Inglot, Fast Drying Topcoat (Przyspieszacz schnięcia)

Inglot, Fast Drying Topcoat (Przyspieszacz schnięcia)

Top Coat - szybkoschnący lakier do stosowania na emalię lub bezpośrednio na płytkę paznokcia.
NIE ZAWIERA:
- toluenu
- formaldehydu
- ftalanu dibutylu (DBP)
- kamfory

U mnie się nie sprawdził

Poprosiłam panią w Inglocie, żeby poleciła mi jakiś dobry utwardzacz do lakierów, dzięki któremu dłużej by się trzymały. Pani poleciła mi to. Szybko zasychał, fakt, ale obecnie lakiery i tak dobrze sobie z tym radzą, nie potrzebują dodatkowego wsparcia.
Za to pod względem przedłużenia trwałości lakierów, kompletnie się nie sprawdził - czy z nim, czy bez, lakiery trzymały mi tak samo. Dosłownie żadnej różnicy. Byłam troszkę załamana, ale to był mój pierwszy produkt tego typu. Potem odkryłam preparaty, które działają;)

w porządku

+ ładnie się nakłada
+ dobry aplikator
+ dostępność w salonach i stoiskach inglot
+ lakier spokojnie trzymał się kilka dni i nie odpryskiwał
+ lakier dość szybko wysychał

Bardzo przyzwoity topcoat, ale mógłby być tańszy.

Dobry

Bardzo dobry Top COat, stosowałam go z róznymi lakierami i ze wszystkimi świetnie sobie radził. Lakier wytrzymywał spokojnie 7 dni bez odpryśnięcia. Jedyny minus to to, że bardzo szybko gęstnieje w buteleczce :(

Inglot swatche sypkie cienie

Faktycznie przyspiesza wysuszanie

Utwardzacz jak utwardzasz, można znaleźć takie same w niższej cenie, aczkolwiek jest dobry.
Dość szybko gęstnieje i glucieje.
Wolę inne produkty za niższą cenę

Dla mnie - cudotwórca!

Zaznaczę na wstępie - nie przetestowałam w swoim życiu wielu top coatów, przez moje dłonie przewinęły się głównie produkty tańszych firm (które dawały tyle co nic) oraz słynny Insta-Dri od Sally Hansen, który był naprawdę bliski ideałowi. Jednak to ten lakier nawierzchniowy od Inglota posiada cechy, które sprawiają, że używam go z wielką przyjemnością i będę kupować tak długo, jak będą go produkować.

+ Naprawdę PRZEDŁUŻA TRWAŁOŚĆ lakieru. Nie wiem, jak to się dzieje, ale na moich paznokciach tworzy po wyschnięciu twardą powłokę odporną na uderzenia, zadrapania, odpryski. Generalnie na moich paznokciach lakiery utrzymują się dość długo, ale przy tym top coacie maluję je raz na tydzień - głównie dlatego, że paznokcie odrastają i po 7 dniach manicure po prostu wymaga odświeżenia. Natomiast odprysków przy nim nie miewam prawie wcale przy żadnym lakierze kolorowym, bez względu na firmę.
+ Jak wyżej - współpracuje z lakierami wielu firm, a mam w swojej kolekcji Chanel, Dior, YSL, ale także Golden Rose czy Miss Sporty.
+ Pięknie SZKLIŚCIE BŁYSZCZY. Niesamowicie nabłyszcza każdy lakier, paznokcie wyglądają bardzo elegancko.
+ Sprawia, że kolor lakieru pod nim wydaje się bardziej nasycony.
+ Ma fantastyczną, rzadką konsystencję. Nie na tyle rzadką, by zalewać skórki, ale na tyle rzadką, by nie tworzyć na paznokciach grubej skorupy.
+ Pierwszą buteleczkę mam prawdopodobnie od ponad roku - lakier minimalnie zgęstniał, ale nadal jest o wiele rzadszy niż inne znane mi top coaty.
+ Super wydajny.
+ Duża pojemność buteleczki - 15 ml.
+ Cena - moim zdaniem naprawdę korzystna, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakość-ilość-wydajność.
+ Chociaż mam dużą płytkę paznokcia, to pasuje mi także pędzelek. Jest mały, ale dość elastyczny i łatwo nim manewrować przy skórkach.

