Część włosków rośnie mi w dół, przez co nie zawsze jestem w stanie uzyskać idealny kształt - ten żel okazał się bardzo pomocny przy ujarzmieniu buntowników :)

Kosmetyk nie niezbędny

Lubię nową serię kosmetyków dla H&M. Proste, skromne opakowania, ciekawe kolory i niezbyt wysokie ceny - czego chcieć więcej?

Żel do brwi kupiłam z ciekawości po dość dobrych przejściach z tym z limitowanej edycji z Catrice.

Opakowanie jest eleganckie - czarne, bez zbędnych ozdobników. Dzięki tubce da się wycisnąć żel aż do samego końca. Poza tym szczoteczką się wygodnie operuje.

Sam kosmetyk nie powala. Ładnie układa brwi, dyscyplinując je (moje są dość łatwe w ułożeniu, choć ich kolor jest ciężki - kredki nadają się tylko w kolorze popielatym - inne rudzieją na skórze stając się ciepło czekoladowym odcieniem - ideałem jest YR w odcieniu popielatym (02)). Żel je delikatnie utrwala. Nie są po nim sztywne ani kujące. Nie robi też białych glutów. Jednak nie jest to kosmetyk niezbędny - wystarczy moim brwiom przeczesanie grzebykiem od kredki i już. Jeśli ktoś liczy na długotrwały efekt utrwalenia to się przeliczy - żel trzyma się na brwiach przez ok. 4 godziny po czym powoli wyparowuje z brwi. Jednak jest on wydajny bo nie trzeba go wiele na brwi.

Poza tym cena jest ok, a dostępność dobra, bo większe salony H&M go mają w ofercie (można go też kupić on-line). Ponownego zakupu nie planuję bo on mnie ani trochę nie uwiódł - kosmetyk nie jest niezbędny dla mnie i mogę spokojnie sobie bez niego radzić.

Odżywki do rzęs lepsze

Do nadawania kształtu i usztywniania brwi od lat używam odżywek do rzęs i są one według mnie skuteczniejszym i tańszym rozwiązaniem niż ten żel.
Po takim "specjalistycznym" kosmetyku spodziewałam się mocniejszego utrwalania, a jest ono raczej słabe.
Brwi najładniej wyglądają na samym początku - zanim żel zdąży zaschnąć, są wówczas lekko przyciemnione i jakieś takie "żywe".

Zanim otworzyłam tubkę z kosmetykiem po raz pierwszy zastanawiałam się, jakiż to będzie sposób jego aplikacji - a tu banał: szczoteczka jak przy tuszu do rzęs. Muszę nanosić żel samą jej końcówką, bo kiedy przejeżdżam bo brwiach włosiem, to praktycznie nie czuję, że kosmetyk się na nie przenosi. Jest dość rzadki.
Poza tym ta szczoteczka nie spisuje się dobrze także w kwestii modelowania kształtu - robię to i tak inną szczoteczką.

Podsumowując: nie mogę polecić, cena przewyższa jakość.

Ok ale nie jest niezbędny

Najpierw słówko o moich brwiach - naturalnie ciemne, czasami przyciemniane Refectocilem, pojedyncze włoski są grube (usunięcie jednego niewłaściwego powoduje powstanie malowniczej "dziury" w brwi) ale jednocześnie są gładkie, nie odstają od twarzy, ładnie i gładko "leżą" zgodnie z kierunkiem wzrostu. Czasami są zmierzwione ale też bez przesady i przeczesanie ich czystą szczoteczką wystarcza.
Czasami poprawiam je nieco Color Tattoo w kultowym odcieniu Permanent Taupe - szczególnie gdy mam mocniejszy makijaż oka. Ale to i tak od wielkiego dzwonu. Więc z kosmetykami do brwi nie mam zbyt dużo doświadczenia.

Żel H&M zamknięty jest w niewielkiej, czarnej tubce. Po odkręceniu ukazuje się aplikator - klasyczna szczoteczka jak w maskarach. Dla mnie jest ona ciut za długa, chyba wygodniej byłoby mi operować nieco krótszą szczoteczką bo tą czasami przejeżdżam tez nad lub pod brwią. Moje szczoteczka cały czas trzyma swój kształt, wygląda w sumie dokładnie jak w dniu otwarcia kosmetyku.

Żel - bezbarwny, bezzapachowy. Przypomina mi nieco bezbarwne maskary, które jako dziewczynka z podstawówki nakładałam na rzęsy.

Po nałożeniu na rzęsy nieco je dyscyplinuje i wygładza(choć jak pisałam u mnie za bardzo nie ma z tym problemu). Początkowo zasycha i daje lekkie wrażenie "sztywności" w okolicach brwi ale to odczucie po chwili zanika.

Tak, da się tym żelem lekko ułożyć brwi. Ale nie ekstremalnie. Brwi utrzymują swój kształt przez kilka godzin (u mnie właściwie cały dzień ale jak się dokładniej przyjrzałam to zauważyłam, że żel znika po upływie 3-4 godzin). Na szczęście nie kruszy się, ani nie zbija się w nieestetyczne białe "gluty". Ot po prostu wyparowuje.

Nie jest to dla mnie kosmetyk niezbędny, nie powala mnie na kolana. Przydaje się ale jeśli się skończy raczej nie sięgnę po niego ponownie bo nie jest mi niezbędny ani cudów też nie robi.

Używam tego produktu od: ponad 3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte