Sequissimo, Baume Intense (balsam do cery odwodnionej)

Sequissimo, Baume Intense (balsam do cery odwodnionej)

Intensywny balsam nawilżający dla każdego rodzaju cery odwodnionej. Głęboko nawilża i regeneruje wysuszoną skórę. Można stosować na całą twarz, również pod oczy. Nadaje się do stosowania w okresie mrozów.

Wg. mnie: kremik ma żelową konsystencję, ładnie pachnie, wspaniale nawilża, nie pozostawia tłustej warstwy, NIE MA W SKŁADZIE ŻADNYCH ZAPYCHACZY!!!

mocno perfumowany...

Zapewne to wina tego, ze niestety skóra coraz bardziej dojrzała staje się wrazliwsza- powróciwszy po kilku latach do tego kremu z przykroscia muszę stwierdzic, ze lekko mnie szczypał... Fakt, mam teraz okres nadwarażliwosci na wszelkie składniki drażniące, ale stanowczo twierdzę, iż producent mógłby choćby o połowę zmniejszyć ilości fragransu... Owszem, piekny zapach, ale zbyt silny- stąd wywołuje podrażnienie na skórze....Potwierdzam natomiast wspaniałe działanie nawilżające tego kremu, bardzo dobrze wchłania się, nie pozostawia ani odrobimy tłustej powłoczki, którą z kolei pozostawiają inne nawilżacze... Polecam go zatem jako dzienny kremik, pod filtry ;) i makijaż. Rzeczywiście nie zapycha porów, będzie zbawieniem dla cer tłustych, ale nie nadwrażliwych. Ma świetną konsystencję, wodnego różowego żelu -sorbetu, podobnego do aquasourców biothermu :)
Mimo, ze jest dobrym i przyjaznym nawilzaczem odejmuję mu gwiazdki za gryzący fragrance.
W sumie kończę drugie opakowanie, pierwsze zużyłam jakieś 6 lat temu i przyznam, że wówczas byłam bardziej zadowolona. Raczej nie kupię go już więcej...

Super!

Balsam uratował moją przesuszoną klimatyzacją skórę. Już po kilku zastosowaniach na noc nie miałam w ciągu dnia problemów z 'pergaminowieniem" skóry twarzy.
Nakładanie tego kremu na twarz to czysta przyjemność, bo lekko chłodzi.
Oczywiście nie uczula.
Niestety ta cena :( ....

Bardzo mi pomógł

Od pewnego czasu walczę jak lew z odwodnieniem skóry twarzy. Jednocześnie doznałam nawrotu zmian trądzikowych, co walkę tę skutecznie utrudniało. Potrzebny był mi krem, który skórę skutecznie nawilży, a jednocześnie nie zapcha mi porów i nie spowoduje kolejnych wyprysków i nie "dokarmi" już istniejących. I ten krem bardzo mi pomógł. Nie zrobił tego od razu, to fakt, nie od pierwszego zastosowania, ale po przeszło tygodniu stosowania na dzień i na noc moja cera odżyła wyraźnie. Nie jest już ściągnięta ani przesuszona. Ponadto skóra wygląda bardzo ładnie, jest jędrna i ma ładny koloryt, nie pojawiła się też żadna nowa niespodzianka. Podoba mi się też to, że krem można z powodzeniem stosować pod oczy, gdzie również miałam bardzo przesuszoną skórę, a teraz jest już w stanie prawie idealnym. Nie spowodował przy tym najmniejszego podrażnienia skóry pod oczami. Kremik ślicznie pachnie, ma miłą żelową konsystencję i różowy kolor, dobrze się wchłania, zostawiając taką mokrą warstewkę na twarzy, lekko lepką, która po pewnym czasie całkowicie znika, ale nawet gdy jest, nie przeszkadza w najmniejszym stopniu w nałożeniu makijażu ani nie sprzyja przyklejaniu się do poduszki. Uwaga wrażliwcy: po nałożeniu kremu skóra leciutko mnie piecze, ale mnie zdarza się to przy wszystkich kremach silnie nawilżających o podobnej konsystencji, nie czyniąc mi zresztą żadnej krzywdy. Tym niemniej lepiej wcześniej zaopatrzyć się w próbkę. Polecam krem szczególnie cerom problemowym i odwodnionym, ze względu na brak zapychaczy i skuteczność w walce z przesuszeniami i odwodnieniem twarzy. Krem stosowałam razem z tonikiem Eudermine Shiseido oraz maseczką kojąco-nawilżającą Clinique.
Przy okazji: krem ma pojemność 30 ml a nie 50 jak w zgłoszeniu. Szkoda...

28.11.2004 - Jeszcze jeden drobiazg - krem jest bardzo niewydajny. Prawdę mówiąc chyba nie miałam nigdy kremu, który tak by się tak szybko skończył. Krem jest drogi, a ja wykończyłam go (stosując 2 razy dziennie) w przeciągu 3 tygodni. Z tego też powodu na razie nie zdecydowałam się na ponowny zakup.