Sephora, Brilliant Makeup Palette (Błyszcząca paleta do makijażu)

Sephora, Brilliant Makeup Palette (Błyszcząca paleta do makijażu)

Paleta do makijażu zawiera 130 kolorów do makijażu oczu, ust i policzków: 72 cienie do powiek, 18 eyelinerów w kremie, 32 błyszczyki do ust, 8 różów i 2 „samouczki”. Kompletna paleta do makijażu oczu, ust i policzków z szeroką gamą kolorów, aby w nieskończoność zmieniać look od najbardziej dyskretnego do najbardziej odważnego. Matowe, perłowe lub opalizowane kolory podkreślą blask i będą towarzyszyć przy każdej okazji.

Tak!

W porówaniu do poprzednich rozbudowanych palet Sephory- ta jest najlepsza (jak narazie, może będą jeszcze lepsze). Cienie są o niebo lepiej dobrane kolorystycznie, oznaczenia na cieniach (hity) podpowiadają, które cienie mogą nas mile zaskoczyc. Znajdziemy tu odcienie zarówno ciepłe, chłodne jak i neutralne, o różnych wykończeniach. Pigmentacja jest bardzo przyzwoita, cienie trzymaja się na bazie cały dzień. Na niektórych bazach czasem w ciagu dnia tracją na intensywności.
Pomadki: lepiej napigmentowane niż wcześniej, ale z racji formuły, opakowania, nadal mają bardziej błyszczykową trwałosć. Jednak są bardzo przyjemne w noszeniu. Pojawiły się tu także kolory nude i koralowe, co jest dobrym pomysłem.
Kremowe cienie- trwałością nie zachwycają, ale w małej ilości stanowią przeciętną bazę, ale o pięknych kolorach. Posiadają również różne wykończenie (pojawił się nawet mat).

Róże i rozświetlacze: bardzo przyzwoite, pigmentacja zabójcza nie jest, nie da się zrobic sobie raczej krzywdy. Trzymają się na skórze, czasem lekko tracą na intensywności.

Opakowanie: ładne, ale mało poręczne. zajmuje dośc duzo miejsca

Ogromnym plusem jest także rezygnacja z marnowania miejsca aby tylko dodać aplikatory/pędzelki, które w tych paletach były koszmarnej jakości.

Dość dobra.

Paleta Sephora to dość dobry prezent dla osób, które lubią się bawić z makijażem.
Opakowanie jest solidne i ładnie wykonane,
Cienie do powiek są mniej lub gorzej napigmentowane, jeden beżowy wogóle mi się nie chciał nałożyć ani palcem ani pędzlem, Inne odcienie oceniam na bardzo dobrze, najlepsze są perłowe odcienie ,
Co do błyszczyków , niektóre mają okropne odcienie nałożone na usta nie lepią się ale pokazują suche skórki,
Eyelinery są ładne i nie odbijają się ładnie się rozprowadzają, róże są dobrze napigmentowane i mają ładne kolory
Jest jeden rozświetlacz, który mi się bardzo podoba i używam go nie tylko do rozświetlenia
Ogólnie paletka na plus, cienie ładne dobrze się blendują, i nakładają

i tak i nie :-)

Kiedys juz dostałam w prezencie palet€ sephory i praktycznie nic z niej nie wykorzystałam. Dzikie kolory, nie nadające się do użytku...

Tym bardziej byłam przerażona kiedy na gwiazdkę dopadła mnie ta paleta 😁

Na szczęście projektańci przemyśleli kolorystykę i jest duuużo lepiej pod tym względem:

Cienie- w moim odczuciu bardzo dobre. Bylyby rewelacyjne, ale kolory w ciągu dnia trochę pełzną i tracą na intensywności. Poza tym są miękkie, bardzo dobrze się rozprowadzają i blendują. Kolory dla ludzi. Polowa to beże i nudziaki, które nadają się do makijażu dziennego. Ja do dziennego wykorzystuję też polowę "wieczorową". Tam znajdziemy granaty i opalizujące kolory podkre$lające kontur oka. Ale i szarości czy ciemniejsze beżowo-szare odcienie.
Generalnie bardzo dobrze sie z nimi pracuje, rewelacyjnie napigmentowane i ładnie się blendują.
Cienie oceniam na plus.

Błyszczyko-szminki. Jakościwo są bardzo ok. Konsystencja fajna, nawilżają usta i nie kleją się. Niby super tylko nie zabierzemy ich ze sobą do poprawek. Powinna być wysuwana i zamykana przegródka-wyciągana z opakowania.

Szminkom dam plus mimo opakowania. Wygrzebuję je patyczkiem i przekładam do podróżnego mini pudełeczka.

Eyelinery- zbędne. To raczej kremowe cienie. Nie za bardzo zastygają- wtedy wyschłyby w opakowaniu. A skoro nie zastygają to i na powiece się "rozchodzą".

Róże - średnio. Dwa są w mojej kolorystyce. Poza tym są tak malutkie, że nie ma jak ich nabrać na pędzel. +/-

Minus za brak aplikatorów, choćby do cieni.

Generalnie takie zbiorowe kosmetyki nie zawsze są dla wszystkich trafione. Ale jeśli ktoś lubi uniwersalne palety może być zadowolony.

Ogólnie polecam z tym że nie wszystkim.
Ja swojej używam codziennie, w szczególności cieni i pomadek. Jestem generalnie rzecz biorąc zadowolona.

Dużo produktów w jednej palecie.

Paletę otrzymałam jako prezent świąteczny. Od razu uprzedzam - osobiście sama bym jej nie kupiła.
Po miesiącu używania zauważam:

PLUSY
*wiele kosmetyków w jednej palecie - jesteśmy w stanie wykonać pełny makijaż za jej pomocą
*cienie bardzo dobrze napigmentowane
*eyelinery mimo moich początkowych obaw nie odbijają się na powiece (opadającej!)
*cienie trzymają się bez bazy nawet 10 h przy cerze tłustej

MINUSY
*komplet zawiera wiele błyszczyków. Ich trwałość i pigmentacja nie zachwyca. Do tego dochodzi problem z poprawianiem makijażu ust w ciągu dnia. Kto będzie nosił całą paletę ze sobą? :D
*cienie są malusieńkie

Podsumowując uważam, że jest to dobry pomysł dla makijażomaniaczki, która zaczyna swoją przygodę z makeupem. Dużo produktów przyzwoitej jakości pozwoli na rozwinięcie umiejętności :)