Nivea, Q10 plus, Krem przeciwzmarszczkowy nawilżający na noc

Nivea, Q10 plus, Krem przeciwzmarszczkowy nawilżający na noc

Formuła kremu Nivea Q10 plus, stosowana regularnie, zwiększa naturalny poziom koenzymu Q10 i kreatyny w skórze, skutecznie zwalcza zmarszczki od wewnątrz, redukuje ich widoczność oraz pomaga zapobiegać powstawaniu nowych. Intensywnie pielęgnująca formuła regeneruje skórę nocą, kiedy jest najbardziej podatna na wchłanianie składników nawilżających. Tolerancja dla skóry potwierdzona dermatologicznie. Produkt odpowiedni również dla skóry wrażliwej.

Co mogę o nim napisać, to to że na pewno mi nie zaszkodził, tj. nie zapchał, nie uczulił. Jedynie nie mogę go stosować w okolicach oczu, bo trochę pieką.
Jeśli chodzi o zapach, to taki klasyczny krem Nivea, lekko stonowany, nie drażni przy codziennym stosowaniu.
Kremu używam od 3-4 miesięcy, nie mogę napisać żebym zauważyła poprawę w kwestii wygładzenia drobnych zmarszczek. Nawilżenie jakieś jest, nie mogę powiedzieć, bo przy regularnym stosowaniu razem z kremem na dzień, moja cera w okresie zimowym jakoś dawała radę i nie była tak przesuszona jak to miała w zwyczaju.
Czy mogę polecić? Myślę że tak. Ja jestem trochę wymagająca w kwestii kremów do twarzy, a ten mnie nie rozczarował. Za taką cenę jest to produkt wart przetestowania.

Solidne nawilżenie, bardzo dobre wygładzanie skóry

Wszystkie wiemy, jak trudno jest ocenić działanie przeciwzmarszczkowe kremu. Nie da się ot tak stwierdzić, że wygładza lub nie wygładza zmarszczek - więc w mojej recenzji skupię się przede wszystkim na działaniu pielęgnacyjnym i jakości kremu, która wynika z jego składu, a co za tym idzie - w dłuższej perspektywie będzie działać przeciwzmarszczkowo lub nie.

Gdy zerkniemy na skład, jest to naprawdę dobry zestaw. A koenzym Q10 z potwierdzonym działaniem przeciwstarzeniowym pozwala zaufać w działanie przeciwzmarszczkowe. Tak więc pierwszy plus - za trafiony skład.

Drugi plus - formuła kremu. Bardzo treściwa, a jednocześnie nie ciężka, nie woskowata, kremowa, aksamitna. Nakładanie go to przyjemność, jest bardzo miękki, szybko wtapiający w skórę. Poważnie, bardzo, bardzo lubię go nakładać.

Krem zostawia na twarzy rodzaj ochronnego filmu - nie mam na myśli lepkości czy tłustości (choć to bogata formuła, więc jest nieco tłusty - mnie to nie przeszkadza, kojarzy mi się z konkretnym działaniem), ale wrażanie rozciągniętego w czasie nawilżania, a bardziej nawet odżywiania skóry.

Cera po użyciu kremu - miękka, bardzo nawilżona, gładka. Efekty są widoczne rano po przebudzeniu, a przy dłuższym stosowaniu stan skóry mam wrażenie się poprawia (moja mniej się teraz wysusza). Czy działa przeciwzmarszczkowo, okaże się :P na razie wierzę w prewencję i właśnie skuteczne kremy, i pomimo przekroczonej 30tki moja skóra nie wykazuje raczej takiego wieku. Zakładam, że także dzięki takim właśnie kremom :)

Opakowanie - elegancki słoiczek, dobra pojemność (50 ml), krem jest wydajny, choć u mnie mniej - chętnie nakładam go dużo, moja miejscami sucha cera potrzebuje sporej ilości, by czuła się zadowolona. Nakładany w tak dużej ilości nie zapycha porów (ale też nie mam do tego skłonności).
Nie podrażnia.

Bardzo dobre nawilżenie i komfort dla skóry. Ma wszystko, co krem przeciwzmarszczkowy mieć powinien, warto spróbować.

zaskoczenie

Miałam pod ręką próbkę tego kremu, aczkolwiek nie zamierzałam jej używać :-) skłoniło mnie do tego lenistwo , nie chciało mi się wracać do łazienki, a próbka była pod ręką.

Po przetestowaniu kupiłam zaraz całe opakowanie. Krem zaskoczył mnie składem. Nie ma parafiny, parabenów ani zapychaczy. W roli nawilżacza masło shea. Konsystencja treściwa, idealna na zimę, poza tym na noc nie przeszkadza mi warstewka ochronna, a wspaniale wchłania się w ciągu nocy. Zapewnia skórze bardzo dobre odżywienie i nawilżenie. Skóra jest ukojona i czuć, że jest "nakarmiona".

Zapach klasycznej Nivei na plus.

Nada się i dla cery mieszanej i dla suchej.

Zawiera q10 o ponoć udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym.

Nie zawiera szkodników, które kojarzą mi się z Niveą. Krem na dzień pod tym względem, już nie wygląda tak różowo.

Polecam.

IDEAŁ

Zalety:
- nie zapycha (nie zawiera parafiny)
- nie podrażnia
- wygładza pierwsze zmarszczki 30-latki
- idealny na dzień na zimę, a na noc o każdej porze roku: jest gęsty, treściwy, odżywczy, goi drobne ranki i łagodzi zaczerwienienia (ma w składzie m.in. masło shea)
- wydajny, wystarczył mi na 3,5-4 miesiące
- cudowne, eleganckie, wygodne opakowanie (żółte wnętrze granatowego słoiczka mnie rozbraja, Nivea kupiła mnie tu dbałością o estetykę)
- niska cena (zapłaciłam 29 zł w osiedlowym sklepie)
- jakością ten krem dorównuje moim ukochanym produktom z Vichy, a wręcz je przewyższa. Dlatego oznaczam go jako KWC i daję 5 gwiazdek.