Estee

Estee

Klasycznie kobiecy, a jednak zaskakujący zapach. Żywiołowo kwiatowy, z delikatniejszymi nutami w głębi, aromaty róży, jaśminu i ylang-ylang tworzą w nim kompozycję nieodparcie kobiecą, ciepłą, słodko-kwiatową, z nieoczekiwanym dodatkiem olejku malinowego i brzoskwiniowego.
Wykreowany przez samą Estee Lauder w 1968 roku.

Nuty zaapchowe:
nuta głowy: jaśmin, róża, konwalia
nuta serca: kolendra, ylang-ylang, irys
nuta bazy: drzewo sandałowe, mech.

Cena: ok. 160zł / 50ml

REWELACJA

Cena podana została chyba wieki temu, ponieważ ten zapach Estee Lauder nie jest do kupienia w cenie poniżej 300,00 PLN za 60ml.... no chyba, że nieoryginalne...

Dla mnie rewelacja!

Zapach rzeczywiście niebywale mocny i intensywny, bardzo mocno kwiatowy, niezwykle elegancki, kobiecy, zmysłowy.

Nie jest prawdą, że nie kusi, nie wabi, wszystko zależy od upodobań osoby, która go nosi i od zapachu, który na niej właśnie pachnie inaczej... Zdecydowanie dla pewnej siebie kobiety lub "kobiety sukcesu".

Poprzednia recenzentka idealnie to określiła ..."zapach nieznoszący sprzeciwu"...,

Mój mąż uważa, że to jeden z najpiękniejszych i najbardziej dobranych zapachów jakie nosiłam a kobietą sukcesu nie jestem, tzn. "jeszcze" ;)

Uwielbiam jaśmin a ten kwiat jest dominujący w tych perfumach. Nieprawdopodobnie wydajne, dlatego też należy z nimi postępować z wielkim umiarem. Trwałość rewelacyjna, oceniłabym na 6+.

Jestem w trakcie 60ml, cena bardzo wysoka ale produkt jak najbardziej z najwyższej półki więc polecam :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 60ml

"Power Suit"

I znowu zapach, po którym wiele sobie obiecywałam, tylko i wyłącznie na podstawie kredytu zaufania, jaki firma ma u mnie ciągle po obu wersjach "White Linen", obu wersjach "Beautiful", "Knowing" i przede wszystkim "Youth Dew", w którym to zapachu zakochałam się nagle i na zabój ;) Dodatkowo wszystkie zapachy EL, które mnie do tej pory nie urzekły były nowe, młodsze, a "Estee" jest starociem :)

No i nareszcie weszłam w posiadanie miniaturki, dzięki Smoczycy. :cmok:

To jest zapach, którym - wyobrażam sobie - mogła pachnieć sama Estee Lauder, jako królowa swojego kosmetycznego imperium. Jest przede wszystkim obezwładniająco silny, intensywny. Faktycznie bardzo mocno kwiatowy (ylang-ylang aż kapie), szalenie elegancki, ale... nie nazwałabym go kobiecym w stereotypowym rozumieniu tego słowa. Nie zawiera w sobie ani krztyny subtelności, delikatności czy wreszcie zmysłowości. Nie kusi, nie wabi, jedynie podkreśla szyk noszącej go "kobiety sukcesu" (koniecznie!), najchętniej na władczym stanowisku. Zapach "nieznoszący sprzeciwu", choć w dystyngowany sposób.
Lekko onieśmiela, przez tą "męską" osobowość, albo może wydobycie kobiecych cech, których same się trochę boimy? No bo mnie lekko wystraszył. Czułam się w tym zapachu przebrana, jak w garsonce, których nie lubię, jakbym ukradkiem usiadła na wielkim fotelu jakiegoś ważnego prezesa(pani prezes) pod jego(jej) nieobecność :)

Nie zrozumcie mnie źle, uważam się za wyemancypowaną feministkę :) , ale właśnie dlatego stawiam na swoje kobiece cechy i atuty ;)

Sam zapach jest dość zaskakująco płaski, tzn. nie rozwija się w kolejne nuty, cały czas równolegle brzmią te jaśminy i ylang-ylang z sandałowcem i mchem. Mocno wyczuwalna jest kolendra, która nadaje "Estee" ziołowo-przyprawowy rys, podobny do tego w "Private Collection". Nie powoduje bólu głowy, pomimo swojej mocy, ale na pewno trzeba z nim oszczędnie. Bardzo trwały. Pod sam koniec odrobinkę łagodnieje, staje się troszkę słodszy, ale tylko na tyle, na ile można by sobie pozwolić z okazji oficjalnej kolacji.

Polecam silnym kobietom na wysokich stanowiskach, które chcą skłonić otoczenie do okazywania większego dystansu i respektu ;)