Gosh, Foundation DROPs (Podkład do twarzy)

Gosh, Foundation DROPs (Podkład do twarzy)

Podkład do twarzy Foundation DROP’s marki Gosh:
- lekki podkład aplikowany za pomocą pipety.
- Skóra jest matowa przez cały dzień.
- Zawiera w składzie olejek arganowy i antiderm a także ochronny i przeciwzapalny SPF 10.
- Bez parabenów, nie jest perfumowany.
- Występuje w 5 odcieniach.

fluidy
ochronne, nawilżające, matujące
Krycie
lekkie
w buteleczce
Filtry
SPF <15

Dosyć dobry

Na początku podkład średnio mi się spodobał. Trochę zbyt rzadki i nie mogłam zbudować krycia. Nie wiem czy to było spowodowane samą aplikacją czy może tym czym go nakładałam. Później nakładałam go za pomocą BB i to był najlepszy wybór (jak zresztą do większości podkładów). Aplikuję go bezpośrednio na twarz i konsystencja już mi nie przeszkadza, a krycie też wtedy jest lepsze.

Mogłoby być lepiej za tę cenę

To dziwny podkład, Począwszy od tej pipetki i jego konsystencji (lejącej jak woda) po efekt jaki daje na początku i pod koniec noszenia. Mam kolor 004 -jest ok to ciepły beż wpadający w żólte tony, na mojej skórze wygląda dobrze, po rozprowadzeniu, choc w pierwszej chwili jak go się wyleje na rękę to tak nie do końca..,ale jak nałoże go gąbeczką , wklepie to jest ok (tzn .ok jeśli chodzi o mnie i ten podkłąd) Dla niektórych ten podkład może być nie do zniesienia . MNie też deneruwje to,że on jak go się rozpowadza (jest to uciązliwe według mnie z racji tej pipetki i tego jak on się wylewa) ,podkłąd palcami czy pędzlem według mnie jest nie do rozprowadzenia , on się po prostu tak maże..jego konsystencja wydaje się przybierać na twarzy postać oleistą..dosłownie..:) Mam wrażenie,jakbym smarowałą twarz olejkiem trochę. Najlepiej robić ta gąbeczką , może być lekko zwilżona i wklepywać po porstu ten podkład. Jak już to zrobimy to okazuje się ,że jak na takiego dziwologą zakrył nawet niedokonałości , cienei i zaczerwienienia. Buzia jakby lekko się świeci (stąd może to wrażenie tłustości ..? ale w końcu on ma w składzie olejek arganowy) . Po przypudrowaniu, obowiazkowe w tym wypadku jest wygląda moja cera doskonale. Podkładu nie widać na twarzy wcale.Nie jest to mat , ale ładnie wygłądzona , ujednolicona cera. No pieknie..po prostu tylko,że na krótko niestety...:( W połowie dnia ja już go jakbym nie miała na twarzy..ot co..:( Szkoda w sumie. Suchych skórek nie zauważlam żeby podkreślił, ale ja nie czuję nawilżenia skóry jak go nakładam. W sumie myślałąm,że będzie fajny na lato , ale nie bo bez przypudrowania sie nie obejdzie, a ja wolę latem coś gdzie nie muszę nakłądać wartw podkładu i pudru , oleista maź też na lato mnie odpycha trochę. Więc nie wiem na co on sie nadaje. Na wiosnę chyba:) i na krótko..i nie polecam do tłustych cer, do bardzo suchych też miałabym wątpliwości. Taki dziwoląg

Wyglądał dobrze, ale..

Dostałam go od przyjaciółki na spróbowanie, dla niej był zbyt jasny. Po nałożeniu wyglądał bardzo dobrze, miał średnie krycie. Utrzymywał się bez zarzutów. Myślałam że znalazłam ulubieńca. Szybko zauważyłam wysyp niedoskonałości jakiego nigdy wcześniej nie miałam. Moja twarz wyglądała koszmarnie, jak się okazało sprawcą był podkład. A szkoda..