Niestety, mój ulubieniec nie jest pozbawiony wad.
- Pędzelek jest za krótki i niestety, gdy zużyjemy większość produktu, a na dnie pozostanie ok. 1/5, naprawdę trzeba dobrze manewrować, by wydobyć resztę. Ale da się to zrobić ;)
- Wcale nie schnie tak super szybko. Choć zaraz po pomalowaniu paznokcie mogą wydawać się suche, to warstwy pod tym top coatem są tak jakby "rozmiękczone" i można nabawić się odgniotków. Na solidne wyschnięcie trzeba dać mu ok. godzinę.

Podsumowując - na moich paznokciach ten top coat sprawdza się fenomenalnie i zawsze będę do niego powracać. Znam jednak osoby, które za nim nie przepadają ze względu na długie schnięcie. Dla mnie najważniejsza jest przedłużona trwałość lakieru, ładny połysk i brak uczucia grubej warstwy utwardzacza na paznokciu, a ten top coat mi to zapewnia.
Polecam wypróbować, nie są to wielkie pieniądze, a być może ten produkt skradnie serce ;)

Używam tego produktu od: prawdopodobnie ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 buteleczkę, w ruch poszła już druga

dobry.

Jego aktualna cena to 21zł.

Jest to dobry top coat.
+lakier trzyma sięz nim dłużej
+ładnie nabłyszcza
+jest łatwo dostępny

+/-wystarsza na długo, chociaż zdaża się, że gęstnieje i wtedy jest już nie do użytku

-nie wysusza lakieru, który jest pod nim, a jedynie sam w miarę szybko schnie, przez co mimo, że wierzchnia warstwa jest sucha to i tak można narobić sobie odcisków na dolnych wartswach.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: około dziesięciu

Przedłużający, ale wolnoschnący

Od top coat-u oczekuję przede wszystkim, że przedłuży trwałość lakieru.
Od top coat-u, który ma w nazwie "szybkoschnący" oczekuję, że całość szybko wyschnie.

Ten faktycznie, przedłuża trwałość lakieru (u mnie o jakieś 2-3 dni), ale nie dość, że wysycha wolno, to odnoszę wrażenie, że wręcz spowalnia wysychanie całości - lakier nałożony samodzielnie bez tego top coatu wysycha krócej.

Wykończę tylko buteleczkę, którą mam i poszukam czegoś bardziej dla mnie odpowiedniego.
Od Inglota oczekiwałam więcej.

Natomiast "+" należy się za wydajność - używam go od kilku miesięcy, a prawie nic nie ubyło z buteleczki.

Nie kupię go ponownie z dwóch powodów: jest bardzo wydajny i na długo jeszcze starczy oraz dlatego, że zamierzam później poszukać lepszego dla mnie produktu.

Używam tego produktu od: 3-4 miesiące

Bardzo dobry wysuszacz! Obecnie nie znam lepszego...

Inglot Fast Drying jest najlepszym top coat\'em wysuszającym jaki do tej pory spotkałam, a wypróbowałam ich trochę.

APLIKACJA:
Bezproblemowa, dosyć rzadka konsystencja, precyzyjny pędzelek zapewniają, że aplikacja jest dziecinnie prosta.

KONSYSTENCJA: rzadka, ale nie lejąca się- łatwo się nią operuje. Pierwszą buteleczkę wykończyłam do dna, konsystencja nie zmieniła się, nie zgęstniała (maluję paznokcie bardzo często- co 2-3 dni, czasem codziennie). Z czasem może delikatnie zabarwić się nie różowo, ale absolutnie nie wpływa to w żaden sposób na aplikację- nawet na białym lakierze jest dalej idealnie przeźroczysty.

NABŁYSZCZANIE: Top coat pierwsze parę godzin szkliście błyszczy (tak jak na załączonym zdjęciu). Po paru godzinach paznokcie tracą szklistość, ale połysk jest dalej zachowany. Ja jednak codziennie odświeżam manicure kładąc kolejną warstwę top coatu

DZIAŁANIE: Nie wiem skąd takie opinie, że długo schnie. Na moich paznokciach (lakiery to raczej OPI i Essie) schnie błyskawicznie. Po 5 minutach mogę iść i robić co tylko chcę, jednak uważając by nie zahaczyć mocno lub znacznie odcisnąć paznokci. Po pół godzinie tworzy twardą powłokę odporną na zarysowanie i odpryskiwanie.

