Kenzo, Wild EDT

Kenzo, Wild EDT

Kenzo Wild jest to limitowana edycja na rok 2015 dostępne tylko w niektórych lotniskach międzynarodowych.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: różowy grejpfrut, granat i różowy pieprz;
nuta serca: piwonia, kwiat pomarańczy i zielony migdał;
nuta bazy: piżmo, cedr i biała herbata.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

ciekawe to

Z tą wersją Kenzo spotkałam się na lotnisku bodajże w LA ale głowy nie dam. Buteleczka z prostego lekko barwionego szkła przyznam że nie zwróciła mojej uwagi-dopiero nazwa Kenzo mnie zwabiła.
Lubię perfumy tego Pana. Mają taką swoją charakterystyczną słodko-rześką nutę, pewnie opatentowana molekuła no ale Kenzo sie przecież nie przyzna :P
Otwierają się mocnym ostro- cierpkim kopem pieprzu i grejpfruta. Pieprz zostaje na skórze przez cały okres projekcji i chwałą mu za to :)
Dalej robi się lekko musująco przez kwiat pomarańczy i gdy myslę że tak słodko już zostanie wybija się migdał.
Ciekawa odsłona migdała-nie jest cukrzony jest lekko gorzkawy. W połączeniu z pieprzem i lekko kwaśnym pomarańczem tworzy niesamowitą słodko-gorzką mieszankę która momentami orzeźwia a czasem otula.
Całość spowija kremowe piżmo i herbata-ale ta świeżo parzona delikatna.
Całość jest niebywale harmonijna i ładna.
Kojarzy mi się z beztroską i wakacjami chociaż noszę je nawet zimą. Nie wiem czy do nich wróce, bo nie wiem czy są jeszcze do kupienia :)