Przyzwoity

+ opakowanie, nabiera się idealną ilość poprzez krople - nie ma problemu z nabraniem za dużej ilości
+ ładnie się wtapia w skórę, od razu jest "suchy" nie klei się
+ wyrównuje koloryt skóry
+ długo się utrzymuje
- średnio kryje, nie polecam dla osób z problemami skórnymi

Nic szczególnego, a i do suchej cery nadaje się średnio

Oceniam podkład w kolorze 004 Natural.

Sam odcień jest bardzo w porządku - odpowiednio dla mojej cery jasny, faktycznie - naturalny. Ma neutralne, beżowe podtony, dlatego jest dość uniwersalny, nie wybijają się w nim ani żółte, ani tym bardziej różowe tony. Nie ciemnieje i jest dobrym rozwiązaniem dla jasnych cer. Zazwyczaj biorę pierwszy lub drugi najjaśniejszy odcień z gamy, tu pierwszy - 002 - był zdecydowanie zbyt różowy, 004 pasuje mi idealnie.

Konsystencja, co nie jest zaskoczeniem, całkowicie płynna. Nie przepadam za takimi formułami, ale fakt, że zwykle dają naturalniejszy efekt na twarzy. Dozownik w formie pipety - jest tu dobrym rozwiązaniem, nie musimy niczego wychlapywać z butelki, a pompka nie sprawdziłaby się w przypadku tak rzadkiej konsystencji. Plus za to, że ktoś pomyślał o wygodzie nakładania i otwór z butelce jest dość duży, dzięki czemu nie musimy się męczyć trafiając do niego pipetką i nie brudzimy aplikatorem wszystkiego wokół otwarcia butelki.
Sama butelka zgrabna, ładna graficznie, wizualnie ok.

Podkład rozprowadzam zwilżoną gąbeczką typu BB. Przed nałożeniem buteleczką trzeba wstrząsnąć (warto to robić przy każdym podkładzie, a już a pewno przy płynnych fluidach). Do samej aplikacji i efektu zaraz po nałożeniu nie mam zastrzeżeń: rozprowadza się miękko, gładko, wsiąka w cerę niczym krem. Jedyne, co może przeszkadzać, to że podkład jest w dotyku i odczuciu na skórze bardzo tłusty. Nie wpływa to na efekt końcowy, ale może nie odpowiadać każdemu.

Krycie z początku jest naprawdę lekkie, prawie niezauważalne
(tylko wyrównanie kolorytu). Dla zadowalającego efektu nawet przy ładnych cerach warto nałożyć dwie warstwy. Efekt dobrze się stopniuje. Mam cerę bezproblemową, na niej dwie warstwy dają bardzo ładne, średnie krycie z dobrym ujednoliceniem - jednak nie jestem przekonana, czy te rodzaj podkładu podoła mieszanej, czy tym bardziej tłustej cerze, nie mówiąc już o takiej z widocznymi niedoskonałościami.
Daje ładne wykończenie, nie całkowicie matowe, ten efekt mi odpowiada. Wymaga jednak zagruntowania pudrem, ja choćby w minimalnej ilości nakładam zawsze puder sypki dla wykończenia make-upu i jego utrwalenia - ten podkład tym bardziej raczej się bez tego nie obejdzie.
I tak, efekt od razu po nałożeniu jest świetny - podkład wygląda świetnie, dobrze łączy się z kolejnymi nakładanymi produktami. Jest naturalny, nie wygląda ciężko.

