Air

Air

Elegancki, czysty i świeży zapach dla wrażliwego mężczyzny; idealny na dzień.
Wyszukana kompozycja łączy harmonijnie wetiwerię, ambrę i bergamotkę z nutą anyżku.
Całość zakmknięta w przepięknym flakonie z mrożonego szkła autorstwa Laury de Santillana, przywodzącym na myśl okno z widokiem na niebo. Flakon to symbol zapachu, który ma kojarzyć się z powrotem do dzieciństwa i beztroski.
Linię zapachową uzupełniają kosmetyki pielęgnacyjne, m.in. woda po goleniu, żel pod prysznic czy dezodorant w sztyfcie.

Nuta głowy - bergamotka, anyżek
Nuta serca - olejek z wertiwera, hawajski wertiwer
Nuta bazowa - amber

Czy można żyć bez powietrza?

Zapach jak mgła. Otacza, ale nie przytłacza. Daje siłę, ale swą lekkością. Nie jest wytworny, ani zbuntowany, ani szczególnie wyszukany. Nie uzależnia, nie zniewala ani nie powala. Nie klęczysz przed nim na kolanach...

Ale jest.

Może ulotny, może subtelny. Ale trwa przy tobie cały dzień. Jest jak muśnięcie wiatru na policzku. Czuły dotyk. Spojrzenie. Jak pocałunek od ukochanego wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujesz i najmniej się go spodziewasz...

Po prostu jest.

Potrzebny. Zawsze. Jak powietrze...

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: jedno i tęsknię za następnym

Subtelny.

Oceniam na podstawie próbek używanych przez mojego mężczyznę. :)

Flakon jest piękny i oryginalny. Zapach - subtelny, delikatny, świeży, na codzień, czysty, nieskomplikowany, beztroski, optymistyczny, rześki, nienachalny, lekki, średniotrwały.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Bardzo ładny, ale nietrwały

To jest bardzo ciekawy i ładny zapach, ale ma jedną podstawową wadę, jest krótkotrwały.
Kompozycja jest prosta, lekka, otwiera się słodyczą bergamotki i anyżem, bergamotka dość szybko się ulatnia. Zostaje piękny anyż i dołącza do niego wetiwer w niewielkim stężeniu. I na tym się kończy ta kompozycja na mnie, trwa jakieś 3 godziny. Właśnie gdyby nie ta feralna trwałość dałbym lepszą ocenę.
Zapach typowo letni, przyjemny, lekki, transparentny.
Jest niczym bryza.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

Jak makijażem powiększyć usta

Więcej niż zapach.

Najpierw kilka słów o samym zapachu. Ujął mnie swą transparentnością i wyczuwalnością konkretnych akordów. Zaczyna się delikatnym połączeniem bergamotki i anyżu. Po krótkim czasie na wierzch wydobywa się delikatna, aczkolwiek najdłużej trwająca nuta haitańskiego wetiweru (znana mi w mocniejszej formie z Lalique Encre Noire). Zakończnie jest ciepłe, ambrowo-drzewne. Kompozycja jest transparentna i lekka, zwiewna, rzeczywiście "powietrzna", o średniej trwałości. No ale KENZOAIR to zapach na wiosnę i lato, kiedy nie potrzeba przytłaczających, ciężkich, snujących się za "nosicielem" zapachów. Wolimy poczuć się właśnie lekko i zwiewnie, w czym KENZOAIR będzie nam bardzo pomocny. Jednak KENZOAIR to więcej niż zapach. To pewien wielowymiarowy projekt olfaktoryczno-plastyczno-marketingowy, który bardzo do mnie przemawia. Lubię mianowicie, gdy zapach, flakon i spoty reklamowe tworzą logiczną i spójną całość (genialnie zrealizował to np. HERMES przy okazji męskiego TERRE). Podobnnie jest w przypadku KENZOAIR. Flakon ustawiony pod światło przekonująco przypomina okno z widokiem na błękitne niebo (świetny pomysł i przyzwoite wykonanie, wysokiej jakości tworzywo, "pofalowana", szorstka powierzchnia). Klip reklamowy zaś pełen jest słońca, przestrzeni, powietrza i nieba. Całość robi naprawdę przekonujące wrażenie. Thumbs up!

Używam tego produktu od: 2m-cy

najpiękniejszy męski Kenzo

Dla miłośników ouzo i Grecji.
Anyż w najlepszym, najszlachetniejszym wydaniu.
Plus głębsze, mocne nuty drzewne, żywiczne, vetiverowe akordy i ukochana lukrecja z anżeliką (lub arcydzięgielem - jak kto woli).
Damska Lolita Lempicka i tenże Kenzo - rodzeństwo idealne (aczkolwiek brat wypada lepiej).

Polecam chociaż na testy - zapach mocny i trwały, o 3 klasy wyżej niż inne banalne, beznamiętne męskie zapachy Kenzo.
Flakonik - małe dzieło sztuki.

Kupiłam lubemu - pokochał tak jak ouzo.
Więc żyjemy tak sobie w sielance i szczęściu :)

edit: już kupione następne :)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: oboje w trakcie 1-go

najlepszy kenzo

pierwszy raz wydawał mi się zbyt anyżkowy,jednakże za drugim podejściem dopiero go doceniłem.Oryginalny,świeży zapach,chyba najlepszy na dzień,i ciepłe lato.Długo wyczuwalny-nie wiem skąd opinie,że słaby,chyba nie mieli oryginału.A jeszcze lepszy w wersji Air intense-to dopiero trwałość.Polecam gorąco.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:1 90 ml

Jak powietrze - nietrwały...

