Kari, Fuchsia EDP

Kari, Fuchsia EDP

Fuchsia to urzekający, słodki aromat, idealnie podkreśli charakter spontanicznych, pełnych życia kobiet.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: owoc liczi, bergamotka
nuta serca: róża
nuta bazy: wanilia, piżmo

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Nie dla mnie

Cóż, mogę powiedzieć, że jest to na pewno zapach specyficzny, bardzo intensywny i tylko dla osób, które lubią połączenie piżmowo-kwiatowe. Ja do takich nie należę i zapach kompletnie nie przypadł mi do gustu. Dostałam go w zeszłym roku w prezencie, sama na pewno bym się na nie nie skusiła.

OPAKOWANIE

Bardzo ładny prosty kartonik w kolorze fuksji i bieli, z logo marki oraz nazwą zapachu - elegancki choć minimalistyczny, zawinięty w folię. Opakowanie perfum jest również klasyczne, ale bardzo mi się podoba. Szkło oraz złoty atomizer prezentują się ładnie, cyrkonia w kolorze fuksji również dodaje mu uroku. Całość prezentuje się całkiem dobrze, czego o zapachu powiedzieć nie mogę.

ZAPACH

Perfumy mają kolor.. różowy, całość więc idealnie pasuje do kartonika. Od początku projekcji jest to zapach mocny, intensywny, wręcz duszący i przytłaczający. Nie wyczuwam w nim wcale żadnej orzeźwiającej nuty owocowej, tylko piżmo i duszącą wręcz różę, w tle nieznacznie wyczuwalną wanilię. Na szczęście utrzymuje się na skórze tylko kilka godzin, po jakichś 3 nie wyczuwam go aż tak bardzo, więc trwałość jest średnia. Niemniej jednak te 3 godziny wystarczą mi, aby nabyć się migreny. Wypróbowałam go kilka razy i za każdym razem to samo, więc perfumy na pewno komuś oddam, ale ani moja mama ani przyjaciółka nawet nie chcą tknąć tego zapachu, coś w tym jest. Oprócz ładnego kartonika, flakonu, ciekawego koloru perfum, średniej trwałości, nie widzę plusów.

PLUSY
+ ładny kartonik
+ śliczny, delikatny flakon
+ ciekawy kolor perfum idealnie pasujący do opakowania
+ średnia trwałość

MINUSY
- bardzo męczący, przytłaczający zapach
- wysoka cena

Druga klasa, chociaż nie najgorsze

Dostałam wszystkie trzy zapachy do przetestowania i z przykrością stwierdzam, że Fuksja ze mną nie pozostanie - idzie w świat.
Początkowo nawet mi się podobała, była stosunkowo mocna i intensywna, w cenie promocyjnej wydawała się rozsądnym produktem, jednak po miesiącu spędzonym z nią (oraz Szampanem i Złotem na zmianę) znudziła mnie bardzo. Nie ma w sobie niczego charakterystycznego, po jakimś czasie wietrzeje - nie całkiem, ale znacznie traci na intensywności, można nawet powiedzieć, że przekształca się w inny, o wiele słabszy zapach.
Flakon taki sobie.
Mimo wszystko chyba najładniejsza z całej trójki.
Czuję róże, wanilię, piżmo, reszty jakoś nie bardzo, to prosta kompozycja.
Trwałość średnia w stronę niskiej.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu