seria Len&Retinol, Maseczka młodości na twarz i szyję

seria Len&Retinol, Maseczka młodości na twarz i szyję

Zawiera układ współdziałających substancji aktywnych: biokompleks z nasion lnu, Retinosfery CE (stabilny system dostarczania skórze witamin C,E, retinolu dzięki zamknięciu w mikronośnikach), wyciąg z zielonych alg morskich. Polecana jest do każdego rodzaju cery, do stosowania na noc, kiedy skóra twarzy i szyi jest najbardziej podatna na działanie substancji aktywnych. Szczególnie polecana dla cery zniszczonej i tracącej elastyczność. Działanie na skórę twarzy i szyi: opóźnia procesy starzenia - rozjaśnia i rozświetla - długotrwale i głęboko nawilża - odżywia i regeneruje. Zalecany czas pozostawienia na twarzy: 15 minut.

p>

Bez sensacji

Taka sobie maseczka. Kupiłam ją ze względu na bardzo bogaty skład (retinol, witaminy) i działanie odżywcze. Jest wygodna w użyciu, szybko sie wchłania, mnie nie mrowiło (może mniej retinolu w nowszych seriach?), konsystencja OK, zapach średni - kojarzy mi sie z proszkiem E lub innym środkiem czystości. A rezultat hmm ... Jest na tyle dobry, że nie musiałam juz wklepywać kremu na noc - sama maseczka wystarczyła (wmasowałam 3 solidne porcje, które wsiąkły błyskawicznie). Owszem skóra po niej jest miła w dotyku i elastyczna (chociaż moja normalnie jest elastyczna - być może w przypadku skóry tracącej tą właściwość i z widocznymi zmarszczkami maseczka rzeczywiście dałaby widoczny gołym okiem rezultat, ale na razie trudno mi to stwierdzić), dość dobrze nawilżona, ale do długotrwałego efektu jej daleko. Na drugi dzień rano skóra zachowuje się tak, jak po nałożeniu jakiegokolwiek kremu na noc (powtarzam - od maseczki wymagam jednak czegoś więcej niż od kremu). W sumie poprawny lecz przeciętny produkt na trójkę.

Nie dla mnie

Kupiłam kiedyś tę maseczke zwiedziona jej interesującym składem, ale niestety nie była w stanie jej uzywać. Owszem dość lekka konsystencja, niezły zapach, ale po nałożeniu potwornie piekła mnie skóra, a po zmyciu buzia była zaczerwieniona i wyraźnie podrażniona. Więcej jej nie kupię, do mojej cery się nie nadaje.

Polecam!

Jedna z najlepszych maseczek, jakie wypróbowałam - trafiła już na stałe do zestawu moich niezbędnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Działa dość silnie, po nałożeniu odczuwa się lekkie szczypanie twarzy. Ale efekt jest natychmiastowy: rozjaśnienie i napięcie skóry, która staje się miękka i gładka w dotyku (powiedzmy, że wygląda młodziej). W stosunku do pierwszej tylko "lnianej" serii tej firmy, duży postęp - jest lżejsza, przyjemna w użyciu, no i przede wszystkim bardzo skuteczna.