Beautiful Sheer EDP

Beautiful Sheer EDP

Lżejsza, letnia wersja zapachu "Beautiful". Kompozycja subtelna, radosna, romantyczna, promienna. Łączy jasne nuty kwiatowe z "przejrzystym" akordem drzewnym, tworząc zapach lekki, świeży i nowoczesny.

Nuty zapachowe: magnolia Fogii, gruszka Nashi,

kwiat lipy, mimoza, tygrysia lilia, drewno bukszpanu, drewno "padouk -krwawego drzewa".

Cena: ok. 170zł / 75ml

Nie mój...

Miałam próbkę. Nie wiem skąd, ale miałam.
Kwiatowy, słodki, różany. Nie w moim typie. Nie miałam co prawda większej sposobności, by dłużej go potestować, ale ja pamiętam go jako typowego dla Estee Lauder, ciężkiego, duszącego "świeżaka"...

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: próbka 1,5ml

cudowny

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ..w trakcie 1.
Recenzja: ...
przepiękny zapach. niesamowicie świeży i pogodny. zapach jest bardzo delikatny, ale jeszcze nigdy nie spotkałam aż tak kwiatowego aromatu. można się zakochać w tym zapachu - jak w najpiękniejszym bukiecie. idealny wiosną i latem, ale myślę, że i zimą, bo przypomina o pięknych chwilach.

przeuroczy

Dostałam go w prezencie od mojej kochanej siostrzyczki:*Strasznie piękny zapach-na mnie pachnie świeżymi różami a ja to uwielbiam.Niestety nie ma ich w Polsce dlatego zaznaczyłam że nie wiem czy kupię(po prostu pewnie ich nie dostanę).Zamierzam używać ich baaardzo oszczędnie.Nie lubię jak ktoś inny pachnie tym co ja dlatego tym bardziej się z tego zapachu cieszę:)Nie znam innego podobnego:)Co do trwałości-niesamowita.Cudowny kwiatowy obłok

3 rodzaje dolnej kreski

Zauroczył mnie

Zauroczył mnie już dawno temu - chyba ponad rok - kiedy w brytyjskim Cosmo znalazłam próbkę tego zapachu - była wtedy cała wielka i szeroko zakrojona kampania reklamowa z Carolyn McMurphy jako prześliczną panną młodą. Klasyczna wersja beautiful jest zdecydowanie nie moja, choć trochę mnie kiedyś kusiła, wersja Sheer ujęła mnie od razu jak powąchałam. Może to po części wina uroczych reklam? :D Ciągle Beautiful Sheer kojarzy mi się bardzo ślubie właśnie. Spodobał mi się, choć panną młodą nie jestem - zauroczył mnie, bo lubię bardzo lekkie kwiatowe wody. BS ma sporo wspólnego z Pleasures (które swego czasu uwielbiałam, i do których mam nadal wielki sentyment). Beautiful Sheer to dla mnie przede wszystkim zapach kwiatowo owocowy - te nuty czuć bardzo silnie - rześko, silnie, energicznie! Nic drzewnego tam nie wyczuwam ale może to to coś, co nadaje temu zapachowi taką obłędną trwałość? Bo on jest niesamowicie trwały - zapachy kwiatowe aż tak dlugo na mnie nigdy nie leżą, ten jest ewenementem. To trochę wtórne perfumy - jak je wreszcie zdobyłam i zaczęłam używać, pomyślałam sobie jak zwykle - ale to juz bylo... Przypomina mi dużo rzeczy, nie jest oryginalny, ale jest miły i wdzięczny, świetnie komponuje się z moją skórą. Lubię go zwłaszcza teraz do zwiewnych, kwiecistych spódnic.
Zapach jest w Polsce niedostępny (nigdy go nie widziałam w perfumerii, w Douglasach polegują jeszcze jakieś inne letnie wariacje - Beautiful Summer albo coś w tym stylu. Beautiful Sheer nigdy u nas nie było, szkoda trochę.

Uwielbiam ten zapach

Pierwszy raz wyczulam ten zapach na mojej dobrej znajomej, to... jej ulubione perfumy niezmiennie od lat...z czasem staly sie rowniez moimi perfumami gdyz nie moglam oderwac nosa od mojej znajomej ,kiedy tylko wyczulam na niej ten zapach......sa cudowne ,kwiatowe ale nie duszace bardzo delikatne , kobiece.....romantyczne...wprowadzaja mnie w dobry nastroj.....nadaja sie na kazda pore roku....

kobiecy i swiezy

co praweda nie mam tego zapachu w swojej kolekcji, ale racze sie testerami juz od dwoch lat jakos, wiec chyba moge napisac recenzje. wg mnie to najlepszy zapach estee i jakbym sie decydowala kupic ktorys z tej firmy, to zdecydowalabym sie wlasnie na ten. nie jest on skomplikowany, ale jest w nim cos ujmujacego. to polaczenie kwiatow i swiezosci. zapach wiosny, mlodosci, nieskomplikowanej radosci. bezpretensjonalny, czarujacy. swietnie pasuje do niego kampania reklamowa z panna mloda. mysle, ze kiedys sie skusze.

Bukiet dla Panny Młodej

Pierwszy zapach, który kupiłam absolutnie w ciemno - byłam go strasznie ciekawa; trudno ukryć, że jestem wielką fanką kompozycji Estee Lauder :)

Prosto z butelki oszałamia kwiatami, ale świeżo ciętymi i zachęca do prób. Taka też jest pierwsza nuta - jak ogromny kosz kwiatowych płatków, które jako mała dziewczynka sypałam w czerwcowej kościelnej procesji i w które uwielbialam wkładać nos :)

Rozwija się, niestety, w obezwładniający konwaliowo-fiołkowy (bardzo mocno czuć też lilie) aromat, wręcz ociekający słodyczą, na granicy bólu głowy - ten etap trwa jakąś godzinkę, już myślałam, że to będzie koniec naszej króciutkiej znajomości.

Szczęśliwie ostatnia nuta zaskakuje: popada niemal w swój pierwowzór ("Beautiful"): miód, piwonie i bez, z maślaną ambrą gdzieś w cieniu. Piękny, ciepły, szalenie kobiecy zapach; ten dopiero wydaje mi się odpowiedni dla "świeżutkiej niczym arbuz" Panny Młodej, zamiast nieco przesłodzonej wersji podstawowej.

Fakt, sprawia też wrażenie krzyżówki "Pleasures" i "Beautiful", a pod koniec "Intuition" i "Beautiful", ale na razie się polubiliśmy, choć generalnie nie przepadam za typowo kwiatowymi perfumami.

Na pewno lepiej nadaje się na cieplejsze pory roku, ale nie będę się przecież ograniczać kalendarzem! :)

Trwałość bardzo przeciętna.

Widywałam u nas w Douglasach zestawy "Beautiful Sheer", ale jakoś zniknęły, chyba firma wycofała ten zapach z Polski, a może i z Europy - tym bardziej cieszy mnie moja zdobycz! ;)