Boots, Botanics, All Bright, Refreshing Eye Roll-On (Rozświetlający roll - on pod oczy)

Rozświetlający Roll-On pod oczy marki Boots Botanics jest w formie żelu, szybko redukującego zaciemnienia pod oczami i obrzęk. Metalowa kulka chłodzi okolice oka dodatkowo je odświeżając i rozjaśniając. Nawilża skore i sprawia, ze jest gładsza.
Nie zawiera parabenów.

chlodzacy, ale delikatnie podraznia

Krem kupilam zeszlej zimy podczas pobytu w Tajlandii, poniewaz zapomnialam z domu wlasnego kremu pod oczy. Wesja „roll-on“ wydaje sie byc bardzo wygodna w uzyciu, szczegolnie podczas podrozy.

Poczatkowo bylam faktycznie wyjatkowo zadowolona, az odkrylam, ze jesli sie stosuje ten roll-on, uzywanie kremu pod oczy z bardzo wysokim SPF to mus! Wprawdzie bylo to napisane na opakowaniu, ale nie wzielam tego na serio. I to byl blad!

OPAKOWANIE
Jest male, wiec zmiesci sie do kazdej torebki, mozna wziac je do bagazu podrecznego w samolocie, a do tego jest bardzo wydajny. Mozna sie „schladzac“ do woli, a przynajmniej tak by sie wydawalo, przed czym ostrzegam. Nie nalezy uzywac go zbyt czesto, ale o tym za chwile.

KONSYSTENCJA
Bardzo wodnista. Jednak mnie to nie dziwi, poniewaz gdyby byla za gesta nie przechodzilby przez drobniutkie szparki wokol metalowej kulki.
Dosyc szybko zasycha pod okiem i po krotkim czasie nie ma wcale wrazenia glebokiej pielegnacji tej okolicy czy nawilzenia.

DZIALANIE
Troszke nawilza, ale raczej doraznie i na krotki czas. Poniewaz zdarzalo mi sie stosowac go w ciagu dnia, ot tak, jak mnie tylko naszla ochota, okazalo sie, ze podraznia on moja skore, ktora po jego nalozeniu stala sie czerwona, piekla i zaczela sie marszczyc (kilka dni po zaprzestaniu uzywania wszystkie objawy zniknely). Bylo to glownie spowodowane tym, ze bylam w Tajlandii i nie uzywalam na okolice bezposrednio pod oczami zadnego kremu z filtrem przeciwslonecznym. To byl bardzo duzy blad, poniewaz podczas uzywania tego roll-ona skora pod oczami staje sie bardzo wrazliwa i nawet lekkie slonce ja parzy.
Okazuje sie jednak, ze generalnie ten produkt nie nadaje sie do wrazliwej skory i nawet pozniej, jak uzywalam go juz tylko w domowym zaciszu na noc, takze piekl przez kilka minut po nalozeniu.
Poza tym, ze dobrze odswieza nie jest to produkt wygladzajacy pierwsze zmarszczki ani wygladzajacy.

Podsumowujac:
Jednak nadal szukam idealu. Dla odswiezenia polecam.

Używam tego produktu od: lutego 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 cale