Vis Plantis, Olejek macadamia do ciała

Vis Plantis, Olejek macadamia do ciała

Lekki, nietłusty, egzotyczny olej z Australii odżywia, regeneruje, wygładza i zmiękcza. Pomaga nawilżyć suchą skórę. Działa przeciwstarzeniowo i ujędrniająco dzięki wysokiej zawartości kwasu oleopalmitynowego (omega 7), który jest głównym składnikiem młodej skóry. Nie daje uczucia tłustości, jest wydajny i dobrze się wchłania. Jest świetnie tolerowany przez skórę. Bogaty w antyutleniacze skutecznie neutralizuje wolne rodniki, co przedłuża młodość skóry. Poprawia jej wygląd i stan. Łagodzi podrażnienia posłoneczne i drobne zmiany.
95,5% olejku macadamia.

przydatny nawilżacz

Olejek jest, lekki co mnie w nim pozytywnie zaskoczyło. Pozostawia skórę odżywioną wygładzoną idealny dla suchej skóry. Nie pozostawia tłustej warstwy na skórze i szybko sie wchłania. Z pewnością zakupie go ponownie ponieważ stosuję go również na końcówki włosów i równiez świetnie się sprawdza. Tani ale i godny polecenia kosmetyk.

Do ciała jest mega, do twarzy - sporadycznie

Macadamia to mój ulubiony olejek do ciała. Jako jedyny tak bardzo wpływa na stan skóry, szczególnie po wahaniach wagi. Do twarzy lubię go nieco mniej, bo jednak mam cerę mieszaną, a dobrze tolerują go tylko suche partie.

Działanie: Zatrzymuje nawilżenie w skórze, utrzymuje ją w dobrej kondycji i odporności na czynniki zewnętrzne. Odczucie komfortu i nawilżenia jest nieocenione, ponieważ trwa przez cały dzień. Do tego bardzo lubię ten olej jako bazę do masażu - wchłania się bardzo wolno i daje dobry poślizg dłoni lub masażerowi. Skóra regularnie masowana tym olejem staje się bardziej jędrna i łatwiej zbiega się po dużej utracie wagi. Olejek jak żaden inny zmiękcza też dużych rozmiarów blizny. Co do twarzy - suche partie cery go kochają, tłuste niestety, błyszczą na potęgę, a przy regularnym stosowaniu są przytkane. Zdarza się, że używam go do olejowania włosów (suche, wysokoporowate sianko). Ładnie zmiękcza włosy i je nabłyszcza, chociaż z dociążeniem bywa różnie.

Na plus:
-olejek świetny do masażu (wolno się wchłania)
-dobrze zatrzymuje nawilżenie i daje komfort suchej skórze
-ujędrnia skórę ciała i zmiękcza blizny
-zmiękcza również włosy i nadaje im połysk
-opakowanie jest wygodne, a pompka dozuje odpowiednią ilość do jednorazowego rozprowadzenia dłonią
-prawie nie ma zapachu

Minusy, jak to w przypadku naturalnego olejku, trudno dostrzec. Na siłę mogłabym powiedzieć, że wolałabym, żeby producent wypuścił wersję w większym opakowaniu.

Dobry

Ponieważ nie miałam wcześniej do czynienia z olejkiem macadamia, z ciekawością sięgnęłam po ten produkt, zachęcona dodatkowo informacją, że to niemal 100% czystego olejku. Moja sucha skóra lubi olejki.
Na początek nie zgodzę się z opisem, że olejek jest lekki i nietłusty. Gdybym miała oceniać w ciemno, to powiedziałabym, że ten olejek jest podobny do rycynowego. Podobna lepkość, gęstość i nieszczególny zapach.
W rozprowadzaniu trochę tępy. Jest tłusty. To nie jest olejek wnikający w skórę szybko i bez śladu. Chyba że ktoś zadowala się dosłownie kropelką. Ja nie. Nakładam hojną ręką na twarz - szczególnie pod oczami, na szyję i dekolt, a także na dłonie. Olejek niweluje uczucie suchości i ściągnięcia. Wygładza skórę, która staje się miła w dotyku. Jednak nie mogę powiedzieć, że komfort skóry utrzymuje się długo. Po nałożeniu olejku rano, już po południu czuję, że skóra czegoś chce. Trochę szybko. Ale za to zdarzało mi się nakładać na olejek krem na dzień, podkład - bez żadnych niefajnych skutków.
Można stosować bez obaw.
Olejek kupujemy w buteleczce z pompką - identycznej, jak ta z jedwabiem do włosów. Pompka aplikuje małe dawki, więc bez obaw, że przesadzimy z ilością.
Warto wypróbować.