Że świeży, że fajna butelka, że nawet całkiem sympatyczny - ale gdzie ta trwałość?...

Faceci kupują zapachy z myślą o trwałości i intensywności - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

I to jest zrozumiałe. Zwłaszcza w kraju, gdzie perfum może być równowartością 1/5 wypłaty. Zapach jest po to, żeby można go było poczuć.

Może dlatego właśnie 2 lata później powstał Air Intense. Ale to już jest naciąganie klientów. Dlaczego od razu nie dali ładnego, a jednocześnie trwałego i intensywnego zapachu?...

Kenzo, Air jest niczym powiew letniej bryzy. Nawet przyjemny, ale zbyt szybko ulatuje.

Ja potrzebuję trwalszych zapchów - Air mnie nie przekonał...

Używam tego produktu od: testy w pracy
Ilość zużytych opakowań: brak

anyżek i okolice

świetny,świeży zapach dla faceta...nie jest to jedna z setek banalnych"świeżynek" dostępnych w sklepach...dzięki dominującej nucie anyżku,trudny do pomylenia z innymi,zapach nie jest płaski,dodatek bergamotki dodaje mu swieżości i lotności,za to vetiwer i amber drzewnego ciepła i głębi.Świetnie rozwija się na skórze,nie dajcie się oszukać zapachowi jaki pozostaje na papierowym pasku,koniecznie spróbujcie na nadgarstku...Opakowanie cóż,dla mnie to dzieło sztuki,puste opakowanie samo w sobie może być ozdobą na półce...a do kupna zachęciła mnie ta oto reklama którą zobaczyłem kiedyś na jakiejś zachodniej stacji tv:
doskonały zapach na codzień,polecam wszystkim,zwłaszcza na cieplejsze dni;-)

Używam tego produktu od:nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:3/4 z 90 ml

Nie znam piękniejszych...

Większość męskich zapachów zlewa mi się w jeden, cedrowo-sandałowo-brutalowy ;) Ten zapach, zamknięty w chyba najładniejszym i najlepiej dopasowanym flakonie (jedyne perfumy, które mogłabym kupić wyłącznie dla lodowego okienka), wybitnie wyróżnia się brakiem typowej, prostej i nudnej męskości, opacznie chyba rozumianej przez większość twórców. Nie ma więc cedru, nie ma drzewności ani zieloności, ale jest bosko....

Anyżek... nie lubię anyżku, ale tutaj pięknie połączony z bardzo delikatną bergamotką otwiera zapach i właściwie od razu wiadomo, że się wącha coś ciekawego ;) Nie jest to zapach korzenny, ale na pewno dość ostry, wibruje na skórze. Anyżek delikatnie przebija się właściwie do końca, lekko chowa się pod bardzo przestrzennym i zaskakującym wetiwerem - ta nuta kojarzy mi się z damskimi Le Monde Est Beau (też Kenzo), gdzie użyta jest jako baza, ale pachnie identycznie, przynajmniej na mnie bardzo ostro, charakterystycznie, charakternie :) Wierzę, że może drażnić, jednak wąchając zapach nie mam wątpliwości, że nie miał się podobać wszystkim. Baza delikatna, ale nie ciepła - wspomnienie anyżku i wetiweru pobrzmiewające gdzieś pod ambrą sprawia, że zapach do ostatnich nut nie jest nudny i zachowuje swój charakter.

Rozważam zakup buteleczki dla siebie, ponieważ mój mężczyzna uważa, że są okropne (a zapachy z reguły są mu obojętne) i nawet dla mnie nie chce tak pachnieć. Ja się zakochałam. Nie polecam dla każdego, nie nadaje się na prezent, ale jest to moje perfumiarskie odkrycie roku - absolutny ideał od flakonika do ostatniej nuty...

Używam tego produktu od: próbki, testy, różne podejścia :)
Ilość zużytych opakowań: j/w

anyżowe

Nie będe sie rozpisywać - po prostu anyżek. Chyba najbardziej anyżowy zapach jaki wąchałam. Ciekawy przestrzenny, zapach zimnego powietrza. Typowo japoński pomysł i stylistyka. Rzeczywiście musi być dobry na kaca :) jak respirator.
Na pewno będzie oryginalny. Nie pasuje na wieczór, ale na jakieś luźne wypady.
Flakon atrakcyjny, pomysłowy.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

fajny!!

Ostatnio to ulubiony zapach mojego Męża. ja też bardzo go lubię, po Azzaro pour homme, ten Kenzo to dla nas miła odmiana.
Zapach orginalny, nietuzinkowy i rozpoznawalny. Ciepło-chłodny, słodko-gorzki, z nutą mega świeżego porannego morkiego powietrza.
Bardzo go lubię!!!
Azzaro którego nie znalazłam na kwc też jest moim ulubionym i nie wyobrażam sobie ojego Męża bez tego zapachu. Używa go od lat.
też polecam.

Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań; końcówka wielkiej drugiej butli

Średniak

Kupiłem sobie w ciemno 20 ml i szczescie ze nie wiecej. Zapach jest szczerze ochydny, aczkolwiek mozna w nim znalezc ciekawe nuty.

Najgorsze jest opakowanie. Niepraktyzne, kanciate- najgorsze z możliwych.
Wachajac ostatnio w Sephorze stłukłem tester, bo taki kanciaty, na szczescie obeszło sie bez placenia, bo sprzedaja tam moje dwie kuzynki ;)

Zapch 3 , butelka 2, całośc 2,5

Używam tego produktu od: lezy na polce kilka miesicey
Ilość zużytych opakowań: ze 3 ml z 20ml