Allverne, Nawilżający eliksir do rąk i ciała `Wanilia i kokos`

Allverne, Nawilżający eliksir do rąk i ciała `Wanilia i kokos`

Nawilżający eliksir do rąk i ciała Wanilia i kokos marki Allverne dla skóry przesuszonej, wymagającej szybkiego nawilżenia. Opracowany na bazie olejów roślinnych - masło shea (karite), oleju arganowego i masła kakaowego oraz soku z aloesu nawilża, odżywia, zmiękcza naskórek, skóra na długo pozostaje otulona aromatem mleczka kokosowego. Preparat pozostawiając niewyczuwalny film ochronny, zabezpieczający skórę przed utratą wody z naskórka.
Sposób użycia: Rozprowadzić na dłoniach i ciele, delikatnie wmasować. Stosować rano i wieczorem na czyste i osuszone ciało, a na dłonie po każdym umyciu rąk lub kilkakrotnie w ciągu dnia.

balsamy
regenerujące, nawilżające
zapachowa
z pompką, w butelce
Struktura
lekkie
lotion
>250ml

Ładny zapach, a pielęgnacja - bardzo przeciętna

Ten balsam do rąk - bo tak bym go określiła - to taki przyjemny, pachnący kosmetyk, ale tylko do dodatkowego nawilżania. Nie charakteryzuje się jakąś wybitną skutecznością działania - określiłabym na szkolną trójkę.
Do ciała go nie używałam, po działaniu na skórę dłoni wiem już, że do tego celu będzie za słaby - mam suchą skórę ciała i potrzebuję solidnych nawilżaczy.

Kosmetyk znajduje się w praktycznym opakowaniu z pompką - za to wielki plus. Pompkę można blokować. Nie strzela produktem, nie psuje się, można dozować odpowiadającą nam ilość.
Formuła - bardzo mi odpowiada, bo nie jest wodnista, raczej lekko tłusta, bardzo gęsta, a bardzo lubię takie kremy do rąk. Nie musicie obawiać się jednak pozostającego na dłoniach wyczuwalnego filmu, warstwa wchłania się bardzo szybko.... i niestety znika wraz z całym początkowo odczuwalnym nawilżeniem. Odczucie nawilżonej skóry utrzymuje się jakieś 5 minut, nie dłużej. Dla mnie więc - choć nie mam problematycznej skóry dłoni - to balsam niewystarczający. Używam mocniej nawilżających, dłużej utrzymujących efekt kosmetyków, a ten krem nakładam tylko uzupełniająco, podczas pracy (wygodne ze względu na pompkę i szybkie wchłanianie - mogę nałożyć go bez problemu podczas pracy na komputerze).

Niewątpliwą zaletą jest dla mnie zapach - bardzo przyjemny, słodki, egzotyczny. Bardziej niż z samą wanilią i kokosem kojarzy mi się z likierem o takim smaku (jakąś pinacoladą?), bo jest właśnie mocno słodki, przywodzi na myśl deser. Zapach lubię i podoba mi się, że przez dłuższą chwilę utrzymuje się na dłoniach. Ale jeśli oczekujecie wyraźnej wanilii czy wyczuwalnego kokosa, to możecie się nieco rozczarować - to zdecydowanie tylko pochodna tych aromatów, z dużą domieszką cukru, trochę jak olejek do ciasta.

Nie daje długotrwałego komfortu, znikomo nawilża, a główną jego zaletą jest zapach (choć, jak to z zapachami bywa - nie każdemu przypadnie do gustu). Produkt na raz, nie planuję ponownego zakupu.

Konsystencja masła, działanie lekkiego mleczka

Sygnowany eliksirem, lekki balsam nawilżający. Nie jest to produkt dający spektakularny efekt odżywienia, nawilżenią czy regeneracji. Zwyczajne coś do posmarowania, gdy nie mamy ochoty na tłuste masło. Nazwa zatem nie wprowadza w błąd. Lekko muska ciało, czuć jak się wchłania i zmiękcza skórę. Całkiem mi się podoba. Nie czuć go długo po nałożeniu, nie lepi się, szybko wchłania.
Gęsta konsystencja, mało tłusta, raczej nie smarująca się dobrze.
Zapach bardziej waniliowy niż kokosowy. Nie wiem czy pokusiłabym się o stwierdzenie, że czuję kokosa. Momentami może być ciężki i nudzący, także dla tych co nie przepadają za zapachem wanilii i oczekują, że jej zapach jest przełamany- nie polecam!
Opakowania wizualnie w porządku. Pompka pomaga w aplikacji i w przypadku tego produktu jest niezbędna bo eliksir jest dość gęsty i niechętnie spływa. Nawet na dno. Przy połowie zużytego produktu zaczął się problem z wydobyciem go z dna. Pipetowałam, potrząsałam butelką, odkręcałam, a na końcu rozcięłam butelkę żeby sprawdzić jak dużo produktu pozostało. I cieszę się że to zrobiłam, bo sporo kremu osiadało jeszcze na dnie. Myślę, że słoik okazałby się lepszym opakowaniem dla tego typu konsystencji.
Sprawdzi się jak nie mamy nic innego na pułce. Ale szczerze przyznam, że mając do wyboru inne produkty w łazience, trochę się męczyłam z tym eliksirem.