TRWAŁOŚĆ: Jak pisałam wcześniej- zmieniam kolory bardzo często więc ciężko określić mi trwałość. 3 dni to najdłuższy okres jaki nosiłam manicure z Inglotem- zero odprysków czy wytartych końcówek. Poza tym wszędzie zaznaczam, że trwałość i lakier/bazy/top coatu- zalezy od kondycji naszych paznokci! Na słabych, miękkich, rozdwajających się paznokciach każdy, nawet najlepszy manicure ma słabe szanse na przetrwanie (wiem to po sobie... więc JEMY DUŻO BIAŁKA DZIEWCZĘTA! :-))

OPAKOWANIE: tu właściwie jeden mały minus i odejmuję pół gwiazdki- po zużyciu 2/3 opakowania trzeba manewrować buteleczką by nabrać produkt. Nie jest to szczególnie męczące, ale można by ten problem obskoczyć.

Podsumowanie: Opinie są skrajne, ale ja polecam serdecznie wypróbowanie na własnych paznokciach. 20pln to nie aż taki duży wydatek, a może nawiązać się dłuższa znajomość tak jak w moim przypadku :-)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiej buteleczki (15ml)

na pewno nie fast drying

to jest jeden z gorszych top coatów, jakie używałam.
używam jej razem z lakierami inglot

+ ładnie nabłyszcza
+ \'wydobywa\' kolor
+ nie smuży

- baaardzo długo schnie
- nie zauważyłam przedłużenia trwałości lakieru

Bardzo dobry top coat

Nie przepadam za lakierami z inglota, ale słyszałam, że ten top coat bardzo przyspiesza wysychanie lakieru. Szukałam alternatywy dla mojego drogiego i słabo dostępnego top coata i skusiłam się do zakupu inglota

Pierwsze wrażenia były kiepskie, do tej pory nakładałam na paznokieć dwie warstwy lakieru, a dopiero potem top coat i wszystko szybciutko i pięknie schło. Z inglotem takie numery nie przechodzą, trzeba go nałożyć po każdej warstwie. Trochę to zajęło zanim się rozumieliśmy, ale kiedy to się już stało to jest moim ulubionym topem.

Plusy:
+ szybkość działania
+pojemność
+ wydajność!!! - używam od kilku miesięcy, maluję paznokcie przynajmniej dwa razy w tygodniu, zawsze nakładam dwie warstwy, a zużyłam może 2/5 opakowania
+ dobra cena
+ konsystencja

Minusy - tylko jeden malutki minusik
- pędzelek ściąga odrobinę koloru z paznokcia i przez to mój top coat ma obecnie delikatnie różowy kolor

Używam tego produktu od: przynajmniej 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nie mogę skończyć 1 opakowania

najlepsza

Nie wyobrażam sobie w tej chwili malowania i zdobienia paznokci bez tego coatu. Jak dla mnie ma same zalety:

+ przedłuża trwałość (z 2-3 dni do ok. tygodnia - serio!);
+ "wyciąga" kolory;
+ szybko schnie;
+ precyzyjny pędzelek, maluje szybko i bez problemu;
+ cena;
+ wydajność;
+ dostępność.

Polecam wszystkim. Najlepszy top coat ever.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

mój kultowy kosmetyk

Stosuje od lat! Nie znam innego takiego produktu. Może dlatego, że nim zachwycona nigdy nie szukałam niczego innego :-)
\\nSzybko schnie, każdy lakier po nim wyglada super, paznokcie są błyszczące i dodatkowo chronione. Z nim nie muszę poprawiać pomalowanych paznokci przez kilka dni. Nie ściera się. Wyjątkowo trwały. Poza tym: nawet jak pomaluję paznokcie lakierem i nie wyjdzie mi super gładko, to Inglot Topcoat to poprawi i wyglądam jakbym wyszła właśnie od kosmetyczki! :-)