Ale jednak nie polubiłam się z nim za bardzo, przede wszystkim ze względu na to, jak zaczyna wyglądać później. Otóż po paru godzinach zaczyna wyglądać sucho i nieładnie, może się też ścierać (np. na policzkach, gdzie mam bardziej suchą skórę). To mnie zaskoczyło, bo podkład według deklaracji producenta ma być nawilżający! Na to liczyłam, kupując go. Tymczasem nie tylko nie nawilża, ale wręcz wydaje mi się, że działa wysuszająco. Po czasie staje się na twarzy suchy, widać go w miejscach, gdzie cera jest bardziej sucha i wygląda to po prostu brzydko. Z początkowego przyjemnego wrażenia zaraz po aplikacji nic nie zostaje, podkład zaczyna być męczący.

Raczej już nie kupię go ponownie. Nie podoba mi się, że uwidacznia suchość mojej cery (nawet kiedy jest ona w dobrej kondycji). Tak jakby nawet zadbana, nawilżona skóra traciła pod nim swoje nawilżenie i elastyczność.

Nie wiem, komu mogłabym go polecić - na pewno nie do suchej cery, ale cerom tłustym, problematycznym też nie, bo ze względu na rodzaj krycia może nie być dla takich osób wystarczający. Po recenzjach oglądanych w necie spodziewałam się czegoś lepszego, dla mnie to rozczarowanie. Szczególnie że aplikuję go zgodnie z tym, jak zleca się nakładać takie podkłady - a efekt po czasie i tak jest średni. Zbyt wysoka cena jak za taką jakość.

(moja cera: normalna w kierunku suchej, karnacja: jasna, ale nie blada, neutralna)

Niespecjalny

W zasadzie to był pierwszy podkład GOSH, który kupiłam, ale byłam z niego średnio zadowolona. Niestety nie podołał mojej mieszanej cerze, wobec czego już do niego raczej nie wrócę.

Świetny podkład

Nie miałam wczesniej do czynienia z tego typu podkładem, do zakupu zachęciły mnie promocje w Hebe oraz pozytywne opinie na blogach. Pewnie nie wiedziałabym jak go uzywać, i wtedy mogłabym byc zawiedziona, a sposób aplikacji jest tu wazny. Warto zajrzeć na oficjalną stronę Gosha gdzie jest rekomendowany sposób użycia:

"Przed użyciem wstrząśnij. Następnie kilka kropli podkładu aplikuj na zewnętrzną część dłoni. Odczekaj chwilę, aby podkład zmienił konsystencję z płynnej na stabilną. Aplikuj na twarz przy użyciu dłoni lub MakeUp Blendera. W celu uzyskania mocniejszego krycia nałóż dwie cienkie warstwy podkładu".

Dokładnie tak robię przy czym chwila to u mnie jakaś minuta. Najpierw nakładam produkt palcami a potem rozprowadzam blenderem delikatnymi ruchami wciskającymi. Wystarcza mi 1 warstwa, by cera była wyrównana, gładka, z przykrytymi niedoskonałościami, lekkim pudrowym wykończeniem bez efektu maski a przy tym nawilzona. Podkład dobrze się trzyma, choć oczywiście pokrywam go jesczze delikatnie pudrem. Pokochałam ten podkład i myślę ze przy nim zostanę.

Jego głowne zalety:
+ fajne krycie bez efektu maski
+ uczucie nawilżenia i lekkości na twarzy
+ skład bez perfum i parabenów
+ pudrowe wykończenie
+ trwałość

Za wadę można uznać trochę bardziej wymagający, nieoczywisty sposób aplikacji, jednak ja się szybko przestawiłam i przyzwyczaiłam, a efekt jest moim zdaniem tego wart.

mało trwały i słabo kryje

podkład skusił mnie swoim sposobem aplikacji oraz wyglądem opakowania niestety rozczarowałam się . Podkład przez zawartość olejku jest nieco tłusty przez co skóra jest dobrze nawilżona .Nie podkreśla suchych skórek lecz po kilku godzinach cera się świeci i podkład bardzo szybko schodzi z twarzy. Wygląda na buzi bardzo naturalnie .Trzeba za każdym razem pamiętać aby nim wstrząsnąć .Pipeta niestety nie okazała się dobrym rozwiązaniem troche niewygodny i mało higieniczny na dłuższa mete .Posiada bardzo rzadką konsystencje która nie do końca mi odpowiadała. Na plus zasługuje ładny jasny kolor oraz że nie ciemnieje ,niemniej jednak produkt ma za małe krycie i słabą trwałość abyśmy zostali ze sobą na dłuzej.

