BingoSpa, Rozjaśniający krem na noc z kwasem kojowym i askorbinowym

BingoSpa, Rozjaśniający krem na noc z kwasem kojowym i askorbinowym

Rozjaśniający krem na noc BingoSpa zmniejsza przebarwienia, poprawia kondycję i wygląd skóry oraz sprawia, że odzyskuje ona zdrowy, piękny wygląd i równomierny koloryt. Działanie kwasu kojowego polega na hamowaniu aktywności enzymu tyrozynazy (enzymu odpowiedzialnego za powstawanie melaniny) i skracaniu wypustek dendrytycznych melanocytów. Kwas kojowy obok własności depigmentacyjnych wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników, dzięki czemu nie tylko pomaga rozjaśniać przebarwienia, ale również działa przeciwzmarszczkowo i nawilżająco.
Kwas askorbinowy czyli witamina C również charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Neutralizując wolne rodniki, zabezpiecza skórę przed przedwczesnym starzeniem. Przyspiesza także proces naturalnego złuszczania wierzchnich warstw naskórka, dzięki czemu rozjaśnia skórę oraz zmniejsza skłonność do przebarwień i piegów, działa wybielająco. Kwas askorbinowy korzystnie wpływa na produkcję kolagenu oraz zwiększa mechaniczną odporność ścian naczyń włosowatych, stymuluje ukrwienie skóry.

Używa produktu od: próbka

Krem na noc

Zalety:
- wygładza skórę
- ujednolica skórę
- nawilża
- przyjemna konsystencja
- zapach
- zostawia po użyciu cerę promienną

Wady:
- cena produktu

Używałam tylko przez kilka dni, więc nie miałam możliwości poznania do końca wszystkich właściwości kremu.

Bardzo chętnie wypróbowałabym krem na dłużej niż tylko jako próbkę.

Skuteczna moc kwasów w małym słoiczku :)

Krem działa na wielu płaszczyznach - świetnie odżywia i nawilża skórę, już po kilku użyciach staje się ona wyraźnie zregenerowana, po dłuższym zaś stosowaniu daje się zauważyć coś na kształt warstwy ochronnej. Spełnia i obietnice producenta odnośnie promiennego wyglądu cery - jej koloryt po miesiącu używania wyraźnie się wyrównał a przebarwienia zauważalnie zjaśniały. Spora pojemność słoiczka (100 g) daje nadzieję że po zakończonej kuracji efekt będzie pełny i jeszcze bardziej zadowalający :)

W składzie kremu sporo ciekawostek, prócz tytułowych kwasów (kojowego, askorbinowego i mlekowego) znajdziemy tu: olejowiec gwinejski, wyciągi z morszczynu oraz czterech różnych rodzajów alg. Takie bogactwo "morskich" składników wzbudziło moje delikatne obawy jak krem sprawdzi się w pielęgnacji cery wybrednej i kapryśnej, bałam się podrażnień czy reakcji alergicznych. Po pierwszych próbach stwierdziłam jednak że nic takiego nie ma miejsca, moja skóra pokochała go praktycznie od pierwszego użycia a ich współpraca układa się doskonale ;)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca