Sante Naturkosmetik, Family, Jeden Tag Shampoo Apfel Quitte (Szampon do codziennego mycia włosów ` Jabłko i pigwa`)

Odświeżający szampon jabłkowy marki Sante jest przeznaczony do częstego mycia włosów. Ekstrakt z jabłka, pigwy i bio-aloes zapewniają włosom nawilżenie i zdrowy, błyszczący wygląd. Wszystkie składniki pochodzą z biologicznie kontrolowanych upraw, a kosmetyki Sante posiadają wyróżnienie "kontrolowanych kosmetyków naturalnych".

okropny: przesusza, koltuni, matowi

Z jednej strony jest to szampon naturalny z bio skladnikami, a z drugiej strony najgorszy, jakiego w zyciu uzywalam.

KONSYSTENCJA
Typowa dla szamponow, troszke bardziej plynna niz innych, ale to raczej bez roznicy.

DZIALANIE
Szampon juz podczas mycia wlosow daje wrazenie, ze cos jest nie tak. Jego szorstkosc, a wlasciwie wlosow, ktore nie maja poslizgu, koltunia sie i dziwnie sie placza pod palcami daje znak, ze to nie jest dobry produkt, mimo swietnego skladu.

Zmywa sie z wlosow dosyc latwo, ale jesli chcemy zmyc szampon suchy lub puder zwiekszajacy objetosc, trzeba uzyc sporej ilosci (=mniejsza wydajnosc).
Olej lniany zmywa bez problemu.

Po umyciu:
Skora glowy mnie swedzi (kilka h pozniej), wlosy sa szorstkie, pusza sie, odstaja we wszystkie strony (moje wlosy sa z natury normalne i proste, zazwyczaj wyjatkowo latwe w pielegnacji), nie daja sie rozczesac, sa matowe, skoltu.nione i nawet jesli uzylam wczesniej najlepszej odzywki na swiecie pomaga ona jedynie przywrocic lekko blask i rozczesac. Wlosy nadal sie pusza, sa bez zycia i w dotyku sa po prostu szorstkie.

SKLAD
Wlasciwie bardzo dobry, same "zdrowe" dodatki i do tego niektore z nich w wesji bio. Kosmetyk zdecydowanie naturalny.
Niestety ja, szczerze mowiac, mam gdzies jak bardzo "dobry" jest ten produkt, jesli moje wlosy wygladaja i czuja sie po nim koszmarnie. Nie jestem ani zwolenniczka, ani przeciwniczka silikonow i szamponow wyprodukowanych na chemicznych skladnikach, ale szczerze mowiac wole stosowac wlasnie takie, jesli moje wlosy wygladaja po nich zdrowo i blyszcza, a nie super naturalne, po ktorych polowa wlosow zostaje na szczotce, skora swedzi, a wlosy sa matowe, jakbym przebyla wlasnie jakas chorobe.

Ponownie nie kupie. Moje wlosy potrzebuja prawdziwej pielegnacji, a ten szampon poza obietnicami swietnego skladu tylko szkodzi moim wlosom.

Używam tego produktu od: listopada/grudnia 2015