niewypał

Mam ten podkład od niedawna. Pierwszy raz zetknęłam się z firmą Gosh, ten podkład dobrała mi pani w Hebe.
Pierwsze wrażenie - bardzo dziwna, oleista konsystencja. Naprawdę niefajnie się go nakłada palcami, nieprzyjemne uczucie, jakby smarować się olejem.
Nie kryje tak, jakbym chciała, trzeba nałożyć dwie warstwy, więc dla mnie jest mało wydajny. Zostawia na skórze plamy, tak jakby nie chciał się rozprowadzić, zbiera się w zmarszczkach i staje się widoczny. Poza tym, okropnie podkreśla wszystkie możliwe suche skórki - wcześniej nawet nie wiedziałam, że jest ich aż tyle. Zdecydowanie podkreśla wszystko to, czego nie powinien.

Plusy:
- kolor w żółtej tonacji

Minusy:
- cena (najgorzej wydane 66zł w moim życiu)
- mało wydajny
- podkreśla suche skórki
- zbiera się w zmarszczkach
- szybko się ściera
- wymaga przypudrowania co kilka godzin

średniak dla cery mieszanej

Kupiłam ten podkład ze wzgledu na konsystecję,lubię te bardziej płynne,kolor też był całkiem dobrze dobrany do mojej bladej karnacji,cóż jest jakiś czas u mnie i czas na sąd ostatneczny.

Plusy:
-konsystencja jak wpsomniałam płynna
-kolor bardzo jasny z żółtą tonacją
-nie podkreśla suchych skórek
-dostępny w większość drogerii
-cena w pomocji ok 40zł
-nie jest widoczny na twarzy
-łatwy dozownik

Minusy:
-cena regularna 70zł
-twarz sie okropnie świeci trzeba przypudrować
-w ciągu dnia spływa z okolic nosa oraz policzków
-nawet po przypudrowaniu po 4h twarz znów się świeci
-trzeba uważać by nie wylać podkład dookoła i na ubrania,łatwo sie pobrudzić
-ciut się utlenia i nieco przyciemnia
-szybko się ściera

Testowałam ten podklad 2,5tygodnia stwierdziłam że nie jest dla mojej cery i oddałam go przyjaciółce która ma suchą cerę i o ton ciemniejszą karnację.

Używam tego produktu od: 2,5 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

produkt bez którego nie mogę się obejść

Podkład jest na prawdę dobry. Ładny neutralny odcień. Nadaje się tylko do nakładania pędzlem. Krycie lekkie w kierunku do średniego ale jest to podkład którego krycie można łatwo budować dzięki lekkiej konsytencji. Na 100% odradzam osobom z cerą z tendencja do przetłuszczania. Nie jest podkładem zastygającym wymaga przypudrowania. Jednak efekt jaki zostawia na skórz jest boski. NIE NAKŁADAĆ PALCAMI ANI GĄBKĄ bo się zniechęcicie. minusem jest również mała gama kolorów ale podkład wspaniale miesza się z innymi produktami / rozświetlaczami bądź mocniej kryjącym podkładem. Nie polecam nakładanie zbyt mocno nawilżającego kremu bo produkt jest sam w sobie badzo nawilżający. Uwielbiam uczucie jakie daje na skórze. Przedłużam jego trwałość używając lekko matującej bazy. Wart wypróbowania. Polecam jednak polować na promocje ponieważ w regularnej cenie jest dość drogi a wiem, że jmożna go dostać nawet za 40 % swojej pierwotnej ceny

Używam tego produktu od: parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno. jestem w połowie drugiej sztuki